Editörler : crops35

Kapalı
24 Nisan 2019 21:57

KPSS: Yok Hükmündedir.

Bu KPSS'nin artık hiçbir yetkinliği kalmadı.3 sınavdır 84.8-86.5-88.2 puan aldık hepsi boş hikaye emek veriyorsun karşılığı yok karşılığı olmayan çek hesabı.Bu mantıksız ve içi boş sınava girecekler tekrar düşünün derim.Emeğinize,paranıza ve en önemlilsi hayallerinize yazık!!!!

Alekto
Kapalı
24 Nisan 2019 22:25

Bölümün ne merak ettim aşağıda makine forumu var gir bak daha 6 ay önce 78 puanla dhmiye atanan bir sürü kişi oldu çalışmadan alınabilecek bi puan bu kpss onlisans gibi dünyanın en basit sınavında temel matematik Türkiye coğrafyası tarih soruluyor 85 üstü her türlü alınır sende almışsın ama nasıl atanamadin anlamadım aha gir bak adam 78 le atandı 6-7 bin maaşa kondu orman genel müdürlüğü her zaman muhafaza memuru alır pas geçmez o da 75 puanla alıyor daha 2700 memur alım ilanı yeni verildi tek yapman gereken Avcılık yaban hayati gibi tirt bölüm okumak muhasebe 84 le kapatmış tıbbi sekreterlik 80 ile yani daha ne olsun sıfır çaba bi dandik bölüm hop atandın millet sabah akşamlar okula gidiyor çıkıyor dershaneye gidiyor yedi yirmidort test çözüyor yksnin kafa patlatan matematiğine fenine giriyor 4 yıl okuyor sınavlar vesaire sonunda 3-4 bin maaş alıyor sen Avcılık yaban hayatı okuyorsun kpssyle çalışmıyorsun bile çalışmadan 85 üstü alinabaliecek kadar basit bi sınav çünkü çalışmıyorsun bile alıyorsun 75-80 atanıyorsun onlisans makine okumak gidip bi iş makinesi ehliyeti almak çok zor degil 77 le kapatmış 77 al 6-7 bin maaşa kon bu kadar basit lisansa kadro bile yok adamlar 91 aldım çok düşük almışım atanama diyor sen onlisansdan 3001 ile bile 85-86 ile bilgisayar işletmeni olarak atanırsin 2018 e 2 de 87 ile 3001 kapatmış son alımda 85 e inecektir düşün yani biraz hatayı kendimizde mi arasak arkadaşım 2 yıl mekatronik okudu kpssye hiç çalışmadı tembelin teki zaten 80 puan aldı dhmiye atandı

Rengarenk91
Kapalı
24 Nisan 2019 22:52

Ben hep matematikten kaybettim.kpss de hic mat yapmiyofldum.son sinavda 1 mat yaptim o da yanlis cikti

Aciktan emlak yonetimi okuyorum.finans matematiginden alttan dersim kalmisti.yalnizca gun boyunca ona odaklandim.sadece ona kafa yordum.sozele hic calisamadim ama matematik sinavda o kadar kolay geldi ki hizli bir sekilde cozdum.en az 80 bekliyorum.aslinda kafa yorsak herseyi basabikiriz.onyargili olmamak lazim diye dusunuyorum.

mosyomemur
Kapalı
24 Nisan 2019 23:08

Ya arkadaşım geç tırı vırı ya martvalı geç karnımız tok bunlara bu kadar puan aldıktan sonra bir de kalkıp talebelik mi yapayım :)) yapma yaaa oldu olacak liseyi falan da tekrar okuyayım valla sizi bu zekayla nasaya göndermek lazım :))

