Editörler : F16 Gökçen
14 Nisan 2019 15:54

Aynı bölümü tekrar okumak

Ben 2015 haziran ayında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi Adalet bölümünü bitirdim. Diploma notum çok düşük olduğu için bölümü bir daha okumak istiyorum. Onun için Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesi Adalet bölümüne ön başvuru yaptım. Üniversitenin öğrenci işleriyle konuştum bu durum için. Kayıt yapabileceğimi söylediler. Ön başvurum kabul edildi. Ancak üniversite yüksek öğretim kurumuyla da konuşmamı istedi. İleride çıkabilecek engeller için mesuliyetin öğrenciye ait olduğunu söylediler. Sormak istediğim soru ise şu: adalet bölümünü tekrar okuyabilir miyim? Okuyup bitirirsem önce ki diplomamın geçerliliği nasıl olur? yani geçerliliğini yitirir mi? Bitirdikten sonra dgs ye girebilir miyim? Teşekkür ederim

Rengarenk91
Kapalı
14 Nisan 2019 16:18

diploma notu neden sizin icin bu kadar onemli? Ozel sektor dusunme ihtimaliniz dusuk.yani bolumunuzle ilgili olarak ozel sektorde ne yapabilirsiniz ki? Diyelim ki yapacaginiz bir is var ve basari gostergenizi istiyolar o halde ayni bolumu tekrar okuyup toplamda 4 yilinizi 2 yillik bolume vereceginize dikey gecis yapsaniz da 4 yillifg tamamlasaniz ve derslerinizde basarili olsaniz daha iyi degil mi?

Rengarenk91
Kapalı
14 Nisan 2019 16:20

Tekrar okusaniz bile onceki diplomaniz gecerliligini yitirmiyo ama 4 yilliga tamalarsaniz gecerliligini yititiyo.

adaletçiiii
Memur
14 Nisan 2019 17:09

Hocam şöyle anlatiyim. Bölüm adalet dgs ile hukuka tamamlamak istiyorum. Ortalama düşük olduğu için devlet üniversitesi kazanamiyorum. O yüzden bölümü tekrar okumak istiyorum
Rengarenk91, 5 yıl önce

diploma notu neden sizin icin bu kadar onemli? Ozel sektor dusunme ihtimaliniz dusuk.yani bolumunuzle ilgili olarak ozel sektorde ne yapabilirsiniz ki? Diyelim ki yapacaginiz bir is var ve basari gostergenizi istiyolar o halde ayni bolumu tekrar okuyup toplamda 4 yilinizi 2 yillik bolume vereceginize dikey gecis yapsaniz da 4 yillifg tamamlasaniz ve derslerinizde basarili olsaniz daha iyi degil mi?

adaletçiiii
Memur
14 Nisan 2019 17:10

Anladim hocam teşekkür ederim
Rengarenk91, 5 yıl önce

Tekrar okusaniz bile onceki diplomaniz gecerliligini yitirmiyo ama 4 yilliga tamalarsaniz gecerliligini yititiyo.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi