Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Nisan 2019 18:32   

2009 yılına ait geriye dönük borç çıkarıldı

Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta okula benimle ilgili yazı geldi. 2009 yılında sözleşmeli öğretmen iken ek ödeme adı altında fazladan yatan borç çıkmış. 528tl. 1 mart 2012 tarihinden itibaren yasal faizi ile geri iadesi isteniyor. O da tahmini 900tl oluyor. Ay ay yatan küçük miktar peşinen tek seferde iadesi zor okuyor tabi.

Var mı başına gelen? Şırnak siopide iken yapılmış yanlışlık.

Sayıştayın teftiş sonucunda ortaya çıkmış. Zaman aşımı olacakmış neredeyse.

13 Nisan 2019 21:30

deryaarbas
Şef
Hocam bana da eş durumu tayiniyle gitmeme rağmen mutemet hatası 7 ay kadar eş yardımı yatmıştı. Fark edildi borcum çıkarıldı, ya her ay taksit taksit ödenecek ya da bir sefer de ödeyeceksiniz dendi. İtiraz için de klasik, önce ödemeniz gerekiyor dendi.
13 Nisan 2019 21:48

serifdurdu35
Şube Müdürü

Taksit taksit dese yine daha rahat. Toplu ödeme haksızlık.

15 Nisan 2019 02:16

Acshb
Aday Memur
itiraz edin. yapilan yersiz odemenin sizin kusurunuzun olmadigini, bu sebeple dogan kamu zararina yonelik yasal faizin magduriyete sebebiyet vereceginden bahsedin. bununla ilgili mahkeme kararlari var. olmadi bir idare avukatiyla gorusun. ya da biraz google yardimiyla mahkeme kararlarini arastirip kendiniz idare mahkemesine dilekce verin dava acilmasi icin. zaten kazandiginizda avukat ucreti ve dava ucreti mahkeme tarafindan davali tarafin size odemesi istenecek. ancak her halukarda anaparayi yatirmaniz gerekiyor. ondan kacis yok. taksit durumu da butce kanununa gore mumkun degil.
15 Nisan 2019 13:57

bedenci1986
Şube Müdürü

Fazladan aldığın parayı sen

yasal faizini hatayı yapan memur öder (danıştay kararı var)

Yasal faizi memurun ödemisi için itiraz edip danıştay kararını emsal gösterebilirsiniz

15 Nisan 2019 14:02

bedenci1986
Şube Müdürü

2010 yılı mali yıl başında zaman aşımana uğrayacaktı hocam

15 Nisan 2019 19:04

serifdurdu35
Şube Müdürü

Bu gün ana para ve yasal faizi de yatırdım. Toplam 868 TL. Şimdi itiraz etmem gerekiyor sanırım.

16 Nisan 2019 01:16

Acshb
Aday Memur

Bu gün ana para ve yasal faizi de yatırdım. Toplam 868 TL. Şimdi itiraz etmem gerekiyor sanırım.

serifdurdu35, 5 ay önce - Alıntıya git
http://www.calismadunyasi.gov.tr/pdf/sayi4/03.pdf su u bi okuyun size yardimci olacaktir. itiraz yazisinda cok yardimi olur.
Toplam 7 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?