Editörler :
09 Nisan 2019 20:53

Anestesiaaa
Aday Memur

edirne için girecek var mı acaba

09 Nisan 2019 20:55

Melikeeeeeeeeee

Neden soru paylaşimi yapilmiyo

09 Nisan 2019 21:21

muamma65
Şef
ben bugun mardinde girdim arkadaslar dis ticaret acigi istisna memurlar sendika kurma hakkini sordular. bide bolumumle alakali soru sordular. herkes icin hayirlisi olsub
09 Nisan 2019 21:32

Anestesiaaa
Aday Memur
ben bugun mardinde girdim arkadaslar dis ticaret acigi istisna memurlar sendika kurma hakkini sordular. bide bolumumle alakali soru sordular. herkes icin hayirlisi olsub
muamma65, 1 yıl önce - Alıntıya git

bölümünüz neydi

09 Nisan 2019 23:36

BERAT3085
Aday Memur
Arkadaşlar büro personeli çalışma saatleri nasıl net bir bilgi alabildinizmi
10 Nisan 2019 08:22

muamma65
Şef

bölümünüz neydi

Anestesiaaa, 1 yıl önce - Alıntıya git
jeoloji muhendisligi
10 Nisan 2019 11:42

latifsah
Aday Memur

Genel olarak herkese kendini tanıtma ve kılavuzda yazılan konulardan 4-5 soru geliyor. Bana sorulan sorular;

1-Türkiye'nin üye olduğu uluslararası kuruluşlar ?

2-İlk meclisimiz ne zaman açıldı ?

3-Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk anayasasının adı nedir ve tarihi?

4-Anayasa'nın ilk üç maddesi nedir ?

Herkese aynı sorular sorulmaz ancak aklınızda birşeyler şekillenmesi için yardımcı olabilir. Herkese başarılar.

10 Nisan 2019 11:46

YouWillStayMine
Aday Memur

Geçen sene Antalya'da mülakata girmiştim. 2 tane soru sorulmuştu

nerelisin nerde ikamet ediyorsun ne okudun vs sorularından sonra

Kuvay-i Milliye sana ne ifade ediyor?

Cumhurbaşkanımızın Dünya 5 ten büyüktür sözünü niye söylemiştir açıkla ? tarzı bir soru sorulmuştu.

Çalışma saatleri çalıştığınız yere göre değişir valilikte 8 5 çalışıyoruz nüfus da illere göre değişiklik gösterebiliyor nöbet olayları var bazı yerlerde. sırayla nöbete kalıyorlar.

Maaş , bekar veya evli ama eşi çalışan için net 3360 tl civarında bes kesintisi hariç.

3 eylülde mülakata girmiştim, 13 aralıkta iş başı yaptım.

10 Nisan 2019 12:48

Havva uzbi

Genel olarak herkese kendini tanıtma ve kılavuzda yazılan konulardan 4-5 soru geliyor. Bana sorulan sorular;

1-Türkiye'nin üye olduğu uluslararası kuruluşlar ?

2-İlk meclisimiz ne zaman açıldı ?

3-Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk anayasasının adı nedir ve tarihi?

4-Anayasa'nın ilk üç maddesi nedir ?

Herkese aynı sorular sorulmaz ancak aklınızda birşeyler şekillenmesi için yardımcı olabilir. Herkese başarılar.

latifsah, 1 yıl önce - Alıntıya git

Hangi ildeydiniz

10 Nisan 2019 12:57

ebrushh35
Aday Memur
Mülakata girenler tecrübelerini aktarabilir mi acaba? Neler soruldu, nasıl geçti...?
10 Nisan 2019 13:29

Kpsscilik21
Aday Memur
jeoloji muhendisligi
muamma65, 1 yıl önce - Alıntıya git
Kendi bölümümüzle ilgili soru sorulması biraz saçma. Kendi bölümümüzden çalışmayacağız sonuçta. Geçmiş olsun bu arada. Soruları ayaktamı cevaplıyoruz yoksa oturtuyorlarmı
10 Nisan 2019 13:29

Saraynfs
Aday Memur
Arkadaşlar büro personeli çalışma saatleri nasıl net bir bilgi alabildinizmi
BERAT3085, 1 yıl önce - Alıntıya git
H. İçi 8 bucuk 5 H.sonu ayda bir 9 ile 4 arası
10 Nisan 2019 15:21

muamma65
Şef
Kendi bölümümüzle ilgili soru sorulması biraz saçma. Kendi bölümümüzden çalışmayacağız sonuçta. Geçmiş olsun bu arada. Soruları ayaktamı cevaplıyoruz yoksa oturtuyorlarmı
Kpsscilik21, 1 yıl önce - Alıntıya git
aynen bende cok sasirdim. hayir oturuyorsunuz mardinde toplanti salonu gibi bir yerde yapildi mulakat. u sekilnde masa bir kenarinda onlar oturuyor karsiyada sizi oturtuyorlar. ortam rahat
10 Nisan 2019 15:25

muamma65
Şef
Kpsscilik21, 1 yıl önce - Alıntıya git
bu arada sorulardan bi tanesini okuyup siklari veriyorlar siz dogru olani soyluyorsunuz.
10 Nisan 2019 17:25

Cnscans
Memur
merhaba arkadaşlar, ben de bugün İzmir'de girdim sınava, ilan edilen listedeki sıraya göre sizi alıyorlar, kimliğinizi kesinlikle unutmayın girişte kontrol ediyorlar. Komisyon 5 kişiydi ,soruları onlar sordu kapalı zarf olayı,şık falan yoktu. Bölümüm ile alakalı soru sorulmadı. Şengen nedir diye bir soru geldi Komisyon başkanından daha sonra başka bir üye 1.dünya Savaşı'nın Osmanlı açısından sonuçlarını sordu başka bir üye de memurların izin süreleri hakkında sordu. Sorular bana kolay geldi hepsini cevapladım ama biraz heyecanlıydım hissettirmemeye çalıştım, genel anlamda güzel geçti hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
10 Nisan 2019 17:29

Cnscans
Memur
kendinden bahseder misin demediler ama ben anlattım hızlı bir şekilde tam o sırada üyelerden biri içeri girdi o sırada durdum saygısızlık olmasın diye , kendimi tanıtma aşamam bitmeden sorulara geçelim dediler, çünkü onlar da yılmıştı sonlardaydım öğle molasına çıkmak istiyorlardı,hızlı bir şekilde geçti ama güzel geçti.
10 Nisan 2019 17:35

Cnscans
Memur
Bu arada mülakat için gelen çoğu kişinin bölümlerinin alakasız olduğunu fark ettim onlar sohbet ederken, diyetisyenler fizyoterapist mühendisler falan, bu beni üzüyor arkadaşlar hem onların açısından ,çok güzel bölümleri var ama...hem de benim gibi İİBF'liler açısından çünkü arkadaşlar bizim puanlarımız çok çok yüksek olmuyor en fazla 90 vs. ama sayısal çıkışlı arkadaşlar 90 üstü puanlarla bizim kadrolarımızı dolduruyorlar, böyle adaletsiz bir sistem işte, sistem bozuk.
10 Nisan 2019 18:51

Akguness
Aday Memur
merhaba arkadaşlar, ben de bugün İzmir'de girdim sınava, ilan edilen listedeki sıraya göre sizi alıyorlar, kimliğinizi kesinlikle unutmayın girişte kontrol ediyorlar. Komisyon 5 kişiydi ,soruları onlar sordu kapalı zarf olayı,şık falan yoktu. Bölümüm ile alakalı soru sorulmadı. Şengen nedir diye bir soru geldi Komisyon başkanından daha sonra başka bir üye 1.dünya Savaşı'nın Osmanlı açısından sonuçlarını sordu başka bir üye de memurların izin süreleri hakkında sordu. Sorular bana kolay geldi hepsini cevapladım ama biraz heyecanlıydım hissettirmemeye çalıştım, genel anlamda güzel geçti hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
Cnscans, 1 yıl önce - Alıntıya git
bende yarın izmirde gireceğim tedirginim biraz
10 Nisan 2019 20:24

Cnscans
Memur
bende yarın izmirde gireceğim tedirginim biraz
Akguness, 1 yıl önce - Alıntıya git
Ben de çok stresliydim, ama üstünüze çok gitmiyolar zorlamıyolar,en azından benim öyleydi,belki sorulara cevap veremeseydim giderlerdi bilemiyorum.
10 Nisan 2019 21:05

Baho21
Şef

Geçen sene Antalya'da mülakata girmiştim. 2 tane soru sorulmuştu

nerelisin nerde ikamet ediyorsun ne okudun vs sorularından sonra

Kuvay-i Milliye sana ne ifade ediyor?

Cumhurbaşkanımızın Dünya 5 ten büyüktür sözünü niye söylemiştir açıkla ? tarzı bir soru sorulmuştu.

Çalışma saatleri çalıştığınız yere göre değişir valilikte 8 5 çalışıyoruz nüfus da illere göre değişiklik gösterebiliyor nöbet olayları var bazı yerlerde. sırayla nöbete kalıyorlar.

Maaş , bekar veya evli ama eşi çalışan için net 3360 tl civarında bes kesintisi hariç.

3 eylülde mülakata girmiştim, 13 aralıkta iş başı yaptım.

YouWillStayMine, 1 yıl önce - Alıntıya git
tahmini ne zaman açıklandı sizde mülakatlar hocam
Toplam 161 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?