Editörler :
06 Nisan 2019 18:33   

En iyi su arıtma cihazı

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı Önerileri

Son Dönemlerde Piyasada bir hayli Artan Su Arıtma Cİhazları markaları arasından, Seçim Yapmak Bir Hayli Zor Görünüyor. Aslına Bakarsanız konu hakkında biraz teknik bilgisi olan ya da araştıran kişiler Bunun Bu kadar da zor olmadığının kanısında. Türkiye^de Serbest piyasa koşullarında, Çün vb. uzak doğu ülkelerinden Ucuz ve sağlıksız su arıtma cihazı getirerek, Ülkemizde 5 10 katı fiyatlara satmaya çalışan ve bunu başarabilen bir çok firma mevcutken. Avrupa Standartlarında sağlıklı su üreten bir su arıtma cihazı bulabilmek bir hayli zor gibi görünse de aslında değil.

Şimdi Sizlere Bu konuda hayat kurtaran bir kaç bilgi vericem.

Almaya Karar Verdiğiniz su arıtma cihazında bu konulara dikkat ettiğiniz zaman Sağlıklı Bir su arıtma cihazı alabilirsiniz. Hem de Öyle Teknik Kafa Karıştırıcı bilgiler değil.

1-) ilk Olarak Su Arıtma Cihazının Kullanmış Olduğu filtrelere dikkat etmeniz gerekmektedir. %90 filtrelerden oluşan bir ürün alacağınız zaman, bu önemli bir konudur. Filtrelerin NSF onaylı olması vazgeçilmez bir standart olmalı. Şimdi Bu konuyu biraz açalım. NSF Onayı nedir? Neden Bu kadar önemli biraz bu konuya değinmek istiyorum.

NSF Onayı Dünya Sağlık Kurumu tarafından, Sadece İnsan Sağlığına %100 Yararlı ürünlere verilen Değerli bir belgedir. Maalesef ki ülkemizde Su Arıtma Cihazlarını Denetleyen ve Bu konuda onay veren herhangi bir merci olmamasından dolayı. Avrupa Standartlarını baz almamız gerekmektedir. Avrupa'da da NSF onaysız bir Su Arıtma Cihazı Bulmanız Satın almanız Mümkün değil. Ülkemizde kullanıcılar NSF onayını pek dikkate almasa da, Avrupa standartlarında Ürün Satan Bir kaç Bir firma Mevcut. Bunların Başında SPring Water Su Arıtma Sistemleri ve Ege life Su Arıtma Sistemleri geliyor. Bu iki Marka Ürettikleri tüm ürünlerde NSF onaylı Filtreler ve Parçalar kullanarak Su Arıtma Cİhazının Üretmiş olduğu suyun sağlıklı olmasını sağlıyor.

2-) Kaliteli bir Membran Filtre Kullanılması, Öncelikle Belirtmeliyim ki. Su Arıtma Cihazlarındaki her filtrenin ayrı bir görevi ayrı bir işlevi vardır. Membran Filtre Reverse Osmosis system ile çalışan bir su arıtma cihazının Kalbi Gibidir. Dünya Çapında Nsf Onaylı ve Kaliteli Membran Üreten Bir kaç Firma Mevcut. Bu firmaların ürettikleri ana filtreyi tercih etmenizi tavsiye ederim.

- LG Chem Membran

- Vontron Membran

- Filmtec Membran

bu Saydığım üç Filtreye Gözü kapalı Güvenebilirsiniz.

3-) Kaçak Kesme Sistemi. Su Arıtma Cihazlarının %90'ında bulunmayan bu sistemi yine Bu iki Firma Su Arıtma Cihazlarında Kullanıyor. Kullanıcı Deneyimini ve memnuniyetini önemseyen bu iki firmanın tüm ürünlerinde kaçak Kesme Sistemi Mevcut. Satın aldığınız su arıtma cihazının iç kısmında herhangi bir su kaçağı olması durumunda otomatik olarak suyu kesen bu sistem gözünüzün arkada kalmamasını sağlıyor.

4-) Klasik su arıtma cihazlarının yerine Üst Düzey Yeni Nesil Su Arıtma Cihazları üreten ve bunların servis işlemlerini üstelenen Spring Water ve Ege Life. 5 filtre 5 aşamadan Su Arıtma Cihazları yerine Sizlere Daha Kaliteli ve Sağlıklı Su Sunabilmek adına 6 Filtre 9 Aşamalı ve 8 Filtre 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazlrı sunuyor. PH 8,5 Değerinde zengin mineralli alkali su üretimi sağlayan bu ürünler. Gelecekten Günümüze gelmiş gibi.

5--) Önem Verilmesi gereken bir başka konu ise. Servis kapsamı ve yedek parça temin durumu. Spring Water Ve Ege Life Su Arıtma Sistemleri Türkiye'nin 81 ilinde Sizlere Servis Kapsamı sunan Nadir firmalardan biri. ve Her ürünü için 5 yıl parça temin garantisi verebilen bu iki firma, Türkiye de bulabileceğiniz en iyi su arıtma firmaları.

%100 müşteri memnuniyeti hedefleyen bu firmalar, bunu Başarmış gibi görünüyor. İnternet üzerinde her marka su arıtma cihazı için, Şikayet ya da memnuniyetsizlik her yerde kullanıcı yorumlarında görünürken. bu iki Firma yayınladığı sosyal medya makalelerinde müşteri teşekkürlerini görebilirsiniz.

Uzun Lafın Kısası Bu kadar özelliğe sahip bu kalitede bulunan su arıtma cihazları eminim çok pahalıdır diye düşünüyorsunuzdur. Aslında Hayır. Bu kalitede olmayan ve aynı fiyatlara piyasada satılmaya çalışan su arıtma cihazları pahalı. Çünkü ikisinin de fiyatı aynı. burada yapmak istediğimiz tek şey. halkımızı bilinçlendirmek ve ödemiş olduğu ücretin tam karşılığını almasını sağlamaktır.

07 Nisan 2019 13:13

deleno
Aday Memur
Merhaba önerdiğiniz Spring water su arıtma şirketinin kullandığı filitrelerin ismi nedir nsf sitesinden bir arattırmak istiyorum .
08 Nisan 2019 13:23

YnkZrl
Aday Memur

Merhabalar öncelikle.

08 Nisan 2019 13:28

YnkZrl
Aday Memur

Biz Spring Water Su Arıtma Sistemleri Olarak, Su Arıtma Cihazının içerisinde ön üç filtre ve Tatlandırıcı filtre olarak Omnipure Filtre Kit'i Kullanıyoruz. Omnipure USA 'da üretilmektedir ve NSF onaylıdır. Ana Filtre olarak LG Chem Membran, Vontron Membran ya da Kullanım alanına Göre Filmtec Membran Tercih Edilmektedir. Ürünlerimizin Filtre ve aşama Saylıları arttıkça Ekstra Olarak Pentek Pentair Alkali Filtre de Kullanmaktayız. Bu Saymış Olduğum Filtrelerin Tümü NSF onaylı ve İnsan Sağlığına %100 Yararlı Ürünlerdir.

08 Nisan 2019 21:29

deleno
Aday Memur
%100 Amerikan olan bu ürünün fiyatı biraz yüksek 2000 TL daha ekonomik olan yine aynı kalitede bir ürününüz var mı.
10 Nisan 2019 12:50

deleno
Aday Memur
Nsf sitesinden sorgulama yaptırdım Belirttiğiniz markaların gerçekten de Nsf sertifikası var. Üretim yerlerinin taiwan olması benim için önemli değil sonuçta iPhone cep telefonu da Çin'de üretiliyor. Dünya standartlarındaki sahip olduktan sonra ürünün üretim yeri için takıntılı olmamın hiçbir anlamı yok boşu boşuna 750 TL para kaçırmayalım. Ancak su arıtma cihazlarında En önemli sıkıntılardan birisi de ürünün garantisi.
10 Nisan 2019 23:37

deleno
Aday Memur
Tamam garanti belgenizi Sanayi ve ticaret bakanlığı sitesinden sorguladım doğru ancak bir belgeden daha bahsediyorsunuz Tse-hyb Diye bir belge bu yetkili servislik ünvanı kazanabilmesi için bir firmanın sahibi olması gereken bir belge bu belgeyi de sorgulamak istiyorum lütfen belge numaranızı paylaşabilir misiniz.
22 Nisan 2019 17:57

seokafasi
Aday Memur

TSE-HYB belge numaramız 35HYB5621 bu numara üzerinden Sorgulama Yapabilirsiniz.. Yardımcı olmamı istediğiniz farklı bir konu var ise yardımcı olabilirim.

İyi Günler Dileriz.

