Editörler : smtvs
13 Nisan 2019 00:00   

İstifa sonrası eski veya başka bir kuruma geçiş hakkı

İstifa ettikten sonra eski kuruma dönüş olayı varmış. Şayet kurum kabul etmezse başka bir kuruma daha başvuru yapılabiliyormuş bu durum hakkında bilgi almam mümkün mü acaba?

İstifa ettikten sonra 6 içinde mi yoksa 6 aydan sonra mı? Başka bir kurum derken burada kasıt nedir? İstifa edilen kurumun kabul etmeme olasığı var mı ya da zorluk çıkarma imkanı?

Rica etsem detaylı bir açıklama mümkün mü? Çünkü her kafandan bir ses çıkıyor ve hiç bir yorum birbirini tutmuyor maalesef.

İstifa etmiş biri açıkta kalmamak için nasıl bir yol izleyebilir?

13 Nisan 2019 00:04

Yobazmuallim
Aday Memur
Bunu bende merak ediyorum
13 Nisan 2019 10:03

BiAkademikBilinc35
Memur

Pek açıklanmamış bir konu, detaylar lazım ya da yaşanmış olaylar.

13 Nisan 2019 14:02

BiAkademikBilinc35
Memur

Up

14 Nisan 2019 11:31

BiAkademikBilinc35
Memur

Ülkenin en büyük memur forumunda bir cevap alacağımız kimse çıkmadı öyle mi?

15 Nisan 2019 09:52

gazili0707
Memur

Değerli arkadaşlar ben 2013 nisan ayında İçişleri bakanlığından istifa ettim.2018 yılının eylül ayında tekrar göreve döndüm.

Usulüne uygun istifa etmişseniz DMK 92. md ye göre 6 ay geçtikten sonra dönebilirsiniz.

İstifa sonrası dönüş gerçekten çok sıkıntılı bir süreç,işinizi takip eden iyi bir siyasiye ihtiyacınız var.

Eğer aday memurluğunuz kalktıysa boş kadro bulunan herhangi bir kuruma dönebiliyorsunuz,kalkmamışsa sadece bağlı olduğunuz kuruma dönebilirsiniz.

Dönüş olarak; döneceğiniz kuruma o sene için ne kadar alım planlanmışsa,istifa sonrası dönüşlerde o planlanan kadronun sadece %2 si istifa sonrası dönüşe ayrılıyor.Diyelim ki İçişleri bakanlığı 2019 yılı için 200 kadro açtı,istifa sonrası dönebilecek kadro sayısı 4 tür. Oldukça güç bir durum.

Toplam 5 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?