Editörler : E.Kayı Han
07 Nisan 2019 15:11

İftira sonucu mağdur olanlar, soruşturmaya yer olmadığına dair karar ve güvenlik soruşturması

mrb. sn üyeler bana yardımcı olabirseniz çok memnun olurum.

benim daha önce birlikte görev yaptığım ve beni çekemeyen birisi tarafından cimere iftira atılmış, konu adalet bakanlığı kanalıyla savcılığa gelmiş ve hakkımda emniyet , milli eğitim, masak vb gibi kurumlarla yazışmalar yapılarak, bilgiler toplanmış, bütün bu olaylardan benim elime soruşturmaya yer olmadığına dair karar ulaştıktan sonra haberim oldu. Bu araştırmalar, lekenmeme hakkının korunması kapsamında ve gizli olarak yapılmış ve savcının biri yanlışlıkla uyapta önce soruşturma olarak kayıt etmiş sonra kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş kapatmış ve daha sonra da ihbar edilen olarak kayıt edip, soruşturmaya yer olmadığına dair karar verip kapatmış, hayatım boyunca isnat edilen suç la uzaktan yakından ilgim ve alakam olmadı olmazda , sonra şahış iftira attığını kabul etti. ve ilgili savcıya ve cimere bana kızgınlıkla böyle bir şey yaptığına ve benim güvenlik kayıtlarımın düzeltilemesi için dilekçe verdi. Şİmdi benim emniyette ve birçok kurumda adım geçmiş, uyap ta ihbar edilen olarak görünüyorum. hiç bir suçum günahım yok iken, iradem dışında başıma böyle kötü bir olay geldi, ve hazırlandığım sınavlar ve hayallerim vardı. sağlığım bozuldu bu olay nedeniyle. sizce bu olay çalıştığım kuruma intikal etmişmidir, ve emniyet kayıtlarına ilgili kişinin şahsım hakkında iftira ettiğini ve uyap vb devlet hafızasındaki kayıtların düzeltimesi için ne yapmalıyım , çok zor durumdayım.

http://www.kamudanhaber.net/guncel/feto-magdurlarinin-devletteki-kayitlari-silinecek-h360441.html

bu şekilde bir uygulama varmış nasıl yararlanabilirim. bir suçum olsa dar ağacına kendim çıkarım ancak suçum yok ilgim yok, mağdurum, ve vatanım içim bugün çağırsalar canımı gözümü kırpmadan veririm. ancak böyle bir olay yaşadım. yardım .. GBT,UYAP, KİHBİ KAYITLARINA BU OLAYIN İFTİRA OLDUĞU VE DÜZELTİLMESİ VE SİLİNMESİ NASIL YAPILACAK. GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASINDA SORUN ÇIKAR MI?

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi