Editörler : supporters.
04 Nisan 2019 14:07

Banka mı sigorta mı?
Merhabalar Bankacılık ve sigortacılık lisans son sınıf öğrencisiyim 4 ay sonra mezun olacağım. Üniversitemizin zorunlu staj şartı var. Ben bu staja aşırı önem veriyorum ve bu staj seçiminin ardından kariyerimin de buna göre şekilleneceğini düşünüyorum. Şuan da önümde 2 seçenek var ve haftalardır düşünüyorum karar veremiyorum. 1-Özel bir bankanın genel müdürlüğünde staj imkanım var stajer maaşı ve yemek kartı veriyorlar staj ardından isteyen çağrı merkezi olarak devam edebiliyor işe 2 yıl çağrı merkezi deneyimi ardından Şube ye geçebiliyorsun. 2-özel bir sigorta şirketinin genel müdürlüğü hayat sigortası değil ve saha da satış usulü çalışmıyorlar ofis içi çalışma var stajyer maaşı vermiyorlar yemek şirket yemekhanesinde, servisi var. Staj ardından elaman ihtiyacı halinde stajerlere öncelik var şuan 6 çalışan eski stajyer olduğu belirtildi. Ne yapmalıyım bankacılar bankadan uzak dur bu stres i kaldıramazsın diyorlar sigortacılar imkanlar kısıtlı çalışma saatlerinden dolayı uzak dur diyorlar çok samimi olduğum çalışan bir tanıdığım yok bu rast gelip sorduğum kişiler. Arkadaşlar abilerim ablalarım tavsiyelerinizi bekliyorum benden daha tecrübeli işin için de olan veya işin içinde bir tanıdığı olan daha önce bu süreci yaşamış kişiler illaki vardır her türlü tavsiye ye açığım biraz uzun oldu okuyan herkese teşekkür ederim

matruska6
Aday Memur
05 Nisan 2019 01:33

Banka için net konuşabilirim ki; çağrı merkezinden şubeye kariyer haritasında geçiş kağıt üzerinde olsa bile şubeye geçiş gerçek hayatta çok zordur. Geçsen bile gişeye geçersin. 2 yıl neredeyse imkansız. Geçtin diyelim. Aylık, üç aylık, yıllık hedefler; ay içerisinde genel müdürlük tarafından ortaya atılan kampanyalarla güncellenen hedefler; bir türlü alamadığın primler bir yana konu para olunca insanların ne olabileceğini görmek asıl hayattan soğutur insanı. Müşteri ayrı, her türlü üst kademe ayrı.. İnsandan nefret edersin. Konuşmaktan nefret edersin. Sürekli kendini yetersiz hissettirilmeye çalışan biri vardır ve sen hep haksızsındır. Haklı bile olsan haksızsındır. Hiçbir maaş bunların bedeli olamasa bile maaşlar da tatminkar değildir. Sigortaya da yakından tanık olan biri olarak söyleyebilirim ki; saha değil banka şubeleriyle çalışacaksan nispeten işin kolaydır. Çünkü o yük de şubede çalışanların omzundadır :) Yine de satış olunca hedef ve baskı orada da vardır. Bol şans dilerim.

dehlizsoda
Daire Başkanı
06 Nisan 2019 00:14

ikisininde çalısma prensibi birbirine benzer, meslek seçecek olsam sigortacılık derdim, ben memurum, memuriyetten önce sigortacılık yapmış segem belgeli sigortacılık mezunu biriyim, şimdi memurum 5. senem hala neden memur oldum derim sigortacılık iyi bir meslek bankacılığa göre

dehlizsoda
Daire Başkanı
06 Nisan 2019 00:15

şahsi fikrimdir

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi