Editörler : Mehmet Balci
12 Mayıs 2019 20:13

atanamayn
Aday Memur
Ben bulamadım :(
12 Mayıs 2019 21:52

Deniiz.A.
Aday Memur
Ben bulamadım :(
atanamayn, 5 ay önce - Alıntıya git
o zaman neden tarih belli oldu yazdınız ?
12 Mayıs 2019 22:16

orion07
Daire Başkanı

25 bin polis

10 bin hemşire

10 bin ebe

10 bin öğretmendir.

pardon ptt miydi haa o zaman ne olacak ki 55 bin

12 Mayıs 2019 23:59

publicenemy
Memur

hocam bu anlattıklarınızdan yola çıkarak ptt personelinin bir devlet memuru ile aynı oldugunu söyleyebilir miyiz?

vitoscaletta, 5 ay önce - Alıntıya git

Evet. Zaten 657 ve 399 lu personel devlet personel rejiminde. Yani kamu görevlisi. İşçiler ise devlet işçisi. Yani yine kamu işçisi.

Yeni başlayacak adayları en çok ilgilendiren nokta İHS nin özellikleridir. Maalesef kamu görevlisi statüsü yoktur. Ancak diğer personellerin sahip olduğu tüm haklara aynen sahiptir.

Kafa karışıklığını gidermeye çalışayım. İHS ye tabi yani idari hizmet sözleşmesine tabi personel için;

Avantajları; tüm yan ödemeleri emsalleri olan 399-657 den yüksektir. Örneğin; fazla çalışma ücreti vergiler dahil, 399 a tabi personel için 2018 de 1,97 TL iken İHS de 24 TL civarında idi.

Kurumun geleceğini oluşturan personellerdir. Alınan her ünvanda maaş emsallerinin üstündedir.

Tüm yükselme sınavlarında 399 lu kadrolar ihdas edildiğinden sadece İHS li personel veya İHS ye geçmeyi kabul eden personel ünvanını yükseltebilecektir.

Dezavantajları; 399 lu personel gibi Prime Esas Kazançları yüksekten hesaplandığından vergi dilim değişikliği çok erken olur. Ocak ayında %15 Gelir vergisi öderken, genelde Mayıs ayında %20, Ekim ayında %27 ödemeye başlarlar. Bu oran 657 e tabi personelde neredeyse tüm yıl %15 den öderler.

Diğer personeller 2 yılda 1 tayin hakkına sahiptir. İHS liler 3 yılda 1.

PTT nin bilançosunda zarar etmesi durumunda İHS li personelle sözleşme yenilememe hakkı vardır. (Ben emsalini duymadım)

İlk aklıma gelenler bunlardı. Örnek olsunlar diye yazdım.

13 Mayıs 2019 00:00

publicenemy
Memur

25 bin polis

10 bin hemşire

10 bin ebe

10 bin öğretmendir.

pardon ptt miydi haa o zaman ne olacak ki 55 bin

orion07, 5 ay önce - Alıntıya git

55 bin kişi 2023 e kadar alınması planlanan personel sayısı. Kaldı ki bu personelin çoğu Taşeron sistemine benzer bir sistemle alınacak.

13 Mayıs 2019 01:46

Muhendis0345
Yasaklı
PTT sınav yapacaksa KPSS neden yapıldı? Onlarca mühendis KPSS ye girip iş bekliyor.Bunun anlamı nedir?55.000 kişiden alacakları sınav ücreti ve metro ,otobüs biletinin ekonomiye katkısını mı hesap ediyorlar acaba? Allah bin belanızı versin.Çoluğunuz çocuğunuz umarım sürünür İnşallah.Amin Amin Amin
13 Mayıs 2019 02:37

atanamayn
Aday Memur
o zaman neden tarih belli oldu yazdınız ?
Deniiz.A., 5 ay önce - Alıntıya git
Ben yazmadım kardeşim dikkatli bakarsanız göreceksiniz
13 Mayıs 2019 03:06

Caulerpa
Memur

Alımlar instagram ptt.vip adresinde

13 Mayıs 2019 04:05

sardunyasw
Aday Memur
Bu yıl tasarruf tedbirleri kapsamında alımlar yok, olsada taşeron alınıyor.
13 Mayıs 2019 14:15

vitoscaletta
Şef

Kpss Cafe.com da başvuru tarihi yazıyor

13 Mayıs 2019 17:04

kalderan
Kapalı
PTT sınav yapacaksa KPSS neden yapıldı? Onlarca mühendis KPSS ye girip iş bekliyor.Bunun anlamı nedir?55.000 kişiden alacakları sınav ücreti ve metro ,otobüs biletinin ekonomiye katkısını mı hesap ediyorlar acaba? Allah bin belanızı versin.Çoluğunuz çocuğunuz umarım sürünür İnşallah.Amin Amin Amin
Muhendis0345, 5 ay önce - Alıntıya git

Anlamı tamamen duygusal hocam.İşsiz ve çaresiz insanların kalan son demkanlarını emmek istiyorlar bu kadar basit.2018 yılında 5 bin kişialacağını söyledi ve başvuru sayısı tam 110.000 kişi oldu.60 tl liksınav ücretiyle PTT'nin kasasına indirdiği net miktar tamı tamına 6Milyon 642 bin!! İnanılır gibi değil dimi ama maalesef ancak sonunakadar yozlaşmış ülkelerde görülebilecek bir manzara.Ptt yağlı kapıyıbuldu.2023 e kadar 55.000 personel alacağını duyurarak insanlarıniştahını kabartıp paralarını cukkalamanın peşinde.Bu yolla zatenpersonellerinin en azından 6-7 aylık maaşlarını tek kuruş harcamadanödemiş oluyor.Ne güzel dünya değil mi?Gün gelir devran döner ne diyelimki başka...

17 Mayıs 2019 11:10

adulu
Aday Memur
Ptt çalışanıyım aynı zamanda sendika yöneticiliği de yapıyorum 55 bin kişi alınacak gibi bir istihbarat gelmedi bana şuan Ptt zarar ediyor en azından benim çalıştığım il İzmir için bu geçerli zarar eden bir kurum elaman alır mı bir sürü postacı açığı var alım yapmıyor işler azaldı e tebligata geçtik diye bu bilgileri nerden alıyorsunuz merak ediyorum...
17 Mayıs 2019 11:50

lelemendi
Aday Memur

Evet. Zaten 657 ve 399 lu personel devlet personel rejiminde. Yani kamu görevlisi. İşçiler ise devlet işçisi. Yani yine kamu işçisi.

Yeni başlayacak adayları en çok ilgilendiren nokta İHS nin özellikleridir. Maalesef kamu görevlisi statüsü yoktur. Ancak diğer personellerin sahip olduğu tüm haklara aynen sahiptir.

Kafa karışıklığını gidermeye çalışayım. İHS ye tabi yani idari hizmet sözleşmesine tabi personel için;

Avantajları; tüm yan ödemeleri emsalleri olan 399-657 den yüksektir. Örneğin; fazla çalışma ücreti vergiler dahil, 399 a tabi personel için 2018 de 1,97 TL iken İHS de 24 TL civarında idi.

Kurumun geleceğini oluşturan personellerdir. Alınan her ünvanda maaş emsallerinin üstündedir.

Tüm yükselme sınavlarında 399 lu kadrolar ihdas edildiğinden sadece İHS li personel veya İHS ye geçmeyi kabul eden personel ünvanını yükseltebilecektir.

Dezavantajları; 399 lu personel gibi Prime Esas Kazançları yüksekten hesaplandığından vergi dilim değişikliği çok erken olur. Ocak ayında %15 Gelir vergisi öderken, genelde Mayıs ayında %20, Ekim ayında %27 ödemeye başlarlar. Bu oran 657 e tabi personelde neredeyse tüm yıl %15 den öderler.

Diğer personeller 2 yılda 1 tayin hakkına sahiptir. İHS liler 3 yılda 1.

PTT nin bilançosunda zarar etmesi durumunda İHS li personelle sözleşme yenilememe hakkı vardır. (Ben emsalini duymadım)

İlk aklıma gelenler bunlardı. Örnek olsunlar diye yazdım.

publicenemy, 5 ay önce - Alıntıya git
yanılıyorsunuz her ünvanda 399dan fazla almıyor. misal ben ihsli teknikerim 399lu teknisyen bile benden 1500 fazla alıyor. 399 tekniker ise 2000 fazla alıyor
19 Mayıs 2019 18:15

publicenemy
Memur
yanılıyorsunuz her ünvanda 399dan fazla almıyor. misal ben ihsli teknikerim 399lu teknisyen bile benden 1500 fazla alıyor. 399 tekniker ise 2000 fazla alıyor
lelemendi, 5 ay önce - Alıntıya git

Haklısınız. Kısmen eksik kalmış cümlem. Alınan her ünvanda derken (veznedar, şef, müdür, mühendis, uzman vs...) demek istemiştim.

19 Mayıs 2019 23:47

vitoscaletta
Şef

güncel postacı maaşları hakkında bilgi verir misiniz arkadaşlar? birde postacılar için performans ücreti maaş dışında veriliyor mu

Toplam 55 mesaj

ANKET
Ankara'da, 1 TL'lik belediye otoparklarında, yer bulabiliyor musunuz?