Editörler : Mehmet Balci
23 Nisan 2019 22:21   

KPSS 6225 nitelik kodu hakkında

Açıköğretimde görülen temel bilgi teknolojoileri dersi bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçer mi?

23 Nisan 2019 23:03

atalar440
Aday Memur

Ben geçiyor diye biliyorum .

24 Nisan 2019 14:52

ugurcavli
Aday Memur
Bende çok araştırdım ama bulamadım herhangi birsey . Daha önce aynı durumdan atanmış biri cevap verseydi bizde bilgi sahibi olurduk .
25 Nisan 2019 03:20

Alekto
Kapalı
3.11. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar "M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine, hızlı klavye kullanımı(F Kalvye) dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar "M.E.B.'den Onaylı Hızlı Klavye Kullanımı (F Klavye) Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine, herhangi bir bilgisayar programlama dili içeren bilgisayar programlama dersi alan adaylar "M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikasına" sahip olarak değerlendirilecektir. 2016/1 KPSS Tercih Kılavuzunda yer alan açıklama şu şekildedir: 3.11. Öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar "M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine, hızlı klavye kullanımı(F Kalvye) dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar "M.E.B.'den Onaylı Hızlı Klavye Kullanımı (F Klavye) Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine, herhangi bir bilgisayar programlama dili içeren bilgisayar programlama dersi alan adaylar "M.E.B.'den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikasına" sahip olarak değerlendirilecektir. DEĞERLENDİRME Görüleceği üzere, bilgisayarla ilgili dersin örgün eğitimde alınma zorunluluğu kaldırılmıştır. Bu düzenlemeye göre, bilgisayar dersini örgün veya açık eğitim farkı olmaksızın ve yüksek veya orta öğrenim farkı olmaksızın, öğrenimi sırasında zorunlu/ ortak veya seçmeli şekilde almış olanlar, bilgisayar sertifikasına sahip kabul edilecektir.
25 Nisan 2019 03:22

Alekto
Kapalı
Kısaca evet açık öğretim örgün öğretim farketmeksizin bilgisayar dersi aldıysanız transkirptiniz 6225 bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçer
25 Nisan 2019 03:34

Alekto
Kapalı
İlk kılavuzda örgün öğretim yoluyla ibaresi var sonra 2016 da kılavuz değişiyor ve örgün eğitim yoluyla yerine öğrenimi sırasında bilgisayar dersi alan diyor yazının devamında da tekrar tekrar üstünü çiziyor örgün öğretim ibaresi kaldırılarak açık öğretim örgün öğretim farketmeksizin temel bilgi teknolojileri bilgisayara giriş hatta enformatik dersi görenler mebden onayli bilgisayar işletmesi sertifikasına sahip kabul ediliyor
25 Nisan 2019 18:47

Clubes1988
Aday Memur

Ne olur ne olmaz, yarın birgün kafaları eser yine değiştirirler diye bilgisayar sertifikası almak en iyisi. Düşünsene kpss puanın yetiyor ama sırf bu yüzden tercih yapamıyorsun. İşi garantiye almak lazım.

25 Nisan 2019 19:00

Alekto
Kapalı

Ne olur ne olmaz, yarın birgün kafaları eser yine değiştirirler diye bilgisayar sertifikası almak en iyisi. Düşünsene kpss puanın yetiyor ama sırf bu yüzden tercih yapamıyorsun. İşi garantiye almak lazım.

Clubes1988, 3 hafta önce - Alıntıya git
Değişeceğini sanmam tepki toplar uzun süredir böyle ama sen içim rahat etmez dersen yinede al sertifika
Toplam 7 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?