Editörler : gubaz
12 Nisan 2019 23:27   

El birliği (faizsiz) sistemleri hakkında düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

''Eminevim, Birevim, Katılımevim, Fuzulev, hedefevim, kolayevim, vs..'' faizsiz ev alma yöntemlerini uygulayan firmalar hakkında hangisini tercih etmeliyim, yada etmelimiyim ve neden?

14 Nisan 2019 16:12

hakanyildizx
Aday Memur

ben faizli ya da faizsiz kredili ev alımına karşıyım aslında ancak öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kredisiz ev alabilmek mümkün değil. Bu nedenle de bu tür seçenekler olması güzel ama bunlardan ziyade toki evlerine falan yazılmak daha mantıklı geliyor bana

15 Nisan 2019 22:58

AFŞİNLİ34
Şef

eyvallah

20 Nisan 2019 15:46

kesinti
Aday Memur

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

20 Nisan 2019 23:21

Camunas
Aday Memur

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

kesinti, 5 ay önce - Alıntıya git
Güzel cevap :)
21 Nisan 2019 01:34

Acshb
Aday Memur
bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.
22 Nisan 2019 00:08

AFŞİNLİ34
Şef

kesinti, 5 ay önce - Alıntıya git

altın borç verecek babayiğitleri bulsak. yok:( insanlarda güven duygusu baya bir az kalmış.

22 Nisan 2019 00:11

AFŞİNLİ34
Şef
bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.
Acshb, 5 ay önce - Alıntıya git

çokk haklısınız.

26 Nisan 2019 12:58

esmer_32
Şef
Tabi ki hiçbirini.
18 Mayıs 2019 13:48

AFŞİNLİ34
Şef
Tabi ki hiçbirini.
esmer_32, 5 ay önce - Alıntıya git

faizler bu kadar yüksek iken ben hiçbiri tercihini kullanamıyorum.

17 Haziran 2019 10:33

benkimin
Aday Memur

Merhaba, konut kredisi çekip alma konusuna karşı değilim aslında ama konut kredileri en uygun konut kredisi 1,65 olmuşken ev almak çok saçma geliyor. Ayrıca ülkemizde de ev fiyatları sürekli artmaktadır. Bu nedenle faizsiz sistemler mantıklı gelmektedir. Burada tek sorun sıra beklemek gibi geliyor. Örnek vermek gerekirse, 20.000 TL için kredi çektiğinizde 400.000 TL küsür geri ödeme yapıyorsunuz. Ama evinizi hemen alıyorsunuz. Faizsiz sistemler ise 200.000 TL için 20.000 TL çalışma bedeli almaktadır. Toplamda 220.000 TL geri ödeme yapıyorsunuz. Bu nedenle konut kredisine göre çok avantajlı. Ama çekilişle sıra beklediğinizden ne zaman geleceği belli olmaz. Bu nedenle birazda şanslı olmak lazım. Ama kira ödeme gibi derdiniz yoksa para biriktirmek için çok mantıklı sistemler. Ben Birevim alt markası olan https://www.kolayevim.com/ sistemine geçen ay dahil oldum Bu ayki çekilişte 6. aya çıktı. 6 ay sonra ev sahibi olacağım inşallah. Bu nedenle Birevim ve alt kuruluşlarını tavsiye edebilirim.

02 Temmuz 2019 15:09

AFŞİNLİ34
Şef

Erken çıkması çok iyi olmuş. hayırlısı olsun inşallah..

03 Temmuz 2019 23:27

aguli
Aday Memur

Kesinlikle tavsiye etmem. Bu tür sistemlerin hiç bir güvencesi yok kumar oynamak gibi bir şey. Aklı başında bir insanın uzak durması gerekir. Millet enayi mi boşuna bankalardan kredi çekiyor?

06 Temmuz 2019 23:15

mamurzade
Şef

devlet güvencesi geleceği söyleniyor. o zaman düşünülebilir.

26 Temmuz 2019 21:57

AFŞİNLİ34
Şef

Kesinlikle tavsiye etmem. Bu tür sistemlerin hiç bir güvencesi yok kumar oynamak gibi bir şey. Aklı başında bir insanın uzak durması gerekir. Millet enayi mi boşuna bankalardan kredi çekiyor?

aguli, 3 ay önce - Alıntıya git

walla yılbaşından sonra BDDK kontrolü altına alınacak .diye bir söylenti var.yani bankadan bir farkı kalmayacak.

26 Temmuz 2019 21:58

AFŞİNLİ34
Şef

devlet güvencesi geleceği söyleniyor. o zaman düşünülebilir.

mamurzade, 3 ay önce - Alıntıya git

bende öyle duydum.

Toplam 15 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?