Editörler :
19 Mayıs 2019 05:33

sametxtt
Aday Memur

istanbuldan mazeret ile çıktım. 2,5 yıldır öğrenim durumundan çorum merkezde çalışıyorum bu iller arası tayinde mazeret durumunda olduğum yere tayin isteyebiliyor muyum yani çalıtığım çorum devlet hastanesine mazeret iptal olsun komple geleyim diye ?


sametxtt, 1 ay önce - Alıntıya git

sisteme girdiğimde çorumdan farklı hastaneler gözüküyor kendi çalıştığım hastanede kadrom olduğu için gözük müyor sanırım isteyemiyorum ?

19 Mayıs 2019 11:45

prm.merve
Aday Memur

sisteme girdiğimde çorumdan farklı hastaneler gözüküyor kendi çalıştığım hastanede kadrom olduğu için gözük müyor sanırım isteyemiyorum ?


sametxtt, 1 ay önce - Alıntıya git

Adı üstünde iller arası tayin bu. Kadronun bulunduğu yere tayin isteyemezsin. Eğitim durumunu 5 yıla kadar uzatabilirsen zaten kadron direkt alınır. Ya da C-D grubundaysan müdürlükle görüş bir dilekçeyle hallederler.

20 Mayıs 2019 08:33

teknikerdogru

SAĞLIKTA KIDEM FARKI KALKTI FARK ETMİYOR

20 Mayıs 2019 08:58

halil.ozkn
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar eşim tıbbi sekreter ben ise milli eğitimde kadrolu öğretmenim.eşim tayin isteyecek ben de eş durumundan yanına gideceğim.Ama ben eşimden daha kıdemliyim yıl olarak. Bizde birbirine tabi olma gibi bir durum var mı ? sorun yaşar mıyız?


eğitek22, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam kıdem durumuna bakma olayı iki personelde sağlık bakanlığında çalışıyorsa o zaman geçerli. bende sizinle aynı durumdayım 26 haziranda sonuçlar belli olduktan sonra tayin çıkarsa,MEB özür grubu zamanında istenen evraklarla birlikte başvuru yapmanız yeterli onun dışında başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Fakat siz tayin isteyip,eşiniz ardından eş durumu mazeretine bağlı tayin isteseydi orda istenilen farklı durumlar var. Sağlık bakanlığının atama nakil yönetmeliği Madde 20 yi inceleyebilrsiniz.

İkinci duruma uygun yönetmelik maddesi şöyledir:

(2) Eşlerin farklı kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli olarak çalışması halinde;

a) Varsa eşinin kurumuyla yapılan protokol hükümleri uygulanır.

b) Eşleri, mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tâbi olarak mülki idare amirliği, milli istihbarat, emniyet hizmetleri sınıflarından birinde görev yapanlar ile hâkim, savcı veya Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya uzman er olarak görev yapan personelin eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır.

c) Yer değişikliği talebinde bulunan personelin eşinin görev yaptığı yerin kendi unvan ve branşında C veya D hizmet grubunda olması halinde eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır. Aksi halde ilgili kurumla koordinasyon sağlanır. (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) Atama talebinde bulunan personelin bulunduğu yerde, eşinin görev yaptığı kurumun teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuatı açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkânının olmaması halinde aile birliği sağlanır; ancak bu bendin birinci cümlesi stratejik personel için uygulanmaz.

ç) Eşi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamında kurulan üniversitelerde öğretim üyesi olanların ataması eşinin görev yaptığı yere yapılır.(1)(6)

21 Mayıs 2019 11:54

prm.merve
Aday Memur

Ya bu hizmet puanları Ocak ve Temmuz ayında ekleniyor. Yerleştirme sonuçları da 26 Haziran'da açıklanıyor. Hizmet puanı eklenmez değil mi bu durumda. Bilgisi olan var mı ?

21 Mayıs 2019 13:41

glhn.hemşire
Aday Memur

Ya bu hizmet puanları Ocak ve Temmuz ayında ekleniyor. Yerleştirme sonuçları da 26 Haziran'da açıklanıyor. Hizmet puanı eklenmez değil mi bu durumda. Bilgisi olan var mı ?


prm.merve, 1 ay önce - Alıntıya git

sanırım 1 haziran itibari ile hizmet puanı hesaplanacak bu kura için.

22 Mayıs 2019 11:39

tkc16
Memur

Çıkardığımız tayin evrağını kendimiz imzalamamız yeterli mi yoksa bir yönetici veya notere imzalatmak gerekiyor mu

22 Mayıs 2019 12:48

prm.merve
Aday Memur

Çıkardığımız tayin evrağını kendimiz imzalamamız yeterli mi yoksa bir yönetici veya notere imzalatmak gerekiyor mu


tkc16, 1 ay önce - Alıntıya git

Kendi imzan yeterli.

22 Mayıs 2019 12:50

beylikli63
Aday Memur

sanırım 1 haziran itibari ile hizmet puanı hesaplanacak bu kura için.


glhn.hemşire, 1 ay önce - Alıntıya git

6. a) Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.06.2019 tarihine göre hesaplanan ve

ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.

b) Kuraya başvuran personelin hizmet puanlarına itirazları PBS üzerinden alınacaktır.

c) Alınan itirazlar değerlendirilerek PBS üzerinden ilan edilecek olup yerleştirme işlemi

yeniden hesaplanan hizmet puanlarına göre yapılacaktır.

23 Mayıs 2019 11:49

Nigthingale
Aday Memur

Başvuru evrakını gönderdim. Kargo takipte de teslim edildi görünüyor. Bir sıkıntı çıkar mı

23 Mayıs 2019 12:14

22buket22
Aday Memur
Başvuru kağıdını ankaraya ne zamana kadar yollamamız gerekiyor?
23 Mayıs 2019 13:28

halil.ozkn
Aday Memur

Başvuru evrakını gönderdim. Kargo takipte de teslim edildi görünüyor. Bir sıkıntı çıkar mı


Nigthingale, 4 hafta önce - Alıntıya git

pbs başvuru ekranından kontrol edebilirsiniz evrağın durumunu.

23 Mayıs 2019 13:29

halil.ozkn
Aday Memur
Başvuru kağıdını ankaraya ne zamana kadar yollamamız gerekiyor?
22buket22, 4 hafta önce - Alıntıya git

28 mayıs 2019 saat 18:00 a kadar evrağınızın ilgili birime teslim edilmiş olması gerekir.

23 Mayıs 2019 14:31

elif mete
Aday Memur

Eş durumu mazeretiyle atandığım ilden eski çalıştığım ile atanmak için iller arası tayine başvurma hakkım varmı. Süre sınırlaması varmı. Eşim zorunlu yer değiştirmeye tabi personel.

24 Mayıs 2019 10:14

glhn.hemşire
Aday Memur

Eş durumu mazeretiyle atandığım ilden eski çalıştığım ile atanmak için iller arası tayine başvurma hakkım varmı. Süre sınırlaması varmı. Eşim zorunlu yer değiştirmeye tabi personel.


elif mete, 4 hafta önce - Alıntıya git

ben kuraya başvurmak için 2 yıl dolmasını bekledim. eşim göreve gitti ocak tayininde istek yapamadım 2 yıl şartı nedeniyle :( bu tayinde uyarı vermedi tercih yaptım aylardır perişan olduk çocukla birlikte. eğer gitmek istediğiniz yer alt bölgede ise kura beklemeyin alt bölge dilekçesi verin. biz zaten en altta olduğumuz için 5 ay bu tayini bekledik...

24 Mayıs 2019 11:06

elif mete
Aday Memur

ben kuraya başvurmak için 2 yıl dolmasını bekledim. eşim göreve gitti ocak tayininde istek yapamadım 2 yıl şartı nedeniyle :( bu tayinde uyarı vermedi tercih yaptım aylardır perişan olduk çocukla birlikte. eğer gitmek istediğiniz yer alt bölgede ise kura beklemeyin alt bölge dilekçesi verin. biz zaten en altta olduğumuz için 5 ay bu tayini bekledik...


glhn.hemşire, 4 hafta önce - Alıntıya git

başvuru tarihinde mi 2 yılı tamamlamış olmak şartı var. temmuzda başlamıştım az farkla kaçırdık. neyse hayırlısı olsun.

24 Mayıs 2019 11:12

elif mete
Aday Memur

Teşekkür ederim çok sağolun .

24 Mayıs 2019 11:48

glhn.hemşire
Aday Memur

başvuru tarihinde mi 2 yılı tamamlamış olmak şartı var. temmuzda başlamıştım az farkla kaçırdık. neyse hayırlısı olsun.


elif mete, 4 hafta önce - Alıntıya git

personel şubenize bi sorun tercih yapmayı deneyin yine de olmadı eylül tayini yakın :( Allah yardımcın olsun.

24 Mayıs 2019 18:32

Memurr19
Aday Memur

Ogretmenlere de mi bizim kadar az sure veriyorlar.Bir de haftasonu gecesi actilar pazartesiden 3 gun sonra da tercih bitti o zaman niye kura icin 1.5 ay bekleniyor..insanin yasadyacagi calisacagi duzen kuracagi yere karar vermesi icin en az 2 hafta tercih suresi verilmesi lazim.

27 Mayıs 2019 10:18

halil.ozkn
Aday Memur

Ogretmenlere de mi bizim kadar az sure veriyorlar.Bir de haftasonu gecesi actilar pazartesiden 3 gun sonra da tercih bitti o zaman niye kura icin 1.5 ay bekleniyor..insanin yasadyacagi calisacagi duzen kuracagi yere karar vermesi icin en az 2 hafta tercih suresi verilmesi lazim.


Memurr19, 4 hafta önce - Alıntıya git

evet, başvuru süresi yine kısa 4 veya 5 iş günü olur genelde. ama sonuç açıklama sistemi daha hızlı işler MEB de.

Toplam 132 mesaj
 
ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?