Editörler : ayşegül bgm
20 Haziran 2019 03:37

Sonda takmak hemşirenin görev ve sorumlulukları arasındadır. Serviste de takar. Kendi yönetmeliğimizi ezbere bilmemizi hocalarımız boşuna ısrarla söylememişler demek ki bilin ki sonra bu duruma düşmeyin lütfen.

Nick ways
Şube Müdürü
20 Haziran 2019 07:37

Hemşireler iğne yaparkende dikkatli yapınız eliniz hafif olsun

sepetçi kasrı
Aday Memur
20 Haziran 2019 08:03

artı

günaydın hoşgeldiniz, 5 yıl önce

hemşirelerin işi soru sormak değil iş yapmaktır

sepetçi kasrı
Aday Memur
20 Haziran 2019 08:05

yazdığın boş konuşmalardan.bir hemşire asla böyle düşünmez.. bırak yazmayı..

Rabken, 5 yıl önce
ya nerden biliyorsun işimin olmadığını acaba :)))))) gayette işim var çalışıyorum ne kadar tanıyorsun yani benide bu kadar bilmiş konusuyosun :))))

sepetçi kasrı
Aday Memur
20 Haziran 2019 08:07

aynen. atsınlar

JohnnyCage, 5 yıl önce

kına yak.

şu cahili biri atsın siteden. daha mesleği ile ilgili yönetmelikten i haber. oku diyoruz okumuyor da. doktor dedikodusu dışında amacı yok.

Rabken
Yasaklı
20 Haziran 2019 10:50

uzuldun herhalde. bence iyi bir uygulama bizim içinde geçerli olmalı bu durum kına yakcak bir sey yok ki olması gereken yapılmış
JohnnyCage, 5 yıl önce

kına yak.

şu cahili biri atsın siteden. daha mesleği ile ilgili yönetmelikten i haber. oku diyoruz okumuyor da. doktor dedikodusu dışında amacı yok.

Rabken
Yasaklı
20 Haziran 2019 10:51

ya lutfen bak hemsirelere kisilik bicmeyi birak hemsire sunun yapmaz bunu yapmaz şunu söylemez falan sen istersen bana söylemem gerekenleri söyle bende ona gore konusayim
sepetçi kasrı, 5 yıl önce

yazdığın boş konuşmalardan.bir hemşire asla böyle düşünmez.. bırak yazmayı..

Rabken
Yasaklı
20 Haziran 2019 10:55

bence sizi atmalilar ben konuya girmeden once doktoralrin yazdiklarina bakin asagilamaya calisan emir verici kaba cümleler! siz bunu yapmazsaniz hemşirelere boyle tepki almazsiniz. neymis efendim hemsire soru sormaz isini yapar kusura bakmayin hemşire soruda sorar isinide yapar bu meslegi kucumsemeye calisamazsiniz
sepetçi kasrı, 5 yıl önce

aynen. atsınlar

Insan ustu
Aday Memur
20 Haziran 2019 11:58

Kedi ile kopek gibidir hemsire doktor iliskisi ,hicbir zaman anlasamazlar ,kedi uslu uslu gezerken bir bakmis kopek surusu ,hemen kacip saklanmak ister ama ne mumkun kopekler o kadar cok azmislarki ,illa zavalli kediyi bogup atacaklar ,iste burda da goruluyor 1 kisinin uzerine saldiran suruler sana tavsiyem ne burada ne baska bi yerde uyma sunlara bas edemezsin hepsi aynilar cunku egolari tavan yapmis herkese tepeden baka baka bu hale gelmisler bosver salla gitsin ,ilahi adalet diye birsey var ,kibirli insanlarin sonu hic iyi olmaz birgun gelir kucumsedigin insanlarin yardimina muhtac kalir ,e bosuna dememisler ne oldum degil ne olacagim diyeceksin

Rabken
Yasaklı
20 Haziran 2019 12:14

öyle hocam hep boyleler bu hesaplarin 1 kisiye ait oldugunu dusunmuyor değilim surekli hemşireleri asagilayici konuşmaya odaklilar ben buna izin veremem meslegim sonuçta isterim ki güzelce anlasalim ama ne zaman girsem hemsireye emir vermeye çalışıyolar bu terbiyesizlik değilde ne yani
Insan ustu, 5 yıl önce

Kedi ile kopek gibidir hemsire doktor iliskisi ,hicbir zaman anlasamazlar ,kedi uslu uslu gezerken bir bakmis kopek surusu ,hemen kacip saklanmak ister ama ne mumkun kopekler o kadar cok azmislarki ,illa zavalli kediyi bogup atacaklar ,iste burda da goruluyor 1 kisinin uzerine saldiran suruler sana tavsiyem ne burada ne baska bi yerde uyma sunlara bas edemezsin hepsi aynilar cunku egolari tavan yapmis herkese tepeden baka baka bu hale gelmisler bosver salla gitsin ,ilahi adalet diye birsey var ,kibirli insanlarin sonu hic iyi olmaz birgun gelir kucumsedigin insanlarin yardimina muhtac kalir ,e bosuna dememisler ne oldum degil ne olacagim diyeceksin

Insan ustu
Aday Memur
20 Haziran 2019 12:42

Kibir seytanca bir tutumdur ,o tutumu benimseyenler ,baskalarini asagilayarak hor gorerek ,kucumseyerek kendilerinin herkesten zeki herkesten akilli oldugunu zannedip kendiyle ovunur ,o kadar cok varki sadece doktorlarda degil hemsirelerin icinde yokmu orda da var ,bu meslekle onla bunla ilgili degil ,karakterle ilgili ,karakterin olmadiktan sonra ister dr ol ister avukat ister hakim savci ister kral ol ister padisah benim gozumde boyle insanlarin degeri yok hukmunde ,nasil diyim o2 israfi ,dol israfi ,anne babasi becerememis iste ortaya boyle ne oldum delilerini salmislar bizde ugrasiyoruz .azcik mutevazi olun diyecegim ama bunyeleri alisik degil kaldiramazlar ,nasil olsa cevrelerince pohpohlanmaya alismislar ,en iyisi uzak durmak ,tanriya yakin bana uzak olsun.

Rabken, 5 yıl önce
öyle hocam hep boyleler bu hesaplarin 1 kisiye ait oldugunu dusunmuyor değilim surekli hemşireleri asagilayici konuşmaya odaklilar ben buna izin veremem meslegim sonuçta isterim ki güzelce anlasalim ama ne zaman girsem hemsireye emir vermeye çalışıyolar bu terbiyesizlik değilde ne yani

Rabken
Yasaklı
20 Haziran 2019 12:50

tabi ki hemsirelerdede var zaten genelleme yapamam boyle olmayan doktorlarda var yani aslinda meslekle degil karakterle ilgili bir durum durduk yere saldırıya geciyolar ve kimse ses çıkarmasin istiyolar bunlar burda boylelerse çalışma alanlarinda nasillardir acaba cok merak ediyorum. açıkçası onlarda bizim çalışma arkadaşımız ve münakaşa edince üzülüyorum ama bu hale sokmasalar keşke emir vermeye calismasalar kisilik bicmeye çalısmasalar biras yerlerini bilseler
Insan ustu, 5 yıl önce

Kibir seytanca bir tutumdur ,o tutumu benimseyenler ,baskalarini asagilayarak hor gorerek ,kucumseyerek kendilerinin herkesten zeki herkesten akilli oldugunu zannedip kendiyle ovunur ,o kadar cok varki sadece doktorlarda degil hemsirelerin icinde yokmu orda da var ,bu meslekle onla bunla ilgili degil ,karakterle ilgili ,karakterin olmadiktan sonra ister dr ol ister avukat ister hakim savci ister kral ol ister padisah benim gozumde boyle insanlarin degeri yok hukmunde ,nasil diyim o2 israfi ,dol israfi ,anne babasi becerememis iste ortaya boyle ne oldum delilerini salmislar bizde ugrasiyoruz .azcik mutevazi olun diyecegim ama bunyeleri alisik degil kaldiramazlar ,nasil olsa cevrelerince pohpohlanmaya alismislar ,en iyisi uzak durmak ,tanriya yakin bana uzak olsun.

Insan ustu
Aday Memur
20 Haziran 2019 13:12

Kardesim de tip fakultesinde okumasina ragmen ,onu bile gozum gormez eger degisirse havalara girerse ,kesinlikle yuzune bile bakmam ,boyle yorumlari okudugumda cok sinirleniyorum ,baslikta arkadas sadece insan gibi bir soru sormus ama gel gorki cvplar mide bulandirici olcude narsistlik bencillik kokuyor ,bu dunyanin oteside var ey insan bu kadar gotunu havalara ucurma aniden bir olum gelir ,apartopar gocersin bu dunyadan ,her aldigin ah kendine zarar en cokta ,uyan ey insan kendine gel ,nereden geldigini ve nereye gidecegini unutmussun

Rabken, 5 yıl önce
tabi ki hemsirelerdede var zaten genelleme yapamam boyle olmayan doktorlarda var yani aslinda meslekle degil karakterle ilgili bir durum durduk yere saldırıya geciyolar ve kimse ses çıkarmasin istiyolar bunlar burda boylelerse çalışma alanlarinda nasillardir acaba cok merak ediyorum. açıkçası onlarda bizim çalışma arkadaşımız ve münakaşa edince üzülüyorum ama bu hale sokmasalar keşke emir vermeye calismasalar kisilik bicmeye çalısmasalar biras yerlerini bilseler

erdener19800
Aday Memur
21 Haziran 2019 08:08

acilen bir psikyatriste git durumun ağır.

