Editörler :
20 Nisan 2019 01:51

Baho21
Şef

Iyi anlamda memur var mi diye soruldu bence daha iceri girmeden bizi içeri gonderen görevli ailede memur varsa söyleyin dedi

Gulden23., 1 yıl önce - Alıntıya git
Bana da bu soru soruldu.
22 Nisan 2019 14:11

Latife011
Aday Memur

Merhaba ben trabzonda girdim açıkcası gerçekte bir cisdiyet vardı ben hiç gormalite havadı almadım zaten samsun ve trabzon genel olarak sertti ve titizdi bayburt için malatyadan başvurmuştum içeri girdi kimliğimi verdim kendimi tanıttım 5 kişilerdi başkan hariç diğerleri bana gülmediler asıklardı neyse prüz vermedim kendimi tanıttım çok akıcı konuştum ee ıı şey demedim diksiyonumda iyidir sorulara geçildi bana diğer arkadaşlara göre çok soru sordular başkan çok ilgili sordu diğer iki kişi ilgisizdi bana dünyanın en büyük çukuru en büyük gölü en büyük dağı ve nerede tr bölgeleri kaç tane say en yükseği hangisi ağrılıyım ağrı dağı kaç metre damla çatı nedir bu soruda afalladım ilk defa duydum eve geldiğimde baktımki Türkiyenin çatısı ağrı dağıymış sanırım o an ya anlayamadılar yada ben anlamadım sadece ona bilmiyorum dedim başbaşan olan cbler hepsini saydım Süleyman Demirelle celal bayarı unuttum o an aklıma sadece celal bayar geldi onuda ekledim hayır edasıyla kafasını salladı soran kişi van gölü suyu nasık hangi balık korunmaya alındı burda ipucu verdiler özelde de çok soru geldi genel olarak çok üstüme geldiler diğer arkadaşlara daha az sormuşlar ben ağrı dağının metresini bile söyledim sanki coğrafya profuyum alyansımı satup gittim oraya kazanamazsam çok üzülürüm gerçekten hoş ümitsizim zaten ama parmağımda takacak yüzüğüm yok keşke adaletli bir alım olsa

22 Nisan 2019 15:42

Mstkrc
Aday Memur

Merhaba ben trabzonda girdim açıkcası gerçekte bir cisdiyet vardı ben hiç gormalite havadı almadım zaten samsun ve trabzon genel olarak sertti ve titizdi bayburt için malatyadan başvurmuştum içeri girdi kimliğimi verdim kendimi tanıttım 5 kişilerdi başkan hariç diğerleri bana gülmediler asıklardı neyse prüz vermedim kendimi tanıttım çok akıcı konuştum ee ıı şey demedim diksiyonumda iyidir sorulara geçildi bana diğer arkadaşlara göre çok soru sordular başkan çok ilgili sordu diğer iki kişi ilgisizdi bana dünyanın en büyük çukuru en büyük gölü en büyük dağı ve nerede tr bölgeleri kaç tane say en yükseği hangisi ağrılıyım ağrı dağı kaç metre damla çatı nedir bu soruda afalladım ilk defa duydum eve geldiğimde baktımki Türkiyenin çatısı ağrı dağıymış sanırım o an ya anlayamadılar yada ben anlamadım sadece ona bilmiyorum dedim başbaşan olan cbler hepsini saydım Süleyman Demirelle celal bayarı unuttum o an aklıma sadece celal bayar geldi onuda ekledim hayır edasıyla kafasını salladı soran kişi van gölü suyu nasık hangi balık korunmaya alındı burda ipucu verdiler özelde de çok soru geldi genel olarak çok üstüme geldiler diğer arkadaşlara daha az sormuşlar ben ağrı dağının metresini bile söyledim sanki coğrafya profuyum alyansımı satup gittim oraya kazanamazsam çok üzülürüm gerçekten hoş ümitsizim zaten ama parmağımda takacak yüzüğüm yok keşke adaletli bir alım olsa

Latife011, 1 yıl önce - Alıntıya git
İnşaAllah kazanırsınız.çok soru sormaları iyi birşey zorluyorlar sonuçta.ya hiç dikkate almadan bir iki soru sorup gonderseler
22 Nisan 2019 19:21

Anestesiaaa
Aday Memur

Bugün bende istanbulda girdim. İlk mülakatımdı gerçekten çok heyecanlıydım. Kendi bölümümle ilgili bir soru soruldu ve zaten gergin olduğum için yarım yamalak cevaplayabildim karşımdakiler ise boşuna okumuşsun sen bu bölümü diyip gülmeye başladılar. Ben o an zaten gerginken iyice kayış koptu bildiğimide unuttum o kadar berbat geçti ki tekrar nefret ettim bu sisistemden.

kubrapolat97, 1 yıl önce - Alıntıya git
Bu istanbul komisyonu farklı miydi acaba ya ben de ist da girdim hiç öyle değillerdi
23 Nisan 2019 17:46

hakanfc
Şef

Latife011, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben de Trabzonda girdim ama mühendis kadrosuydu benimki. Jüri değişmiş mühendis kadrolarına gelince. Bizimkiler çok güler yüzlüydü esprilerle felan sürekli. Sorular da çok kolaydı ama bu daha büyük bir sorun bence :) O soruları herkes cevaplamıştır. Belirleyici bir şey sormadılar. Size en azından belirleyici şeyler sormuşlar. Cevap verenin şansı var. Bizimkinde ya oturup kalkmaya, konuşma tarzına felan bakacaklar ya da herkese aynı puanı verecekler kpss puanı yüksek olan girecek.

05 Temmuz 2020 00:11

kermejin
Şef

3 seneyi bitirimek üzere olan arkadaşlar tayin olabilecek mi acaba?

08 Temmuz 2020 10:12

saudadee
Aday Memur

kermejin, 3 ay önce - Alıntıya git

Bunu ben de merak ediyorum. ilk atananların 3 yılı doluyor önümüzdeki günlerde. buradan eğer bilgi verilirse herkes için çok iyi olur.

08 Temmuz 2020 10:38

Drjacob
Aday Memur

son alım sonunçları ne zaman açıklanır bilgisi olan var mı ?

08 Temmuz 2020 11:24

kermejin
Şef

Bunu ben de merak ediyorum. ilk atananların 3 yılı doluyor önümüzdeki günlerde. buradan eğer bilgi verilirse herkes için çok iyi olur.

saudadee, 3 ay önce - Alıntıya git

gerçi olan da torpildi şuydu buydu işini öyle halledeceği için burada paylaşır mı bilmiyorum. Sözleşmeli kölelik devam ettiği sürece bu böyle.

10 Temmuz 2020 09:57

Drjacob
Aday Memur

3 seneden önce tayin yok mu 4b'lilere ?

10 Temmuz 2020 09:58

kermejin
Şef

3 seneden önce tayin yok mu 4b'lilere ?

Drjacob, 3 ay önce - Alıntıya git

yoktur. muhtemelen 3 seneden sonra da yok da işte bir umut :)

10 Temmuz 2020 10:45

Drjacob
Aday Memur

yoktur. muhtemelen 3 seneden sonra da yok da işte bir umut :)

peki iç işlerinin aldığı 4b'ler daha sonra kadroya geçiyor mu ?

10 Temmuz 2020 10:46

kermejin
Şef

peki iç işlerinin aldığı 4b'ler daha sonra kadroya geçiyor mu ?

kadro için MHP teklif verdi olursa olur.. onun dışında belirli bir süre çalıştıktan sonra kadroya geçirilmiyoruz. süresiz sözleşmeliyiz.

10 Temmuz 2020 10:49

Drjacob
Aday Memur

kadro için MHP teklif verdi olursa olur.. onun dışında belirli bir süre çalıştıktan sonra kadroya geçirilmiyoruz. süresiz sözleşmeliyiz.

anladım , sağol

10 Temmuz 2020 19:10

Drjacob
Aday Memur

sen bu konu da bilgilisin galiba bir şey daha sorayım , kardeşim için , bu sene 4b'li çalışmaya başladı , geçici de olsa yerini değiştiremez miyiz ? bir de müdür olma durumları nasıl oluyor , nüfus'a müdür olarak geçmesi için ne kadar zaman geçmesi lazım (iç işlerinde çalışıyor)

10 Temmuz 2020 19:13

kermejin
Şef

sen bu konu da bilgilisin galiba bir şey daha sorayım , kardeşim için , bu sene 4b'li çalışmaya başladı , geçici de olsa yerini değiştiremez miyiz ? bir de müdür olma durumları nasıl oluyor , nüfus'a müdür olarak geçmesi için ne kadar zaman geçmesi lazım (iç işlerinde çalışıyor)

kadro olmadan mudur de olamaz sef de olamaz. tayin de olamaz.
10 Temmuz 2020 20:04

Drjacob
Aday Memur
kadro olmadan mudur de olamaz sef de olamaz. tayin de olamaz.
Kadro aldıktan sonra müdür nasıl olacak kaç sene bekler ?
10 Temmuz 2020 20:07

kermejin
Şef
Kadro aldıktan sonra müdür nasıl olacak kaç sene bekler ?
3 sene kadrolu calisir gorevde yukselmeye girer sef olur. uc sene de orda calisir sinava girer mudur olur. kagit uzerinde guzel ama isler planlandigi gibi yurumez genelde
11 Temmuz 2020 10:30

Drjacob
Aday Memur
3 sene kadrolu calisir gorevde yukselmeye girer sef olur. uc sene de orda calisir sinava girer mudur olur. kagit uzerinde guzel ama isler planlandigi gibi yurumez genelde

bu işler yaş işler anlaşılan , olacak gibi de görünmüyor

12 Temmuz 2020 19:31

Lulu85
Aday Memur

arkadaşlar, iç işleri bakanlığı 4B sözleşmeli büro personeli alımı yapar mı ?puanımız yanacak

Toplam 161 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?