Editörler : oto-danisman-expert
«303132333435363738394041»

eb1006
Şef
21 Nisan 2019 20:35

komutanım 1 aylık intibak sürecinde sivil kıyafet (kot pantolon, kazak vb.) getirmezsek doğru bir karar mı vermiş oluruz? İntibakta kamuflaj vb.ölçüleri hemen alıp intibak eğitiminde hemen kamuflaj ile eğitimlere mi başlayacağız? Mesela polislikte intibakta resmi kıyafetler verilmemişti.. Aynı durum askeriyede de geçerli mi?

Sui generis 0101, 5 yıl önce

Kucağınıza tek seferde tasiyamayacaginiz kadar malzeme veriliyor. Bunun uzun listeleri var arkadaşınız yazmış. Ancak iğne iplik verilmedi kara ıcin. Bu farklılığın nedenini bilemem.

Subayadayı42
Aday Memur
21 Nisan 2019 20:44

Komutanım Kkk bakım 16. Yedek kontenjan 68 kişi. Gelme İhtimali nedir acaba.

Tercih maduru
Aday Memur
21 Nisan 2019 20:56

komutanım ben piyadede 170. topcuda 180. yedeğim su anda pomemdeyim gelirse sizce ne yapmalıyım biraz bilgilendirme yapar mısınız çok sevinirim

Kucağınıza tek seferde tasiyamayacaginiz kadar malzeme veriliyor. Bunun uzun listeleri var arkadaşınız yazmış. Ancak iğne iplik verilmedi kara ıcin. Bu farklılığın nedenini bilemem.

Tercih maduru
Aday Memur
21 Nisan 2019 21:02

komutanım ben piyadede 170. topcuda 180. yedeğim su anda pomemdeyim gelirse sizce ne yapmalıyım bira

21 Nisan 2019 23:11

Hocam merhabalar, hedef istihbarat sınıfı 22 kişi alıyor 90. Sıradayım gelme ihtimali var mı sizce?

Mehmet.b44
Aday Memur
21 Nisan 2019 23:45

Komıtanım iyi günler yardımcı olursanız sevirim kara piyadede asil geldim ama hava kuvetleri uçak bakımda 12. Yedeğim ve yine hava kuvvetleri hava savunmada 7. Yedeğüm sizce gelme ihtimalleri var mı uçak bakım kontejan 36 hava savunma ise 25

sametkablan60
Aday Memur
21 Nisan 2019 23:53

yalnış yönlendirmek asla istemem allah bilir ancak yedek sayın hava kuvvetlerinde gelme ihtimali olan sayılar ben hava kuvvetlerinden de ciddi bırakan dirayetsiz insanlar duydum

Mehmet.b44, 5 yıl önce

Komıtanım iyi günler yardımcı olursanız sevirim kara piyadede asil geldim ama hava kuvetleri uçak bakımda 12. Yedeğim ve yine hava kuvvetleri hava savunmada 7. Yedeğüm sizce gelme ihtimalleri var mı uçak bakım kontejan 36 hava savunma ise 25

22 Nisan 2019 00:07

komutanım kara muhabere 32. yedeğim sizce gelir mi? ayrıca bu sınıfta menteş kampı ne kadar sürüyor?

Deniz ve havada menteş yok. Ancak muadil bir eğitim olabilir bilmiyorum. Fakat sat sas çok eğitim gerektiren sınıflar bu eğitimlerin teknik ağırlıklı oldugunu düşünüyorum. Menteş farklı bir yer sınırlarını orada görürsün . Orasini yapan personel çoğu koşullarda bu mesleği yapar. Her türlü koşul demedim onlar özel kuvvetlerin hakkı.

22 Nisan 2019 01:46

Eğitim başlangıcı kayıttan hemen sonramı oluyor hocam(29 nisan). Yoksa daha ileri bi tarihtemi?
22 Nisan 2019 02:21

Neden polislik bırakıyorsun açık ol aradığın ne buraya yazmazsan özele gel dürüst ol doğru bilgi alırsın.

Tercih maduru, 5 yıl önce

komutanım ben piyadede 170. topcuda 180. yedeğim su anda pomemdeyim gelirse sizce ne yapmalıyım biraz bilgilendirme yapar mısınız çok sevinirim

22 Nisan 2019 02:24

Yoktur.

Topçuferiki, 5 yıl önce
Teşekkürler bir sorum daha olacak, kkk için kayıt yaptığımız yerde askercell alabileceğimiz yer var mı
22 Nisan 2019 02:31

Personel sınıf eğitimi en az 6 ay . Kurmay olmanız zor ama siyasette 15 yıl içinde çevre yaparsanız olursunuz

ineffable, 5 yıl önce
Personel sınıf eğitimi ne kadardır? Kurmay kontenjanı çok kısıtlı deniliyor.
22 Nisan 2019 02:33

Gelebilir

Rose007, 5 yıl önce

Komutanım ben KKK Bakim da 15. Yedegim kontejyan 68 gelme ihtimali nedir ? Simididen tesekkurler

22 Nisan 2019 02:37

2 iç çamaşırı herhalde. Siz 12 alın günde 2 değişir. Bazen 3 olur. İzmir urla dolmuşu okulun önünden geçer . Ona bin okulda inersin sıkıntı yok. İzmiri bilmiyorum tam nasıl ulaşırsın. Urla olayını menteşe biliyorum önünden gecerdi

eb1006, 5 yıl önce

Komutanım intibak eğitimine katılışta haki renk iç çamaşırı istihkak verilecektir demiş, toplamda kaç adet veriliyor? Ekstradan haki renk iç çamaşırı kaç adet daha almalıyız? (Kara Kuvvetleri)

Ayrıca İzmir Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi'ne ulaşımı nasıl sağlayacağız? Şehirlerarası otobüs biletlerine baktığımda Güzelbahçe veya Maltepe'ye sefer gözükmemekte.. Urla'ya seferler var.. Urla otobüsü ile geliş sağladığımızda Okul Komutanlığı ana yol üstünde mi kalıyor? Eğer ana yol üstünde kalıyorsa okul komutanlığı önünde inmem mümkün müdür? (net bir bilgi bulamadım.)

22 Nisan 2019 02:39

Gelmez ama ben bilemem kesin sonucu

Arslanbey10, 5 yıl önce

Hocam merhabalar, hedef istihbarat sınıfı 22 kişi alıyor 90. Sıradayım gelme ihtimali var mı sizce?

22 Nisan 2019 02:40

Gelebilir tüm kk sınıfları menteşe olacaklar 2 ay

Cordobez38, 5 yıl önce

komutanım kara muhabere 32. yedeğim sizce gelir mi? ayrıca bu sınıfta menteş kampı ne kadar sürüyor?

22 Nisan 2019 02:51

Sivil getirme boşuna çünkü dolap kontrolünde yasak fazla eşya . Ölçüler şimdi kayda gidince alınacak eğitim başlayınca dagitilacak. Polislik gibi olmaz askeriyede herşey planlı prprogrmlidir

eb1006, 5 yıl önce

komutanım 1 aylık intibak sürecinde sivil kıyafet (kot pantolon, kazak vb.) getirmezsek doğru bir karar mı vermiş oluruz? İntibakta kamuflaj vb.ölçüleri hemen alıp intibak eğitiminde hemen kamuflaj ile eğitimlere mi başlayacağız? Mesela polislikte intibakta resmi kıyafetler verilmemişti.. Aynı durum askeriyede de geçerli mi?

Göktürk 71
Aday Memur
22 Nisan 2019 04:18

TSK bünyesinde görev yapan abilerim ve aday olan arkadaşlar öncelikle merhaba, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Halen 657'ye tabi olarak başka bir kurumda görev yapmaktayım. Ben yaptığım işte memnun olmak/olmamak üzerinden değil de kariyer yapabileceğim bir meslek olması sebebiyle TSK bünyesine katılmak istiyorum. Aslolan sorum şu; yaşım 29 ancak, başvuru kılavuzunda lisans mezunları için 28, yüksek öğrenimliler için başvuruda baz alınacak yaş şartı ise 32 olarak görünüyor. Ben Tezsiz Yüksek Lisans mezunuyum bu mezuniyetim yüksek lisans kapsamında sayılıyor mu? detaylı olarak araştırdım ancak sağlıklı bilgi elde edemedim. Bu konuda beni bilgilendirebilecek birisi çıkarsa çok teşekkür ederim

Abdulkadir38
Aday Memur
22 Nisan 2019 08:45

yardımcı sınıflarda mı

Gelebilir tüm kk sınıfları menteşe olacaklar 2 ay

Topçuferiki
Aday Memur
22 Nisan 2019 09:38

dolap kontrollerinde , dolapta sigara bulunması yasak mı

Sivil getirme boşuna çünkü dolap kontrolünde yasak fazla eşya . Ölçüler şimdi kayda gidince alınacak eğitim başlayınca dagitilacak. Polislik gibi olmaz askeriyede herşey planlı prprogrmlidir

Toplam 854 mesaj
«303132333435363738394041»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi