Editörler : Mehmet Balci
12 Nisan 2019 20:23   

Katiplik alımına mühendisler başvurabilir mi ?
Arkadaşlar, Adalet Bakanlığı yakın zamanda büyük bir memur alımı yapacak, katiplikle ilgili şu sorular hakkında bilgisi olan var mı ? 1-Mühendisler, KPSS lisans puanlarıyla katiplik alımına başvurabilir mi? 2-Başvurmak için hangi sertifikalara sahip olmak gerekli
12 Nisan 2019 20:50

Never.GiveUp
Şef

Yakın vakitte büyük bir alım olacağına dair bilgiyi nereden edindiniz hocam, sormamda sakınca yoktur umarım?

12 Nisan 2019 20:59

bakgulec
Şef

4 yıllık bitiren herkes basvurur.

12 Nisan 2019 21:35

Memur1401
Aday Memur

Yakın vakitte büyük bir alım olacağına dair bilgiyi nereden edindiniz hocam, sormamda sakınca yoktur umarım?

Never.GiveUp, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kamu personeli uygulamasının haberlerinde yazıyordu: https://www.isilanlarikariyer.com/adalet-bakanligi-cte-gardiyan-ve-katip-alimi-yapacak-basvuru-sartlari-belli-11205h.htm
13 Nisan 2019 14:44

fırat1285
Aday Memur

3 dk da klavyeden min.90 kelime yazmak gerekiyor,uygulama sınavı yapılıyor.bazı şehirler daha yüksek kapatabiliyor.adana en son 117 kelimede kapattı.tarsus 123.ama genelde diğer şehirlerde 95-105 arası kapatıyor.klavyeye bakmadan yazmak gerekiyor.ben uğraşıyorum 40 kelimeyi geçemedim daha bakmadan yazarak.ama günde 20 dk tek çalışıyom.2-3 saat çalışmak lazım.

13 Nisan 2019 15:12

ysfakya
Aday Memur
kardesm bölümün ne yani hangi mühendisliği bitirdin ??
13 Nisan 2019 20:27

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Daha önce zabıt katipliği sınavına çok girdim, çok yazsanız da mülakattaki sorulan tüm

sorulara doğru cevap verseniz de almıyorlar, bunun tek nedenini hepimiz biliyoruz , torpil !

daha önce çok girdim zabıt katipliği sınavına 3 dk da 90 kelime istiyorlar, ben 200 civarı vurdum,

mülakatta sorulan sorulara cevap verdim, sonuçlar açıklandı yedeklerde bile ismim yoktu, alınan

kişileri de görüyoruz, klavyenin üzerinde harf arayan adamlar zabıt katibi oldu ne yazık ki, başka

diyecek bir şey bulamıyorum bu konuda ..

13 Nisan 2019 22:04

Memur1401
Aday Memur

Daha önce zabıt katipliği sınavına çok girdim, çok yazsanız da mülakattaki sorulan tüm

sorulara doğru cevap verseniz de almıyorlar, bunun tek nedenini hepimiz biliyoruz , torpil !

daha önce çok girdim zabıt katipliği sınavına 3 dk da 90 kelime istiyorlar, ben 200 civarı vurdum,

mülakatta sorulan sorulara cevap verdim, sonuçlar açıklandı yedeklerde bile ismim yoktu, alınan

kişileri de görüyoruz, klavyenin üzerinde harf arayan adamlar zabıt katibi oldu ne yazık ki, başka

diyecek bir şey bulamıyorum bu konuda ..

pozitif06, 1 hafta önce - Alıntıya git
Hocam bu sınava başvurmak için sertifika istiyorlar mı ?
13 Nisan 2019 22:18

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
Hocam bu sınava başvurmak için sertifika istiyorlar mı ?
Memur1401, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ben bu sınavlara gireli epey zaman oldu, ben girdiğimde başvuru yaparken bilgisayar işletmenliği sertifikası istiyorlardı, şimdi hala istiyorlar mı onu bilmiyorum ..

13 Nisan 2019 23:16

Memur1401
Aday Memur
kardesm bölümün ne yani hangi mühendisliği bitirdin ??
ysfakya, 1 hafta önce - Alıntıya git
İnşaat
Toplam 9 mesaj

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?