Editörler : hopaliSafak Vaktii
18 Nisan 2019 19:29   

Mülakata çalışıyor musunuz?

Arkadaşlar mülakata çalışıyormusunuz? Hangi konulara bakıyorsunuz?

18 Nisan 2019 19:39

SelimPusat34
Aday Memur

yuvarlama olacak diye çalışmıyorum. bakalım artık

18 Nisan 2019 20:00

panzerkampfwagen61

Çalışmıyorum.

18 Nisan 2019 21:39

Dalaras
Şef

yuvarlama olacak diye çalışmıyorum. bakalım artık

SelimPusat34, 1 ay önce - Alıntıya git

Benimde hiç çalışasım yok ama yinede hiç bakmadan dımdızlak gitmekte istemiyorum. Sınavdan sonra hiç çalışmadığım için Eğitim Bilimlerinde falan çoğu şeyi unuttum.

20 Nisan 2019 02:26

memuraday-y
Memur

Puanlama nasıl olacak acaba?

minimum düzeyde oynamalar felan olabilir mi__ yoksa direkt kpss puanının aynısı mı verilecek?

20 Nisan 2019 20:29

sezinkarakurt
Aday Memur

Sakın çalışıp kendinizi sinir stres etmeyin yuvarlama olacak zaten onaylandı yuvarlanacağı.4 soruyu bilsen de bilmesen de yuvarlanacak asla çalışmayın

20 Nisan 2019 22:33

Dalaras
Şef

Sakın çalışıp kendinizi sinir stres etmeyin yuvarlama olacak zaten onaylandı yuvarlanacağı.4 soruyu bilsen de bilmesen de yuvarlanacak asla çalışmayın

sezinkarakurt, 1 ay önce - Alıntıya git

4 sorunun 4'ünüde bilemezsek problem olmaz mı ya? Bence yinede göz atmakta fayda var.

21 Nisan 2019 14:37

İzbul
Aday Memur

Geçen mülakattaki sorulara bakarsanız benzer olur yine. yorum sorusu oluyor teknolojiyle ilgili

21 Nisan 2019 16:09

Dalaras
Şef

Geçen mülakattaki sorulara bakarsanız benzer olur yine. yorum sorusu oluyor teknolojiyle ilgili

İzbul, 1 ay önce - Alıntıya git

Neler sormuşlar mesela

22 Nisan 2019 21:49

mussarslan
Aday Memur

Arkadaşlar ben bu sene 4. mülakatıma gireceğim. İlk mülakatımda kapıdan girene kadar heyecandan titriyordum. Yarım saat falan sürmüştü. Yahya Kemal'den Tevfik Fikret'e en az 5-6 şairden konuşmuştuk. O dönemler puanlarda oynama oluyordu.

Son üç mülakatımda ise durum değişti. Özellikle geçen yıl puanın değişmeyeceğini bildiğimden çok rahat girdim. İlk soruyu bildiğim halde hatırlayamadım bol bol kopya verdiler. Rahat sohbet havası içinde ilerledi. İyi dileklerle noktalandı. Ben çıkarken kapıda bir arkadaş heyecandan titiriyordu ama çıktığında rahatlattıklarını söylemişti.

İşin özü çok takılmayın. Bu mülakat artık tam anlamıyla güvenlik soruşturmasına dönmüş vaziyette. Sakın ha mülakat kitabı falan almayın. Ben o hatayı yaptım hepsi boş beleş şeyler. Sadece Milli Eğitim'in yürüttüğü projelerin ne olduğunu bilin. Örneğin EBA, FATİH projeleri gibi. Bunun dışında bir tane genel kültür ve 2 de eğitim bilimleri sorusu gelecek. Bunlara zaten o kitaptan çalışamazsınız.

Heyecan mutlaka olacaktır. Özellikle ilk kez girenler için ama güvenin bana girdiğinizde hiçbir şey kalmayacak. Sakinleşmeniz için ellerinden geleni yapacaklar. Soruları bilip bilmemeniz de çok öenmli değil zaten kopya verecekler, yardımcı olacaklar. Kafanız rahat olsun :)

23 Nisan 2019 01:39

Dalaras
Şef

Arkadaşlar ben bu sene 4. mülakatıma gireceğim. İlk mülakatımda kapıdan girene kadar heyecandan titriyordum. Yarım saat falan sürmüştü. Yahya Kemal'den Tevfik Fikret'e en az 5-6 şairden konuşmuştuk. O dönemler puanlarda oynama oluyordu.

Son üç mülakatımda ise durum değişti. Özellikle geçen yıl puanın değişmeyeceğini bildiğimden çok rahat girdim. İlk soruyu bildiğim halde hatırlayamadım bol bol kopya verdiler. Rahat sohbet havası içinde ilerledi. İyi dileklerle noktalandı. Ben çıkarken kapıda bir arkadaş heyecandan titiriyordu ama çıktığında rahatlattıklarını söylemişti.

İşin özü çok takılmayın. Bu mülakat artık tam anlamıyla güvenlik soruşturmasına dönmüş vaziyette. Sakın ha mülakat kitabı falan almayın. Ben o hatayı yaptım hepsi boş beleş şeyler. Sadece Milli Eğitim'in yürüttüğü projelerin ne olduğunu bilin. Örneğin EBA, FATİH projeleri gibi. Bunun dışında bir tane genel kültür ve 2 de eğitim bilimleri sorusu gelecek. Bunlara zaten o kitaptan çalışamazsınız.

Heyecan mutlaka olacaktır. Özellikle ilk kez girenler için ama güvenin bana girdiğinizde hiçbir şey kalmayacak. Sakinleşmeniz için ellerinden geleni yapacaklar. Soruları bilip bilmemeniz de çok öenmli değil zaten kopya verecekler, yardımcı olacaklar. Kafanız rahat olsun :)

mussarslan, 1 ay önce - Alıntıya git

Son üç mülakatınızda ne sordular?

23 Nisan 2019 16:34

mussarslan
Aday Memur

Son üç mülakatınızda ne sordular?

Dalaras, 1 ay önce - Alıntıya git

Olimpiyatlarda(2016) altın madalya kazanan güreşçimizi sormuşlardı Taha Akgül o yıl kazanmıştı. . Eğitim sorularında soru "öğrenme"nin tanımını veriyordu bu nedir diyordu. Bir de sınıf yönetimiyle alakalı yorum sorusu hatırlıyorum.

Kamu spotu yapacak olsanız ne hakkında olurdu? Aklımda kalanlar bunlar.

23 Nisan 2019 22:51

Dalaras
Şef

Olimpiyatlarda(2016) altın madalya kazanan güreşçimizi sormuşlardı Taha Akgül o yıl kazanmıştı. . Eğitim sorularında soru "öğrenme"nin tanımını veriyordu bu nedir diyordu. Bir de sınıf yönetimiyle alakalı yorum sorusu hatırlıyorum.

Kamu spotu yapacak olsanız ne hakkında olurdu? Aklımda kalanlar bunlar.

mussarslan, 1 ay önce - Alıntıya git

Eğitim bilimleri ile güncel olaylara bakmamız gerekiyor sanırım her ihtimale karşı...

24 Nisan 2019 13:33

Betelgeus
Şube Müdürü

2 bilgi sorusunu bilemeseniz bile diğer 2 soru yorum sorusu oluyor artık. Bu kadar gerilecek bir şey yok. Çalışmaya gerek yok. Bunun bir prosedür olduğunun bilincine varalım artık.

Geçen yıl sorulmuş sorulara bakarsanız bir fikriniz olur. Bu kadarı yeterli.

Toplam 13 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?