Editörler : oto-danisman-expert

havasubay
Aday Memur
22 Nisan 2019 13:52

Temmuz ayında düğünüm olacak. 6 Temmuz-13 Temmuz 1 hafta arayla hem nişanlımın memleketinde hem de kendi memleketimde 2 düğün yapacağız. Eğitim sırasında düğün izni alabilir miyim? Sorun çıkarırlar mı?

HESITATE
Aday Memur
22 Nisan 2019 13:59

Hava uçak bakım 36 hava savunma 25 kişi alıyor ben uçak bakımda 51. Hava savunmada 38. Sıradayım gelme ihtimali nedir ? Teşekkür ederim
HESITATE, 5 yıl önce
Ucak bakım yedek 15. Yim hava savunma yedek 13. Yüm gelme ihtimali var mı varsa nedir ? Teşekkür ederim

Ofa77
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:03

deniz öğretmenlik 2 kişi alıyor ben 4.yum hava istihbarat 18 kişi alıyor ben 24.yum sizce ihtimalim nedir komutanım.. hava istihbaratın yedeklerinde hep çok farklı duyumlar aldım hic emin olamıyorum

Inteqral
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:03

Hava istihkam 14 kişi aldı ben 136. Sıradayım kara istihkamı kazandım kayıt yaptırmalı mıyımyoksa hava istihkam gelir mi?

Kara istihkam nasıl bir bölüm olur?

benist33
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:04

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

ornetorenk, 5 yıl önce

Deniz sınıfı güverte branşı eğitimi de makine branşıyla birlikte Heybeliada ya da Altınova/Yalova'da yapılıyor. Atanacağınız göreve göre çok değişik kurslar var. Bunların bir kısmı kısa süreli, bir kısmı uzun süreli. Kurslar çoğunlukla Altınova/Yalova'daki Karamürselbey Eğitim Merkezinde veriliyor. Bunların haricinde atanacağınız geminin özelliklerine göre (Firkateyn, hücumbot, destek gemisi, çıkarma gemisi vb.) her filo bünyesindeki eğitim merkezlerinde de kurs görebiliyorsunuz.

Çalışma koşulları gemiden gemiye ve branştan branşa farklılık gösterir. Firkateyn ya da korvetlerden birinde görev alırsanız uzun süreli seyre gitmeniz olasıdır. Ancak mayın gemisi, destek gemisi, okul gemisi ya da çıkarma gemisinde görev alırsanız seyirleriniz nispeten daha kısa süreli olacaktır. Bunun haricinde gemide alacağınız görevler de çok çeşitlidir; seyir subaylığı, harekat subaylığı, silah subaylığı vb.

Gemiler seyir halinde değilken, yani limandayken normal mesai düzeni artı nöbet sistemi uygulanır. Seyirlerde ise genellikle 4'er saatlik 3 vardiya halinde dönüşümlü mesai yapılır. Örneğin 8-12 vardiyasındaysanız bir hafta boyunca sabah 8-12 ve akşam 8-12 saatlerinde görev başındasınızdır. Sonraki hafta 12-4 vardiyasına, sonraki hafta ise 4-8 vardiyasına geçersiniz. Bu şekilde döner. Vardiya haricindeki zamanlarda istirahat edebilirsiniz.

Gkn6101
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:34

ben bi kaç soru daha sormak istiyorum 1, kk bakım kazandm eğitim ilk 6 ay hep izmirde mi olacak

Gkn6101
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:36

2. bakım sınıfı nasıldır neler yapar ve bakımla ilgili herhangi bi alt bölüm seçecek miyiz acaba sonradan tekrar

Gökhannnnn26
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:48

komutanım KKK piyade 150. yedeğim büyük ihtimal sıra bana gelicek diye düşünüorumve gideceğim iki sorum olacak teşekkür ederim. 1- sutasak eğitimi takribi 6 ay sürüyormuş sonrasında sınıf okulu ne kadar sürer ve mezun olduğumuzda ilk görev yeri doğu ve sınır karakolları mıdır kesin olaraki Kara piyadeler örneğin çanakkale de veya trabzon gibi farklı böölgelerde de görev yapar mı

IIID
Aday Memur
22 Nisan 2019 14:51

Kara muharip sınıflarda ~300. Yedek sınırlarındayım sizce gelme ihtimalleri var mı , boş yere ümid etmek de istemiyorum. (Tank ve top önceliğimdi)

PSZICHO
Daire Başkanı
22 Nisan 2019 14:57

Dostum deniz kuvvetleri makina bransı (muharip sınıf) ta 19. yedegım. 70 kişi alındı ilk çağrıda. kara istihkamda ise 80. yedeğim. 105 kişi çağrıldı. ikisinden birisinin gelme ihtimali var mı? geçen senelerde kac yedekle gırmısler bır bılgın var mı özellikle deniz makınaya?

Tegmen88
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:09

Eğitim boyunca izin alamazsınız tabi bu başınızdaki komutana bağlı
havasubay, 5 yıl önce

Temmuz ayında düğünüm olacak. 6 Temmuz-13 Temmuz 1 hafta arayla hem nişanlımın memleketinde hem de kendi memleketimde 2 düğün yapacağız. Eğitim sırasında düğün izni alabilir miyim? Sorun çıkarırlar mı?

