Editörler :
10 Nisan 2019 22:27   

Vakıfbank resmen soyuyor

Adalet Bakanlığı'nın Türkiye genelinde en düşük promosyon anlaşması yaptığı varkıfbank, Adalet Personeline %2,5 faizle tüketici kredisi verip, 450 TL dosya masrafı+76 TL normal sigorta kesintisi+ 600 TL Vakıf emeklilik hayat sigortası kesintisi+300 TL kaza sigortası kesintisi+ 2578 TL full paket (eft-havale kullanım) ücreti kesintisi olarak milyarlarca parayı kesiyor. Sözleşme gereği bedava kullandığımız EFT ve havale için 2578 TL para alarak resmen enayi yerine konulduk. Başka kurumlar 1500 lira civarında promosyon verirken, biz Vakıfbank'dan bunun çeyreği kadar promosyon alıyoruz, yetmezmiş gibi zor durumda olduğumuzdan faydalanıp çok yüksek faizle kredi veriyor, bu da yetmedi bedava kullandığımız haklarımızı faiş fiyatla bize satıyor, bu da yetmedi birden fazla gereksiz sigortalar yapıyor, bu da yetmedi dosya masrafı kesiyor. Resmen boğazımıza çökmüş durumda, hakem heyetine ve yargı yollarına başvurduk. İnşaallah zorla alınan bu paraları geri alınca da paylaşacağız. Bizim gibi mağdur edilen başka personel varsa başa gelen çekilir demesin, hakem heyeti ve yargı yollarına başvursun. Bakanlık da umuyorum bu haksızlığı görür, parayı geri aldıktan sonra da Adalet Bakanlığına yapılan haksız kazanç ve sözleşme ihlali için başvuru yapacağım. Gavur dediğimiz bankalar bile bu kadar haksızlık yapmadı.

11 Nisan 2019 00:04

MWWY
Şube Müdürü
Yazdıklarınıza şaşırdım bankayla bir problem yaşamadım. Maaşınız için bir şey yapamayabilisiniz ama kredi gibi işlemlerde özgürsünüz, memnun kalacağınız bir bankayla işlem yapsaydınız. Şahsen İŞ, GRNT, YPKRD hepsinle ilişkimi kestim paramı devletten kazanıp onlara mı kazandıracağım.
11 Nisan 2019 10:37

İcraMemuruuu
Memur
Türkiyenin açık ara en kötü bankası. Memur maaşları yatmazsa aç kalırlar. kendilerini dünya bankası sanıyorlar. Sırf devlet bankası diye bakanlık burayla anlaşıyor. yoksa verdiği promosyon filan bakanlığın umrunda değil
11 Nisan 2019 13:58

yigithan006
Aday Memur

Epey abartmışsın yıllık ortalama 650 tl promosyon parası ortalama olarak gayet iyi vakıfbank kredilerinde çoğu bankadan uygun iki üç kredi çekmiş biri olarak söyleyebiliyorum, banka kimseye zorla kredi vermiyor.

11 Nisan 2019 16:51

Adliyeci
Memur

bankacıdan daha çok savunmuşsun Maşallah, abartmışsın derken bi tarafımdan uydurmadım,

11 Nisan 2019 16:53

Adliyeci
Memur

650 TL çok iyi bir ortalama öyle mi, başka kurumlarda çalışanlara sordun mu acaba? sırf muhalefet olmak için muhalefetlik yapma, koyun gibi önümüze konulanı yemek zorunda değiliz, doğru zorla vermedi banka krediyi ama masraf bu kadar çıkıyor deyip kandırdılar, vakıfbankda çalışan akraban mı var hayırdır?

11 Nisan 2019 23:50

yigithan006
Aday Memur

650 TL çok iyi bir ortalama öyle mi, başka kurumlarda çalışanlara sordun mu acaba? sırf muhalefet olmak için muhalefetlik yapma, koyun gibi önümüze konulanı yemek zorunda değiliz, doğru zorla vermedi banka krediyi ama masraf bu kadar çıkıyor deyip kandırdılar, vakıfbankda çalışan akraban mı var hayırdır?

Adliyeci, 5 ay önce - Alıntıya git
Hayırsa bir tabakta bana ayır he var vakıfla ortak çalışıyoz birader bi sıkıntı mı var
12 Nisan 2019 13:32

Adliyeci
Memur

ne olduğun belli değil be uğraştırma kendinle beni

12 Nisan 2019 18:39

İcraMemuruuu
Memur
Vakıfbankın yalamaları da varmış ilk defa gördüm:D eksileyin hadi bunuda eksileyin yalamar :D
14 Nisan 2019 10:46

Atilla1988
Memur
En düşük banka promosyonu alan biziz hemşireler, polisler vs 1000 üstü alıyor vakıfbank kadar bizim bakanlığımızda suçlu sahipsiz bırakırlarsa olacağı bu! Bu bakanlıkta sadece hakim savcı yok ikm şoför teknisyen katip birsürü meslektaşımız var artık bizi görün yeter!
15 Nisan 2019 16:21

zeki a
Aday Memur

Ziraat ve halk bank 1,53 oran bazı özel banmalar bile

15 Nisan 2019 16:24

zeki a
Aday Memur

Ziraat ve halk bank 1,53 oran bazı özel bankalar bile 1,50 oranında kredi verirken vakıfbank %2

15 Nisan 2019 18:23

MWWY
Şube Müdürü

Ziraat ve halk bank 1,53 oran bazı özel bankalar bile 1,50 oranında kredi verirken vakıfbank %2

zeki a, 5 ay önce - Alıntıya git

Bakanlık hesap takibi ve hesap işletimi gibi kolaylaştırıcı sebeplerle maaş ödeme sözleşmesi yapmış, karşılığında promosyon ödemesi adı altında bir gelir memur hesaplarına yansıtılmış, yapılan kredi sözleşmesi değil. Uygun ödeme seçeneği sunarak krediyi veren bankadan kredi alınmasına bakanlığın yada Vakıf bankın itirazı yok. Promosyon oranına gelince, diğer meslek gruplarıyla dolayısıyla diğer bankalarla karşılaştırmaya kalkmak çok akıllıca değil. Öğretmen polisin zaten maaşı bizden yüksek promosyonları da yüksek olması normal. Hakim savcılar promosyonlarını Vakıf banktan alıyor tabi ki maaş oranlarına göre çok yüksek rakamlar şikayet ettiklerini duyan oldu mu? Meslekte il yılını doldurmayan memur da şikayetçi, sözleşmeli de ve memnun olanlarda var mesela ben demek ki iddianızın genel geçerliği yok. Promosyona veya krediye ihtiyaç duyulduysa ekonomik durumun iyi olmadığına işaret ki -herkesin başına gelebilir- zaten hayatın genel olarak huzuru kaçıyor, başka yerlerde kurumlarda sorumluluk aramayalım lütfen. Ekonomik sorunları sorumluluk alarak çözmeniz dileğiyle Allah yardımcınız olsun.

Eh bunca yazıdan sonra Vakıftan bir promosyonu hak ettim galiba, baksanıza adımız banka yalakası çıktı :)

15 Nisan 2019 20:59

Atilla1988
Memur
Eksileyen bizden değil sanırım vakıfbankta çalışıyorlar gördüğümüzü söylüyoruz !
Toplam 13 mesaj