22 Nisan 2019 23:13

selmadyr
Aday Memur
merhaba.. bende sizin su arıtma cihazlarınızı çevremde kullananlardan çok duydum.. burda karşıma çıkmanız çok iyi oldu. sizin ürünlerinizin diğer su arıtmalardan farkı nedir
22 Nisan 2019 23:49

YnkZrl
Aday Memur
Merhabalar Selma Hanım. Öncelikle ürünlerimizi diğer ürünlerden ayıran birçok özellik bulunmaktadır. fakat ben size en önemli birkaç tanesinden bahsedeyim. ilk önemli olan özellik kullanılan filtrelerin NSF onaylı olması. NSF onayı su arıtma cihazlarında bize göre olmazsa olmaz özelliklerden biridir. NSF onayı Dünya sağlık kurumu tarafından sadece insan sağlığına yararlı ürünlere verilen bir belgedir. bizim Spring Water olarak. üretmiş olduğumuz tüm ürünlerdeki filtreler hortumlar. su tankları vs. NSF onaylıdır. bunun dışımda kullandığımız ana filtremiz yani membran filtremiz Dünyanın en güvenilir markalarından biri olan LG firmasının ürettiği filtredir. bir diğer özelliğimiz ise 81 ilde servis hizmeti verebilen nadir firmalardan biri olmamız. ve ticaret bakanlığımdan onaylı sizi ve ödediğiniz ücreti garanti altında tutan garanti belgemizin olması. 15 yılı aşkın süredir. Türkiyenin 81 iline hizmet verdiğimiz halde %99 müşteri memnuniyeti ile çalışan tek su arıtma firması olmamız. ve daha bir çok ayırt edici özellik sayabilirim. fakat müşterilerimizin çoğunluğu genellikle bu özelliklere dikkat etmektedirler.
22 Nisan 2019 23:52

selmadyr
Aday Memur
Ben almaya karar versiğim zaman size ulaşabileceğim bir telefon numaranız varmıdır istanbulda.
22 Nisan 2019 23:58

YnkZrl
Aday Memur
Yorum olarak yazmak yasak olduğundan dolayı letişim bilgilerimizi mesaj olarak gönderdim.
23 Nisan 2019 16:12

selmadyr
Aday Memur

Bu gün Sipariş verdik umarım. Bir problem yaşamayız. Çok fazla su arıtma cihazı var en iyisini aldığımızı umuyorum.

23 Nisan 2019 16:20

YnkZrl
Aday Memur

Öncelikle İyi Günlerde Kullanmanızı Dilerim.

Konu hakkındaki hassasiyetinizi anlıyoruz. Biz Müşteri Memnuniyetini, Firma Olarak Her zaman ilk Sırada tutuyoruz. Ürettiğimiz ürünlerimizle de sizlere sadece Su değil, Sağlıklı Su sunabilmek için, Sürekli çalışmaya devam ediyoruz. Satın almış olduğunuz ürünümüz kurulduktan sonra, herhangi bir problem yaşamanız halinde, ( ki bu olasılık %1'den daha düşüktür ) Bize Size paylaşmış olduğum telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Spring Water Sağlıklı Günler Diler.

23 Nisan 2019 18:18

CansuDereli
Aday Memur

Selma Hanım, Ben 2 seneyi geçti spring water kullanıyorum, Gayet memnunuz ailecek, sadece bir defa filtre değişimi sağladık 2 senede, Annem ve kız kardeşime de aldık, Çevremizde başka insanlarda kullanıyor, Herhangi bir problem yaşamadılar ve firma yetkilileri, Gayet ilgili ve kibar, Kesinlikle Firmaya kefil olabilirim tavsiye ederim,

23 Nisan 2019 18:21

YnkZrl
Aday Memur

Cansu Hanım,;

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Sizlerin Memnuniyeti Her şeyden önemlidir bizim için.

21 Mayıs 2019 18:35

seokafasi
Aday Memur

Ben Çankırı da yaşıyorum Sizin Ürünlerinizi Görüp inceleyebileceğim bir mağazanız varmıdr çankırıda.

25 Mayıs 2019 18:17

sertacaylin
Aday Memur

Arkadaşlar biz daha önceden farklı bir ürün kullanıyorduk. yaklaşık 5 sene farklı bir su arıtma cihazı kullandık fakat. son bir yıldır spring aldık. şiddetle tavsiye ederim arkadaşın burada anlattıpından çok daha iyi bir ürün suyun tadını size anlatamam. Gözünüz Kapalı Satın Alabilirsiniz. Tavsiyemdir. Burada Görünce Bende Yazayım Dedim.

28 Mayıs 2019 17:25

Vita Es Muorte
Genel Müdür

Royal Green ürünleride gerçekten kaliteli. Arayanlar bu cihazları da inceleyebilir. 1620 tl civarında royal green soft modelini satın aldım, gayet memnunum. Yetkililer gayet ilgililer.

14 Haziran 2019 18:27

Sevgide
Aday Memur

Biz Royal Green Kullandık Yıllarca 6 sene sonra felan Spring water Aldık, Sularının arasında muazzam fark var, royal green 5 filtreliydi. şimdiki kullandığımız ürün 8 filtreli ama suyun tadı mükemmel,

Toplam 19 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?