Editörler :
12 Nisan 2019 23:27   

El birliği (faizsiz) sistemleri hakkında düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

''Eminevim, Birevim, Katılımevim, Fuzulev, hedefevim, kolayevim, vs..'' faizsiz ev alma yöntemlerini uygulayan firmalar hakkında hangisini tercih etmeliyim, yada etmelimiyim ve neden?

14 Nisan 2019 16:12

hakanyildizx
Aday Memur

ben faizli ya da faizsiz kredili ev alımına karşıyım aslında ancak öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kredisiz ev alabilmek mümkün değil. Bu nedenle de bu tür seçenekler olması güzel ama bunlardan ziyade toki evlerine falan yazılmak daha mantıklı geliyor bana

15 Nisan 2019 22:58

AFŞİNLİ34
Şef

eyvallah

20 Nisan 2019 15:46

kesinti
Aday Memur

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

20 Nisan 2019 23:21

Camunas
Aday Memur

Amaç İslama göre ise direk altın borçlanacaksın, yok vicdan rahatlatayım diyorsan ziraat katılım.

kesinti, 1 ay önce - Alıntıya git
Güzel cevap :)
21 Nisan 2019 01:34

Acshb
Aday Memur
bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.
22 Nisan 2019 00:08

AFŞİNLİ34
Şef

kesinti, 1 ay önce - Alıntıya git

altın borç verecek babayiğitleri bulsak. yok:( insanlarda güven duygusu baya bir az kalmış.

22 Nisan 2019 00:11

AFŞİNLİ34
Şef
bir malin 2 fiyatı olmaz. para durdugu yerde katlanmaz, artmaz azalmaz. bu tur sistemler islami sisteme hicbir sekilde uygun degildir. guya hizmet bedeli aliyorlar. ama ne hikmetse hizmet bedeli 200 bin liralik evde X lira iken, atiyorum 300bin liralik ev icin 3x/2 lira oluyor. miktara gore hizmet bedeli de artip azaliyor. bir kere en basinda bu sistem çöküyor. hizmet ayni hizmet. ev alinmasina destek olmak. destek miktarina gore hizmet miktari da degisiyorsa o is sakat. en fazla vicdaninizi kandirirsiniz.
Acshb, 1 ay önce - Alıntıya git

çokk haklısınız.

26 Nisan 2019 12:58

esmer_32
Şef
Tabi ki hiçbirini.
18 Mayıs 2019 13:48

AFŞİNLİ34
Şef
Tabi ki hiçbirini.
esmer_32, 1 ay önce - Alıntıya git

faizler bu kadar yüksek iken ben hiçbiri tercihini kullanamıyorum.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?