21 Haziran 2019 12:55

var mı tunceliden il dışı geçici görevlendirme isteyen.

slkslk54
Şef
22 Haziran 2019 11:10

Açılır tabi. Doktorluk öyle hemşirelik gibi tak serumu aç televizyonu 200 saat mesaiyi tamamla ayın 15 inde 6bin maaşı 20 yaşında cukkala , bişey olursa ben bilmem sorumluluğum yok doktor ne dediyse onu yaptım gibisinden kebap bir meslek değildir. Sağlık sektörünün en kebap işini yapıp bide üstüne bi sonda için ağlıyosunuz. Öte yandan hapis cezası alan hemşire sayısı da toplam hemşire sayısına göre oranlandığında doktorlardan abartılı az değil. Tek farkınız kuruş tazminat ödemezsiniz ihale komple sağlık bakanlığına kalır.

Rabken, 5 yıl önce
eger cerrahsan ki sanmıyorum artık oyle ameliyattan sonra vizit yapmamak yok yeni haberi okumussundur umarim vizite cikmayan doktora dava acilacakmis

Rabken
Yasaklı
22 Haziran 2019 14:12

o zaman sana tavsiyem istifa et hemsirelik oku bu kadar iyiyse :)) alt yorumumu gorseydin eger keşke hemsirelerdede böyle bi sey olsa dedim bizimde aramızda hastayla ilgisiz insanlar var kendisine masumca soru sorani tersleyenler var boyleleri aldıkları parayi haketmiyolar. doktor hemsire farketmez. ayrıca bi sey olursa sorumluluğum yok diyosak eger neden ceza alan hemsireler var kendinizle celismeyin hemsirede kendisine yanlis gelen seyde once sözlü soylemeli eger dr hala istiyosa yazılı vermelidir hemsireninde sorumluluğu fazla
slkslk54, 5 yıl önce

Açılır tabi. Doktorluk öyle hemşirelik gibi tak serumu aç televizyonu 200 saat mesaiyi tamamla ayın 15 inde 6bin maaşı 20 yaşında cukkala , bişey olursa ben bilmem sorumluluğum yok doktor ne dediyse onu yaptım gibisinden kebap bir meslek değildir. Sağlık sektörünün en kebap işini yapıp bide üstüne bi sonda için ağlıyosunuz. Öte yandan hapis cezası alan hemşire sayısı da toplam hemşire sayısına göre oranlandığında doktorlardan abartılı az değil. Tek farkınız kuruş tazminat ödemezsiniz ihale komple sağlık bakanlığına kalır.

RŞMNN
Aday Memur
23 Haziran 2019 11:40

Görev tanımlarının geniş olması yetmezmiş gibi

Hemşireler bir çok angaryayı da yapmak zorunda kalıyorlar

Yaaa hemşireler bunları yapmasa isminin önünde DR ünvanı olanlar ne yapabilecek merak ediyorum doğrusu

dr.sinan01, 5 yıl önce

hemşireler bu tür basit işleri bile yapmayacaklarsa ne işe yararlar anlamıyorum

Kübrasancar
Aday Memur
23 Haziran 2019 12:29

Hastaneye göre değişiyor. Bu nedenle kesin cevabı yok. Yoğun bakımda yüksek ihtimalle hemşirenin görevidir. Şunuda söylemek isterim. Doktorun sonda taktığı yerde doktorlara sorarsan bu soruyu ''tabiki doktor takar, böyle önemli bi işi hemşireye nasıl vereceksin, enf riski var şu var bu var, beceremezler.'' derler :) (yaşanmıştır)

Yorumlardan da görüldüğü üzere nereye çevirsen ego. Bu kibir insanlığımıza biraz fazla değil mi cidden? (İşini hakkıyla yapan, hemşireye yıkmayan, küçük dağlarında yaratıcısını tanıyan, bilen, fedakar, çalışkan doktor arkadaşlarıma çok sevgiler. Dilerim istisna siz değil, burda yazanlardır. )

Hemşire0508
Kapalı
23 Haziran 2019 12:33

Kendileri de bunları yapabilirler gayet rahat. Sonuçta çok bilgililer. Hayat kurtariyorlar üstelik her gün. Biz 200 saat tv izlerken. Alt tarafı bi sonda. Alt tarafı bi serum. Herkes kendini biliyor.

RŞMNN, 5 yıl önce

Görev tanımlarının geniş olması yetmezmiş gibi

Hemşireler bir çok angaryayı da yapmak zorunda kalıyorlar

Yaaa hemşireler bunları yapmasa isminin önünde DR ünvanı olanlar ne yapabilecek merak ediyorum doğrusu

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi