Editörler :
24 Mayıs 2019 21:57

MiraySAV
Siz belirtmemişsiniz nereyi istiyorsunuz ? Sıralamanız kaç ?
burcinebe, 2 gün önce - Alıntıya git

1416 branş sıralamam mersin adana istiyorum ama hiç zannetmiyorum olacağını klavuzu bekleyeceğim.

25 Mayıs 2019 00:58

Emish
Şube Müdürü

toplanın önemli şeyler konuşacağım. önceki alımları göz önünde bulundurmak gerekiyor. 2016kpss sonrası ilk alım olan 2016/6'da 766 adet lisans ebe alınmış. en yüksek puan 86.4 ile istanbul, en düşük puan 70.7 ile şırnak. önümüzdeki atamada ise 950 civarı alım olacak, bu bir avantaj. ancak yine de bu puanlara güvenmememiz gerekiyor. o yıllarda yüksek puanlı bir ebe; şehrine atanabilmek amacıyla bir sonraki atamayı bekleyebiliyordu. şu an ise bu 11 ayda yaşadıklarımızı göz önüne alan birisi(hele ki mülakat tehlikesi de var iken) asla bir sonraki atamayı beklemeyecektir. ben 322.yim ve önümdeki 321 kişi de tercih verecek gibi geliyor. yani puanlarda 2016 ataması kadar kayma yaşanmayacaktır. tabi bunlar şahsi fikirlerim, çok da şeetmeyin.

25 Mayıs 2019 01:26

Sema91
Aday Memur

Branş sıralamam 131. Sakarya izmit düşünüyorum. Tsm ler var mıdır acaba tercihlerde?

25 Mayıs 2019 02:26

Emish
Şube Müdürü

Branş sıralamam 131. Sakarya izmit düşünüyorum. Tsm ler var mıdır acaba tercihlerde?

Sema91, Dün - Alıntıya git

vardır muhakkak. sakarya'yı paylaşmak zor olacak çok kişi istiyor :D ben zonguldak, bartın düşünüyorum

25 Mayıs 2019 04:42

burcinebe
Aday Memur

1416 branş sıralamam mersin adana istiyorum ama hiç zannetmiyorum olacağını klavuzu bekleyeceğim.

MiraySAV, 2 gün önce - Alıntıya git
Sizinde sıralamanız güzel, 3. Ve 4.sınıflardan sınava girenleri ve son atamalarda atanıp sınava girenleri önümüzden silmemiz gerekiyor. Yani yüksek puan alıp tercih veremeyecek durumda olan çok kişi var. Sıralamalar 2000'lere düşer diye düşünüyorum.
25 Mayıs 2019 04:56

burcinebe
Aday Memur

vardır muhakkak. sakarya'yı paylaşmak zor olacak çok kişi istiyor :D ben zonguldak, bartın düşünüyorum

Emish, Dün - Alıntıya git
Nerde gördünüz isteyenleri acaba sıralamaları kaç bakmak isterim :) ben Sema'dan başka denk gelmedim daha. Teselli ediyordum kendimi :)
25 Mayıs 2019 11:03

Sema91
Aday Memur

Dediğim iller olmazsa ben tercih yapmayacağım malesef.

25 Mayıs 2019 11:06

nanelilimonata
Aday Memur

toplanın önemli şeyler konuşacağım. önceki alımları göz önünde bulundurmak gerekiyor. 2016kpss sonrası ilk alım olan 2016/6'da 766 adet lisans ebe alınmış. en yüksek puan 86.4 ile istanbul, en düşük puan 70.7 ile şırnak. önümüzdeki atamada ise 950 civarı alım olacak, bu bir avantaj. ancak yine de bu puanlara güvenmememiz gerekiyor. o yıllarda yüksek puanlı bir ebe; şehrine atanabilmek amacıyla bir sonraki atamayı bekleyebiliyordu. şu an ise bu 11 ayda yaşadıklarımızı göz önüne alan birisi(hele ki mülakat tehlikesi de var iken) asla bir sonraki atamayı beklemeyecektir. ben 322.yim ve önümdeki 321 kişi de tercih verecek gibi geliyor. yani puanlarda 2016 ataması kadar kayma yaşanmayacaktır. tabi bunlar şahsi fikirlerim, çok da şeetmeyin.

Emish, Dün - Alıntıya git
hocam bekledigim iller acmazsa ben tercih yapmam. Siradaki alimda 2600 ebe alinacak bir suru guzel yer açar.
25 Mayıs 2019 12:05

Sema91
Aday Memur
hocam bekledigim iller acmazsa ben tercih yapmam. Siradaki alimda 2600 ebe alinacak bir suru guzel yer açar.
nanelilimonata, Dün - Alıntıya git

Sayıyı nerden öğrendiniz?

25 Mayıs 2019 12:16

nanelilimonata
Aday Memur

Sayıyı nerden öğrendiniz?

Sema91, Dün - Alıntıya git
aras ali dagilim paylasti 3600 ebe dedi
25 Mayıs 2019 13:40

Emish
Şube Müdürü
nanelilimonata, Dün - Alıntıya git
Acaba tek seferde mi alır bu sayıyı?
25 Mayıs 2019 13:53

Emish
Şube Müdürü
Nerde gördünüz isteyenleri acaba sıralamaları kaç bakmak isterim :) ben Sema'dan başka denk gelmedim daha. Teselli ediyordum kendimi :)
burcinebe, Dün - Alıntıya git
Ben de içten içe Kocaali'yi istiyorum da :) çok güzel bir ilçe, evler de çok ucuz. Ama oraya kadar yazacak çok yerim var başta Zonguldak ve Bartın yazacağım Sakarya gelmez bana.
25 Mayıs 2019 18:50

Sema91
Aday Memur

Sakarya her zaman almıyor ki alsa ben kalır mıyım muallak.

26 Mayıs 2019 00:33

Emish
Şube Müdürü
ebeler icin telegram grubu kuruldu baya bi kisi toplandik. katilmak isteyen ebeler ozelden donus yapsin link atayim
nanelilimonata, 2 gün önce - Alıntıya git
Ebelere 10000 atama instagram sayfasının paylaştığı grup mu bu?
Toplam 114 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?