Topçuferiki
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:23

fazladan atlet, iç çamaşırı götüreceğim haki renk olması zorunlu mu? siyah olabilir mi?
Tegmen88, 5 yıl önce
Geleceğini düşünüyorum çünkü 1. Yedek asil bir sınıf kazanıp gitmiş olabilir

Sahin0343
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:25

265. Yedek kara piyade gelir mi tahminen kaça kadar gelir çünkü burada da Bi iş fırsatı var buraya başladım mı bırakamıyorum yardımcı olur musunuz

Tegmen88
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:25

Hava gelme ihtimali Yüksek
Ofa77, 5 yıl önce
deniz öğretmenlik 2 kişi alıyor ben 4.yum hava istihbarat 18 kişi alıyor ben 24.yum sizce ihtimalim nedir komutanım.. hava istihbaratın yedeklerinde hep çok farklı duyumlar aldım hic emin olamıyorum

muvazza2019
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:26

merhaba gemi inşaat mühendisleri deniz kuvvetlerinde sadece tersanedemi çalışır birde sınıf okulu varmı yada sadece intibak eğitimi im var şimdiden teşekkür ederim

ornetorenk, 5 yıl önce

Deniz sınıfı güverte branşı eğitimi de makine branşıyla birlikte Heybeliada ya da Altınova/Yalova'da yapılıyor. Atanacağınız göreve göre çok değişik kurslar var. Bunların bir kısmı kısa süreli, bir kısmı uzun süreli. Kurslar çoğunlukla Altınova/Yalova'daki Karamürselbey Eğitim Merkezinde veriliyor. Bunların haricinde atanacağınız geminin özelliklerine göre (Firkateyn, hücumbot, destek gemisi, çıkarma gemisi vb.) her filo bünyesindeki eğitim merkezlerinde de kurs görebiliyorsunuz.

Çalışma koşulları gemiden gemiye ve branştan branşa farklılık gösterir. Firkateyn ya da korvetlerden birinde görev alırsanız uzun süreli seyre gitmeniz olasıdır. Ancak mayın gemisi, destek gemisi, okul gemisi ya da çıkarma gemisinde görev alırsanız seyirleriniz nispeten daha kısa süreli olacaktır. Bunun haricinde gemide alacağınız görevler de çok çeşitlidir; seyir subaylığı, harekat subaylığı, silah subaylığı vb.

Gemiler seyir halinde değilken, yani limandayken normal mesai düzeni artı nöbet sistemi uygulanır. Seyirlerde ise genellikle 4'er saatlik 3 vardiya halinde dönüşümlü mesai yapılır. Örneğin 8-12 vardiyasındaysanız bir hafta boyunca sabah 8-12 ve akşam 8-12 saatlerinde görev başındasınızdır. Sonraki hafta 12-4 vardiyasına, sonraki hafta ise 4-8 vardiyasına geçersiniz. Bu şekilde döner. Vardiya haricindeki zamanlarda istirahat edebilirsiniz.

hawkeng
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:28

Gelmeyle gelmeme arasındaki ince çizgide bence.Nasibinde varsa gelecektir zaten.

HESITATE, 5 yıl önce
Hava uçak bakım 36 hava savunma 25 kişi alıyor ben uçak bakımda 51. Hava savunmada 38. Sıradayım gelme ihtimali nedir ? Teşekkür ederim

Tegmen88
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:33

Oradan alabilirsin iç çamaşırını
Topçuferiki, 5 yıl önce
fazladan atlet, iç çamaşırı götüreceğim haki renk olması zorunlu mu? siyah olabilir mi?

Tegmen88
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:36

Bu senin kararın havayı kazanma ihtimalin çok zor
Inteqral, 5 yıl önce

Hava istihkam 14 kişi aldı ben 136. Sıradayım kara istihkamı kazandım kayıt yaptırmalı mıyımyoksa hava istihkam gelir mi?

Kara istihkam nasıl bir bölüm olur?

HESITATE
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:37

Aynen bende senin gibi düşünüyorum sen ne yapıcaksın gelecek büyük ihtimalle sana ? Bekliyecek misin başka kazandığın bir sınıf var mı ?
hawkeng, 5 yıl önce

Gelmeyle gelmeme arasındaki ince çizgide bence.Nasibinde varsa gelecektir zaten.

Tegmen88
Aday Memur
22 Nisan 2019 15:39

6 ay İzmir 7 ay sınıf okulu 2 ay ise komando kursu alacaksınız Doğu dışındaki yerler şansına kalmış kura ile çekiyorsunuz eğer şanslı biriysen Doğu dışında bir yere de gidebilirsin
Gökhannnnn26, 5 yıl önce

komutanım KKK piyade 150. yedeğim büyük ihtimal sıra bana gelicek diye düşünüorumve gideceğim iki sorum olacak teşekkür ederim. 1- sutasak eğitimi takribi 6 ay sürüyormuş sonrasında sınıf okulu ne kadar sürer ve mezun olduğumuzda ilk görev yeri doğu ve sınır karakolları mıdır kesin olaraki Kara piyadeler örneğin çanakkale de veya trabzon gibi farklı böölgelerde de görev yapar mı

Toplam 215 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi