Editörler : smtvs
11 Nisan 2019 23:53   


Karmaşık bir konu, çözebilir misiniz lütfen?

657 li bir memur istifa eder, ekpss ile başka bir kuruma yerleşir, fakat kurum der ki senin atamanı yapamam çünkü istifa henüz 4 ay olmuş 6 ay geçmesi gerek, bu durumda bu memur aynı ekpss puanı ile bir sonraki tercih döneminde tercih yapabilir mi? (sonuçta tercih yaptı yerleşti ama kurum atamadı ve henüz bu puan 2 yılı doldurmadı)

12 Nisan 2019 09:29

mauro camoranesi
Memur

Kurum atama şartlarını taşımadığınızı tespit ederek atamanızı yapmamış.Engelli kamu personeli seçme sınavı yönetmeliği hükümlerine göre yerleştiğiniz ancak atamanızın yapılmadığı aynı puanla yeniden tercih yapamazsınız. Yönetmeliğin 14/5 maddesi:Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, herhangi bir kadroya yerleştirilen ancak atanamayan adaylar, aynı dönem içerisinde yapılacak yerleştirmelere başvuramaz. Bu maddede geçen "dönem" ifadesi, yönetmelikte EKPSS'nin geçerlik süresi olarak tanımlanmış.

12 Nisan 2019 10:54

volkanv38
Şube Müdürü

genel kuraldır kpss puanı ösym yerleştirmelerinde sadece tek yerleştirmede kullanılabilir. puan kullanılmış atama yapılmış ancak kişi şartları sağlamadığından atama iptal edilmiş. puan bir daha kullanılamaz.

12 Nisan 2019 23:56

BiAkademikBilinc35
Memur

genel kuraldır kpss puanı ösym yerleştirmelerinde sadece tek yerleştirmede kullanılabilir. puan kullanılmış atama yapılmış ancak kişi şartları sağlamadığından atama iptal edilmiş. puan bir daha kullanılamaz.


volkanv38, 6 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim cevaplanırınız için,

Bir merak ettiğim şey daha var

İstifa ettikten sonra eski kuruma dönüş olayı da varmış. Şayet kurum kabul etmezse başka bir kuruma daha başvuru yapılabiliyormuş bu durum hakkında bilgi almam mümkün mü acaba?

15 Nisan 2019 08:41

volkanv38
Şube Müdürü

Teşekkür ederim cevaplanırınız için,

Bir merak ettiğim şey daha var

İstifa ettikten sonra eski kuruma dönüş olayı da varmış. Şayet kurum kabul etmezse başka bir kuruma daha başvuru yapılabiliyormuş bu durum hakkında bilgi almam mümkün mü acaba?


BiAkademikBilinc35, 6 ay önce - Alıntıya git

usulüne göre istifa edersen istifa ettikten sonra 6 ay boyunca tekrar memuriyete atanamazsın hangi yolla olursa olsun. ancak 6 ayı doldurduktan sonra unvanına uygun kadroya her kurumun en üst amirinin onayıyla atanabilirsin. eski kurumuna dönmek gibi bir zorunluluğun yok ancak eski kuruma dönmek çok daha kolaydır. hiç tanımadığın kurumların üst amirine ulaşmak çok zordur.

15 Nisan 2019 09:54

gazili0707
Memur

Değerli arkadaşlar ben 2013 nisan ayında İçişleri bakanlığından istifa ettim.2018 yılının eylül ayında tekrar göreve döndüm.

Usulüne uygun istifa etmişseniz DMK 92. md ye göre 6 ay geçtikten sonra dönebilirsiniz.

İstifa sonrası dönüş gerçekten çok sıkıntılı bir süreç,işinizi takip eden iyi bir siyasiye ihtiyacınız var.

Eğer aday memurluğunuz kalktıysa boş kadro bulunan herhangi bir kuruma dönebiliyorsunuz,kalkmamışsa sadece bağlı olduğunuz kuruma dönebilirsiniz.

Dönüş olarak; döneceğiniz kuruma o sene için ne kadar alım planlanmışsa,istifa sonrası dönüşlerde o planlanan kadronun sadece %2 si istifa sonrası dönüşe ayrılıyor.Diyelim ki İçişleri bakanlığı 2019 yılı için 200 kadro açtı,istifa sonrası dönebilecek kadro sayısı 4 tür. Oldukça güç bir durum.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?