Editörler : oto-danisman-expert
«31323334353637383940414243
23 Nisan 2019 14:19

Gelebilir ama çok hakim değilim sizin durumlara

ragnar1, 5 yıl önce

Komutanım, KPSS 75 FYT 57 hava istihbarat (ASTSUBAY) gelme olasılığı var mı?

kadirekep
Aday Memur
23 Nisan 2019 14:44

Komutanım öncelikle bizlere zaman ayırdığınız için size teşekkür ederim. Benim sorum kara kuvvetleri kayıt evrakları ile ilgili olacak. Evrak listesinde lisans mezun belgesinin aslı ibaresi yazmakta diplomamı henüz üniversiteden almış değilim elimde geçici mezuniyet belgem var. Kayıt sırasında geçici mezuniyet belgesini kabul ederler mi ? Bununla ilgili bir bilginiz var mı ? Maltepe yerleşkesini aradığımda ilgili birim telefonlarıma cevap vermedi.

23 Nisan 2019 15:04

Istihkam ile ilgili çok bilgim yok eğitimler standart 6 ay. Sınıf okulu bilmiyorum en az 6 aydır. Kara unsurlarının kritik arazi kosullarinda karşılaşılan engeller veyahut sinirliliklar karşısında gereklı tedbirleri alarak kara unsurlarının hareket kabiliyetine artırmak diyelim. Köprü yol vb geçit işleri inşaat mühendisliği yakın isler

cmlsft, 5 yıl önce

komutanım KARA İSTİHKAM sınıfı hakkında fikirlerinizi alabilir miyim çoğu cevabınızı okudum istihkama rastlayamadım inşaat müh mezunuyum kara istihkam asil kazandım hava ve deniz istihkamlar yedekten gelmez gibi gözüküyor istihkam sınıfının avantajları dezavantajları kara kuvvetleri bünyesinde yeri nasıldır nasıl işlerle uğraşırlar doğusu batısı nasıldır bilgilendirirseniz sevinirim

23 Nisan 2019 15:07

Aslı yoksa geçici mezuniyet tabiki. Cunku geçici mezuniyet asıl diploma yerine geçer. asıl diplomanın alana kadar

kadirekep, 5 yıl önce

Komutanım öncelikle bizlere zaman ayırdığınız için size teşekkür ederim. Benim sorum kara kuvvetleri kayıt evrakları ile ilgili olacak. Evrak listesinde lisans mezun belgesinin aslı ibaresi yazmakta diplomamı henüz üniversiteden almış değilim elimde geçici mezuniyet belgem var. Kayıt sırasında geçici mezuniyet belgesini kabul ederler mi ? Bununla ilgili bir bilginiz var mı ? Maltepe yerleşkesini aradığımda ilgili birim telefonlarıma cevap vermedi.

Topçuferiki
Aday Memur
23 Nisan 2019 15:37

parantez içinde e-devletten alınabilir yazıyor .ben e devletten aldım . e devletten mezun belgesi sıkıntı olmaz demi ?sui generis 0101
Sui generis 0101, 5 yıl önce

Aslı yoksa geçici mezuniyet tabiki. Cunku geçici mezuniyet asıl diploma yerine geçer. asıl diplomanın alana kadar

23 Nisan 2019 15:41

Bilgim yok ama çok zor olacagini sanmam

kanatlarımınaltında, 5 yıl önce

Komutanım iyi günler . Hava Kuvvetleri Hava Savunma bölümünü kazandım. Gidip gitmemekte kararsızım. Bölüm hakkında pek bilgi toplayamadım. Tayin yerleri , görevlendirme vs oluyor mu bölümde?

Hava eğitimleri nasıl oluyor? Piyade yada diğer sınıfların eğitimleriyle karşılaştırınca onlara gore ağır mı oluyor?

Teşekkür ederim şimdiden...

23 Nisan 2019 15:43

300 yedekler e piyade de gelir diye dusunuyorum

sametkablan60, 5 yıl önce

Komutanım dikatimi çekti memurlar.net de her sınıf tank top vs konu açılmış ve ciddi sayıda arkadaş kazandım gelicem yazmış piyade kadrosu en fazla olan 1100 adam kazandı 300 kişi yok yazan ben yedek 230 um bu durumdan baya ümitlendim ne dersiniz çoğ piyadeyi istemediği haldemi kazandı

23 Nisan 2019 16:07

Olmaz bu sekilde

golden92, 5 yıl önce

Komutanım size kendi açımdan önemli bir sorum olacak eminim birçok arkadaş cevabını merak ediyordur veya daha önce sorulmuş da olabilir:

Komutanım örneğin benim mezun olduğum bölüm bu sene hava ve deniz kuvvetlerinden doğru düzgün alım yapmadı ve kara kuvvetleri ulaştırma sınıfını kazandım ve kayıt yaptırdım.

Seneye yapılacak olan alımlarda varsayalım ki hava veya deniz kuvvetleri güzel bir alım yaptı. Sınıf egitimindeyken tekrar aday olup muvazzaf subay sınavlarına girme şansımız var mı? Eğer mümkünse bu durum ordu içinde nasıl karşılanıyor?

Şimdiden teşekkür ederim. Tüm saygılarımla.

Ofa77
Aday Memur
23 Nisan 2019 16:27

hava istihbarat kontenjanı 18 sizce kaçıncı yedeğe kadar gelir komutanım geçen senelerden bir bilginiz var mı?

Para bellum
Kapalı
23 Nisan 2019 16:49

Komutanım siz deniz makine ile kara istihkam arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz

23 Nisan 2019 17:42

Sıkıntı olmaz ne yazıyorsa o

Topçuferiki, 5 yıl önce
parantez içinde e-devletten alınabilir yazıyor .ben e devletten aldım . e devletten mezun belgesi sıkıntı olmaz demi ?sui generis 0101
23 Nisan 2019 17:43

Geçen sene bilmiyorum ama bu sene zor duruyor. Kadrolar yarı yarıya yrd sınıflarda azaltılmış. Tek azalmaya kara piyade

Ofa77, 5 yıl önce
hava istihbarat kontenjanı 18 sizce kaçıncı yedeğe kadar gelir komutanım geçen senelerden bir bilginiz var mı?
23 Nisan 2019 17:45

Ben bişey demem

kismi rahatlık arıyorsan deniz

Kısmı askerlik ariyorsan Kara

Para bellum, 5 yıl önce

Komutanım siz deniz makine ile kara istihkam arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz

Theüye
Aday Memur
23 Nisan 2019 20:25

Talep edilen belgeleri hangi kurum adına ibraz etmemiz uygun olur ? Okul Komutanlığına mı, TSK mı ?

23 Nisan 2019 20:40

Komutanım merhaba. KKK Hava Savunma ile ilgili bildiklerinizi paylaşabilir misiniz?

7düvel
Aday Memur
23 Nisan 2019 20:41

komutanım yardımcı sınıftan muharip sınıfa veya özel kuvvetlere geçebiliyor muyuz hkk bilgisayar müh 2. yedegim ve kontenjan 23 dkk bilgisayar müh 4. yedeğin kontenjan 14 kkk hava savunma 22 yedeğin kont 52 gelme durumu nedir ?
Sui generis 0101, 5 yıl önce

Ben bişey demem

kismi rahatlık arıyorsan deniz

Kısmı askerlik ariyorsan Kara

yaquza03
Aday Memur
23 Nisan 2019 21:41

Komutanım komando olamaz raporu aldıktan sonra ilişik kesilme durumu var mı? Komando raporunu sınıf eğitimi gördüğümüz yerde mi alıyoruz yoksa yine istediğimiz şehirde mi alıyoruz? Diyelimki sağlıktan elendik. Bu durumda tazminat ödüyor muyuz?

eb1006
Şef
23 Nisan 2019 21:43

Çok ciddi bir rahatsızlığınız yoksa neden cikarilasin ki? Komando olamaz raporu alamazsan komando olamazsin der Tsk.. Subay olma yolunda devam edersin..

yaquza03, 5 yıl önce
Komutanım komando olamaz raporu aldıktan sonra ilişik kesilme durumu var mı? Komando raporunu sınıf eğitimi gördüğümüz yerde mi alıyoruz yoksa yine istediğimiz şehirde mi alıyoruz? Diyelimki sağlıktan elendik. Bu durumda tazminat ödüyor muyuz?

yaquza03
Aday Memur
23 Nisan 2019 21:48

Biraz önce bir başka kişi tskdan ilişiği kesilenler oldu diyor. Şuanda raporumuzu aldık bir sıkıntı yok ama bir durum olursa diye merak ettim
eb1006, 5 yıl önce

Çok ciddi bir rahatsızlığınız yoksa neden cikarilasin ki? Komando olamaz raporu alamazsan komando olamazsin der Tsk.. Subay olma yolunda devam edersin..

Narcolepsyy
Aday Memur
23 Nisan 2019 21:50

Kayıt için istenen biyometrik fotoğrafların boyu belirtilmemiş. Acaba kaç olmalı?

Toplam 854 mesaj
«31323334353637383940414243

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi