Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Nisan 2019 00:27

İl emrindeki öğretmen ne iş yapar?

Merhabalar, norm sıkıntısından dolayı il emrine atanan öğretmen il emrinde iken kendisine ne görev verilir?

meslekdaşasaygı
Aday Memur
18 Nisan 2019 21:35

İl içinde kendi branşında bir okula görevlendirilir

Engin Sar
Memur
20 Nisan 2019 15:09

İl içinde ihtiyaç olmadığı için il emrinde zaten

dehneliler
Genel Müdür
20 Nisan 2019 16:07

Hiçbir şey yapmazlar, eş özrü oldukları için devlet başka ilçeye veya ile gönderemez. Bir olasılık engelli öğrencilere evde eğitimi giderler veya da heyet raporu, doğum izni gibi durumlarda geçici görev verilir.

meslekdaşasaygı
Aday Memur
20 Nisan 2019 22:29

Hiçbir şey yapmayanlarına şahit olanlar varmış. Esas olan maaş karşılığını dolduracak şekilde bir kurumda görevlendirilmeleridir. Müfettişlerin ziyaretleri sırasında havuzda boş öğretmen olup olmadığı konusu önemlidir. Branş uygunsa halk eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerine de görevlendirmeleri yapılabilir. Normu olmadığı için il emrinde olması il içinde çalışabileceği hiçbir kurum olmadığı anlamına gelmez.

dehneliler
Genel Müdür
20 Nisan 2019 22:45

Siz il içinde göndermeyi kolay mı sanıyorsunuz? 20 30 km bile uzağa gönderemezsiniz.

meslekdaşasaygı, 5 yıl önce

Hiçbir şey yapmayanlarına şahit olanlar varmış. Esas olan maaş karşılığını dolduracak şekilde bir kurumda görevlendirilmeleridir. Müfettişlerin ziyaretleri sırasında havuzda boş öğretmen olup olmadığı konusu önemlidir. Branş uygunsa halk eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerine de görevlendirmeleri yapılabilir. Normu olmadığı için il emrinde olması il içinde çalışabileceği hiçbir kurum olmadığı anlamına gelmez.

meslekdaşasaygı
Aday Memur
21 Nisan 2019 00:25

Elbette anormal uzaklıklara görevlendirme yapılmaz Sayın Dehneliler lakin hiç görevlendirilmezler diye bir genelleme yapmak bilgilendirme açısından doğru olmayabilir benim gördüğüm ve bildiğim uygulama bu şekilde.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi