Editörler : swat3410
22 Nisan 2019 16:34

Mal beyanı yapmamaktan soruşturma geçiren var mı?

Pasaportta yanlış işlem yapmaktan soruşturma açılmış bu sırada mal bildirimine bakıldı araç alıp satmaktan, ev almaktan ve kredi çekip bildirmemekten de soruşturmaya eklenmiş. Burdan ceza alırsam tüm bildirim için ayrı ayrı mı ceza alırım yoksa tek ceza mı ? İtiraz etsem iptal edebilmek için nasıl bi gerekçe sunabilirim. Teşekkürler

22 Nisan 2019 16:37

mal bildirimi sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda yani 5 yılda bir yapılır sen yaptı isen sıkıntı olmaz

Fenerliö
Aday Memur
22 Nisan 2019 16:41

Soruşturmaya konu olan mal hareketleri 2016/2017 yıllarında oldu ama bildirmedim. Mal bildirimleri 0 ve 5 yıllarda yapıldığı için bildirmek için 2020yi bekliyordum mu desem acaba ifade de

polisyilmaz39
Yasaklı
22 Nisan 2019 16:45

öyle birşey yok.arkadaşın demek istediği normal statüde 5 yılda bir tüm memurlardan yenilenir mal beyanı.mal edinince hangi yıl olursa olsun bunu beyan etmek zorundasın edindiğin anda.geçmiş olsun.

dianar
Aday Memur
23 Nisan 2019 08:27

Fenerli benim de aynı şekilde kazanç getirici faaliyette bulunmaktan açıldı ihraç İstemi' ile 2018 yılında 3 araç değiştirdiğim için
23 Nisan 2019 10:06

yılda 3 den fazla araç alıp satmadı isen ve kredi ile ev aldıysan hiçbirşey olmaz rahat ol kanunda suç olmayan yönetmelikte suç sayılmaz

dianar
Aday Memur
23 Nisan 2019 10:42

Besyo devrem öyle değil benim 3 araç 2018 yılında ihraç İstemi ile müfettiş talep edildi, kanun da 3 demiyor zaten 657 de tacir ve esnaf diyor ama ben diyorum emniyet kesin ihraç eder
besyo_taner, 5 yıl önce
yılda 3 den fazla araç alıp satmadı isen ve kredi ile ev aldıysan hiçbirşey olmaz rahat ol kanunda suç olmayan yönetmelikte suç sayılmaz

Fenerliö
Aday Memur
23 Nisan 2019 11:12

Taner Devrem tek araç satıp tek araç alma, evi de kredi ile aldım haksız bi kazanç yok ama sıkıntı bildirmemekte muhtemelen bildirmemekten ceza verirler onu göze aldım artık benim endişem hepsi için ayrı ayrı ceza vermeseler yapmadığım her bildirim için ayrı ceza verirlerse sıkıntı
23 Nisan 2019 13:07

rahat ol birşey çıkmaz ev desen zaten kredi ile almışsın senin değil bankanın şuan:) araba alıp satmak desen herkes yapıyor çevrende yapan varsa onları örnek göster onlara da ceza verebilecekler mi bakalım örnek göstereceğin kişilerden kastım belli
Fenerliö, 5 yıl önce
Taner Devrem tek araç satıp tek araç alma, evi de kredi ile aldım haksız bi kazanç yok ama sıkıntı bildirmemekte muhtemelen bildirmemekten ceza verirler onu göze aldım artık benim endişem hepsi için ayrı ayrı ceza vermeseler yapmadığım her bildirim için ayrı ceza verirlerse sıkıntı
23 Nisan 2019 13:11

senin aldigin aracın fiyatı ne idi satarken neye sattın ona bakmak lazım belkide ticaret için değilde memnun kalmadigin için sattın
dianar, 5 yıl önce
Besyo devrem öyle değil benim 3 araç 2018 yılında ihraç İstemi ile müfettiş talep edildi, kanun da 3 demiyor zaten 657 de tacir ve esnaf diyor ama ben diyorum emniyet kesin ihraç eder

Hulk23
Aday Memur
23 Nisan 2019 15:06

hayırlı günler mal bildirimi ile ilgili danıştayın kararı var 2017 ekim ayında arar bulursanız okuyun ben kısaca anlatim memurun birine mal bildiriminde bulunmamaktan soruşturma açmışlar memur danıştaya gitmiş danıştay memura soruşturma açıldığında idare nin mal bildiriminde bulunmadığı tespit edildiğinde 1 ay mal bildiriminde bulunması gerektiği tebliği edilir 1 ay içinde mal bildirimnde bulunmazsa sonra mal bildiriminde bulunmamaktan ceza verilebilir bu özeti

Hulk23
Aday Memur
23 Nisan 2019 15:08

memura tebliğ edilir mal bildiriminde bulun diye soruşturma esnasında

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi