Editörler :
01 Nisan 2019 22:20   

MSB sözleşmeli mühendis mülakat

kimya mühendisiyim 2 mayıs MSB (Ankara) mülakata gireceğim. Mülakatlar nasıl oluyor teknik

mülakat ve genel mülakat şeklinde olduğuna dair konuşmalar var fakat net bir bilgi yok bilgilendirme amaçlı yardımcı olan biri olursa çok sevinirim. Ayrıca mülakata götüreceğimiz Güvenlik soruşturması belgesinin indirileceği siteye erişim sağlayamıyorum. Son olarak Eskişehirden mülakata gideceğim bu civardan gitmek isteyenlerle irtibata geçebiliriz.

02 Nisan 2019 09:13

Gaziebru
Aday Memur

Ben Bilgisayar Mühendisiyim geçen yıl 2 tane komisyon vardı hangisine denk gelirsen ona giriyordun. Biri hep teknik sormus biri de genel kültür sormuştu. Nobel ödülleriyle ilgili soru gelmişti, milli ucak tank gemi vs. o tarz soru geliyor. Kafadan çıkarma toplama işlemi yaptırabiliyorlar. İlahiyatcı olmamama ragmen full din sorusu sordular. Neyi ölçtüler bilemem ama işte sorular:54 farz var mıdır. 32 farzı say, hadesten taharet nedir, 571- 632 sana ne ifade ediyor gibi sorular geldi. Tabi bu sorular üzerine adamı tersledim ama mülakatı geçmiştim :) Kısacası nasip kolay da gelebilir teknikten zor soru da gelebilir belirli bir standartı yok MSBnin. Başarılar dilerim.

02 Nisan 2019 21:12

chem.ayse
Aday Memur
Öncelikle önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bende :) o zaman mevcut bildiklerimizden başka bir durum kalmıyor sergileyecek kısmetse olur deyip geçeceğiz teşekkürler başarılar dilekleriniz için ayrıca :) peki çalışmak için bu kurumu tercih ettiniz mi?
02 Nisan 2019 23:13

çymmb
Kapalı

Ben Bilgisayar Mühendisiyim geçen yıl 2 tane komisyon vardı hangisine denk gelirsen ona giriyordun. Biri hep teknik sormus biri de genel kültür sormuştu. Nobel ödülleriyle ilgili soru gelmişti, milli ucak tank gemi vs. o tarz soru geliyor. Kafadan çıkarma toplama işlemi yaptırabiliyorlar. İlahiyatcı olmamama ragmen full din sorusu sordular. Neyi ölçtüler bilemem ama işte sorular:54 farz var mıdır. 32 farzı say, hadesten taharet nedir, 571- 632 sana ne ifade ediyor gibi sorular geldi. Tabi bu sorular üzerine adamı tersledim ama mülakatı geçmiştim :) Kısacası nasip kolay da gelebilir teknikten zor soru da gelebilir belirli bir standartı yok MSBnin. Başarılar dilerim.

Gaziebru, 3 ay önce - Alıntıya git

Eğer şuan bu kurumda çalışıyorsanız biraz çalışma ortamından bahsedermisiniz :)

03 Nisan 2019 08:35

Gaziebru
Aday Memur

Eğer şuan bu kurumda çalışıyorsanız biraz çalışma ortamından bahsedermisiniz :)

çymmb, 3 ay önce - Alıntıya git

Yok hocam burası acıklanmadan önce baska kuruma yerleştim çalışmıyorum MSB de.

03 Nisan 2019 08:39

Gaziebru
Aday Memur
Öncelikle önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bende :) o zaman mevcut bildiklerimizden başka bir durum kalmıyor sergileyecek kısmetse olur deyip geçeceğiz teşekkürler başarılar dilekleriniz için ayrıca :) peki çalışmak için bu kurumu tercih ettiniz mi?
chem.ayse, 3 ay önce - Alıntıya git

Rica ederim hocam. MSB de çalışmıyorum.Nasipse zaten soruları bilemeseniz de mülakatı gecersiniz çok gördük bunun örneklerini.

03 Nisan 2019 12:56

hiba85
Aday Memur

herkes de başvurdum kaznmadım diyor ya da kazandım gitmedim diyor yahu kim bu msb de çalışanlar nerde kimse de çıkıp ben msb de çalışıyorum şartlar böyle mühendis şu işi yapıyor diye yazmıyor

03 Nisan 2019 22:38

nehayatama
Memur

Onlar nasıl sorular ya ne alaka 32 farz taharet filan :)

11 Nisan 2019 13:34

gkhnzcn7
Aday Memur
Kendini tanıtmayla başlıyor bitirme tezini anlat pancar motoru hikayesini biliyor musun ilk uçak fabrikasını kim kurmuştur geçen sene girdiğimde bunlar sorulmuştu 1 soru daha vardı hatırlamıyorum 3 kişi vardı komisyonda biri hiç sormamıştı sadece gözlemliyodu diğer ikisi sormuştu soruları tahmini 5-10 dk sürüyordu
13 Nisan 2019 18:09

büyükumut
Aday Memur
Kendini tanıtmayla başlıyor bitirme tezini anlat pancar motoru hikayesini biliyor musun ilk uçak fabrikasını kim kurmuştur geçen sene girdiğimde bunlar sorulmuştu 1 soru daha vardı hatırlamıyorum 3 kişi vardı komisyonda biri hiç sormamıştı sadece gözlemliyodu diğer ikisi sormuştu soruları tahmini 5-10 dk sürüyordu
gkhnzcn7, 2 ay önce - Alıntıya git
Bilgilendirme için teşekkürler,bu kurum hakkında pek bilgi bulamıyoruz maalesef.Suan MSBde mi çalışıyorsunuz? Çalışma şartları vs.hakkinda bilginiz var mı?
13 Nisan 2019 20:44

gkhnzcn7
Aday Memur
Bilgilendirme için teşekkürler,bu kurum hakkında pek bilgi bulamıyoruz maalesef.Suan MSBde mi çalışıyorsunuz? Çalışma şartları vs.hakkinda bilginiz var mı?
büyükumut, 2 ay önce - Alıntıya git
Yok hocam mülakatına girmiştim sadece
13 Nisan 2019 22:05

büyükumut
Aday Memur
Yok hocam mülakatına girmiştim sadece
gkhnzcn7, 2 ay önce - Alıntıya git
sağolun hocam yine de :) nasıl bı kurum ki hiç çalışan bulamıyoruz :D
13 Nisan 2019 23:25

baybars1995
Aday Memur
Elektronik mühendisleri Ankara'da mesela ne yapıyorlar? Görevleri neler bilen var mı ?
16 Nisan 2019 10:48

glsmakinemüh
Aday Memur

Herkese mülakat saatine 8 demişler. Şehir dışından geleceğim biraz geciksem sorun olur mu acaba

19 Nisan 2019 17:43

starnet
Aday Memur

Sözlü mülakatta ne soruyorlar bilen var mı?Mesleki bilgiler soruluyor mu?

19 Nisan 2019 19:36

nehayatama
Memur

Sözlü mülakatta ne soruyorlar bilen var mı?Mesleki bilgiler soruluyor mu?

starnet, 2 ay önce - Alıntıya git

soruluyor 3 tane

19 Nisan 2019 20:52

starnet
Aday Memur

soruluyor 3 tane

nehayatama, 2 ay önce - Alıntıya git

siz mülakata girdiniz mi hocam,paylaşabilir misiniz genel kültürden falan ne sordular size?

19 Nisan 2019 21:48

melekmelek9001

Gaziebru, 3 ay önce - Alıntıya git
Merhaba ben tekstil mühendisi olarak 2 Mayıs'ta çağırıldım ne sorarlar hiç bir bilgi alamadım yardımcı olun lütfen
19 Nisan 2019 21:50

melekmelek9001
MERHABA BEN TEKSTİL MÜHENDİSİ OLARAK 2 MAYISTA CAGIRILDIM NE SORACAKLAR HIC BIR BILGI ALAMADIM YARDIMCI OLUN LUTFEN
20 Nisan 2019 09:12

nehayatama
Memur

siz mülakata girdiniz mi hocam,paylaşabilir misiniz genel kültürden falan ne sordular size?

starnet, 2 ay önce - Alıntıya git

girdim hocam. komisyonda 5 kisi vardi. biri baskan kendinizi tanittiriyor. diger 4 kisi kurumda calisan muhendislermis. biri Ataturk ilkelerini say dedi devletciligi acikla dedi. digerleri de birer tane teorik soru sordu.

20 Nisan 2019 15:17

bilgmuhmeri
Aday Memur

mülakata giren arkadaslar, hakkında bilgi verecek 3 kişi olan güvenlik formunu mu götürdünüz ?

Toplam 78 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?