Alekto, 5 yıl önce
Bölümün ne merak ettim aşağıda makine forumu var gir bak daha 6 ay önce 78 puanla dhmiye atanan bir sürü kişi oldu çalışmadan alınabilecek bi puan bu kpss onlisans gibi dünyanın en basit sınavında temel matematik Türkiye coğrafyası tarih soruluyor 85 üstü her türlü alınır sende almışsın ama nasıl atanamadin anlamadım aha gir bak adam 78 le atandı 6-7 bin maaşa kondu orman genel müdürlüğü her zaman muhafaza memuru alır pas geçmez o da 75 puanla alıyor daha 2700 memur alım ilanı yeni verildi tek yapman gereken Avcılık yaban hayati gibi tirt bölüm okumak muhasebe 84 le kapatmış tıbbi sekreterlik 80 ile yani daha ne olsun sıfır çaba bi dandik bölüm hop atandın millet sabah akşamlar okula gidiyor çıkıyor dershaneye gidiyor yedi yirmidort test çözüyor yksnin kafa patlatan matematiğine fenine giriyor 4 yıl okuyor sınavlar vesaire sonunda 3-4 bin maaş alıyor sen Avcılık yaban hayatı okuyorsun kpssyle çalışmıyorsun bile çalışmadan 85 üstü alinabaliecek kadar basit bi sınav çünkü çalışmıyorsun bile alıyorsun 75-80 atanıyorsun onlisans makine okumak gidip bi iş makinesi ehliyeti almak çok zor degil 77 le kapatmış 77 al 6-7 bin maaşa kon bu kadar basit lisansa kadro bile yok adamlar 91 aldım çok düşük almışım atanama diyor sen onlisansdan 3001 ile bile 85-86 ile bilgisayar işletmeni olarak atanırsin 2018 e 2 de 87 ile 3001 kapatmış son alımda 85 e inecektir düşün yani biraz hatayı kendimizde mi arasak arkadaşım 2 yıl mekatronik okudu kpssye hiç çalışmadı tembelin teki zaten 80 puan aldı dhmiye atandı

mosyomemur
Kapalı
24 Nisan 2019 23:12

KPSS enayi kandırma sınavıdır kamil kandırma sınavıdır bu kadar açık konuşuyorum bu kadar net konuşuyorum

Rengarenk91
Kapalı
24 Nisan 2019 23:15

Bence bolum okuyarak kpss den daha fazla emek vermis oluyoruz.ayrica atanilan kurum bolumle alakali oluyorsa tabi...mesela 112 acm alimi oldu.biz buro mezunlari olarak yilllardir o alim icin ugrastigimiz halde alim 3001 den oldu.mulakata kalanlar 112 acm ne diye soruyordu.kpss den 90 alsan kime ne?

Rengarenk91
Kapalı
24 Nisan 2019 23:23

Bence kpss kaldirilsin ve bolum okumak cok daha zorlassin.mezun olan orani dusdun ama mezun olan herkes atansin.bolumu kazanamayan da bosuna vakit kaybetmemis olur.okuyan kisininde okuduguna degsin.

Alekto
Kapalı
24 Nisan 2019 23:28

Biraz çalışmak lazım diyorum ya gir kpss lisans formuna 90 dan asagi alan yok onlisans lisansa göre yine kolay bu adamlar üstün yetenekli veya dahi mi dahi olsalar burda olmazlardı demekki 90 100 alınabiliyormus onlisans senden 90 da beklemiyor 85 üstü al yeter yüzlerce binlerce on binlerce kişi 90-95-98-100 gibi puanlar alabiliyorsa sende alabilirsin bende alabilirim imkansiz değil zor hiç değil lise öğrencisi düşünelim marka unilere girmezse işsiz kalır girmesi için aşırı bir çaba lazım ortalama ünide mühendislik vesaire okuyacak varsayalım yinede kpss onlisansa göre daha çok çabalama lazım mezun olunca işsizlik garanti ama bu arkadaş üni sınavı için üniversitedeki final vize için kendini geliştirmek için harcadığı çabanın 10 da 1 mi kpssye harcasa bu iş tamam biraz araştırmacı olmak gerek kpss robotunu iyi kullanmak gerek devlet sana sınırsız okuma yetkisi vermiş iyi kullanmak gerek girersin bi uniye onlisans örgün makine,elektronik,mekatronik gibi bölümlerden birini okursun atıyorum örgün onlisans makine okudun okurken g ehliyet te aldın birde aynı anda Anadolu aöf muhasebe okudun ata aöf tıbbi sekreterlik okudun bu 3 ünü aynı anda okumak mümkün sınavlar çakışmıyor mani bir durumda yok güvenlik alımı da oluyor bi 1000-1500 tlye özel güvenlik kartı alırsın kursa gidip bu da en son 80 le kapatmış oldumu elinde makine,iş makinesi,muhasebe,tıbbi sekreterlik,özel güvenlik,ve bilgisayar işletmeni bunlardan biri illaki kadro acicak en kötü ihtimal de makineci alınmadı iş makinesi alınmadı muhasebe kesin alınır o da alınmadi tıbbi sekreter kesin alınır hadi o da olmadı kadro vermediler özel güvenlik alınır hadi o da olmadı bilgisayar işletmeni alınır sana bi tek kpssye güzelce çalışmak kalır 85 üstü kesin alınır hadi imdada en kötü ihtimali düşünelim 80 puan aldın saydığım bölümlerden birine kesin atanilir mantıken düşünürsek bir lise öğrencisi öküz gibi yks çalışıp ünide kendini geliştirip bir sürü masrafa girmek yerine 2 senede 3 onlisans bölümü okur ünide ettiği masrafın onda biriyle iş makinesi ehliyeti ve güvenlik sertifakisi alır kpss gibi basit bir sınavlada atanır kısaca kpss bitik degil büyük bir nimettir bir tarafta 4-5 sene öküz gibi çalışma olağanustu çaba garanti olmayan iş var bulursanda asgari ücretin biraz üstü bir tarafta 2 senede sıfır çaba ama kesin garanti iş istihdamı ve 4-5 bin maaş var sen atıyorum alım olmayan bir bölüm okuyup beklersen tabi kpss sana göre ölü olur atıyorum sadece ev idaresi çağrı merkezi falan okuyup beklersen çok beklersin ama mantıklı bir insanin yaptığı gibi örgünde makine okursan Anadolu aöf muhasebe ata aöf tıbbi sekreterlik okursan aynı zamanda g ehliyet alırsan ve özel güvenlik belgesi alırsan işin garanti puanında önemi kalmıyor makinede TCDD,Tuvasas,Tulomsas,MKE kesin alım yapar DHMİ iş makinesi sürücüsü alımı yapar bunlar olmazsa mutlaka Muhasebeci alınır o da olmazsa mutlaka tıbbi sekreter alınır o da olmazsa güvenlikçi alınır o da olmazsa bilgisayar işletmeni alınır dünya yıkılsa mümkün değil ama hadi hiç biri olmadı Zabıt katipligine başvur ben kpssyi büyük nimet olarak görüyorum meslek lisesi mezunları için daha da güzel bir çok kurum teknisyen alıyor kpss lise gibi basit bir sınavdan 80 al atan makine teknisyeni 80 le kapatmis kimyadan öyle elektronik raylı sistemler vesaire böyle fazla uzattım ama forumu okuyan kafası karışık veya işsiz ne yapacağını bilemeyen bir arkadaş olursa söylediklerimden yararlanacaktir sende karamsar olma 88 puanla bölümünden kadro açılmıyorsa bile üniversiteye bilgisayar işletmeni olarak kesin atanırsin %100 1 kontenjan açılsa bile atanırsin o yüzden dert etme temmuz atamalarını bekle kadrolara bak eminim 86 a ya kadar düşecek bilgisayar işletmeni kadrosu hayırlısı olsun hakkında

Alekto
Kapalı
24 Nisan 2019 23:31

Hangi puandan bahsediyorsun anlamadım tekrar okumana gerek yok 88 ile 3001 den her türlü atanırsin ben söylecegimi söyledim atanan atanıyor enayi olduklarınıda sanmıyorum iş arıyorlar kpss çalışıyorlar ve atanıyorlar bu durumda enayilige dair bisey göremedim
mosyomemur, 5 yıl önce

KPSS enayi kandırma sınavıdır kamil kandırma sınavıdır bu kadar açık konuşuyorum bu kadar net konuşuyorum

Alekto
Kapalı
24 Nisan 2019 23:46

Sen tek bir bölüm okumuşsun bu da büro yönetimi yani bi bakarsın alım olmaz sende bunu yaşamışsın 90 alsan ne değil 85 ile bilgisayar işletmeni olarak merkeziden atanabilirsin keşke kontrol etseydin 2 dönem temel bilgi teknolojileri dersi aldıysan mebden onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçer ve bir çok üni kurum vhki veya işletmen alır bu da dediğim gibi 85-86-87-88-90 diye gidiyor puanları 90 alsam ne olur demişin 90 alsan atanırsin 3001 den 87 alanda atanırsin bölümün kadro açmasa bile biraz araştırmak lazım hangi bölüm mutlaka alım yapar veya hangi bölüm bir çok kurumda geçerli buna göre okumak lazım büro yönetimi bi kere kadro açar bi kere açmaz bu şans ama 85 üstü puan aldıysan bölümün almasa bile 3001 den atanırsin
Rengarenk91, 5 yıl önce

Bence bolum okuyarak kpss den daha fazla emek vermis oluyoruz.ayrica atanilan kurum bolumle alakali oluyorsa tabi...mesela 112 acm alimi oldu.biz buro mezunlari olarak yilllardir o alim icin ugrastigimiz halde alim 3001 den oldu.mulakata kalanlar 112 acm ne diye soruyordu.kpss den 90 alsan kime ne?

Rengarenk91
Kapalı
24 Nisan 2019 23:53

Ben baska bir sey soylemek istemistim aslinda.bence 90 puan almaktan daha onemli olan,okudugun bolumle ilgili yeterli bilgiye sahip olmak ve okudugun bolumle ilgili kadroya atanmak.yoksa bolumun hic onemi yok.o halde kimse okumasin,90 puan alip her yere atanacaksa bolumu kaldirsinlar.yada kpss yi kaldirsinlar ama mezun olmayi da zorlastirsinlar.mezun olabilen herkesi de atasinlar.

Alekto, 5 yıl önce
Sen tek bir bölüm okumuşsun bu da büro yönetimi yani bi bakarsın alım olmaz sende bunu yaşamışsın 90 alsan ne değil 85 ile bilgisayar işletmeni olarak merkeziden atanabilirsin keşke kontrol etseydin 2 dönem temel bilgi teknolojileri dersi aldıysan mebden onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası yerine geçer ve bir çok üni kurum vhki veya işletmen alır bu da dediğim gibi 85-86-87-88-90 diye gidiyor puanları 90 alsam ne olur demişin 90 alsan atanırsin 3001 den 87 alanda atanırsin bölümün kadro açmasa bile biraz araştırmak lazım hangi bölüm mutlaka alım yapar veya hangi bölüm bir çok kurumda geçerli buna göre okumak lazım büro yönetimi bi kere kadro açar bi kere açmaz bu şans ama 85 üstü puan aldıysan bölümün almasa bile 3001 den atanırsin

Rengarenk91
Kapalı
25 Nisan 2019 00:03

Artik herkes en az 3 bolum okuyor.universite mezunu olmak cok basitlesti.1 universite mezunu olmak bile zor olmali ki degeri olsun.bende ikinciyi okuyorum ama bolumumun kadrosu 3001 e dagitildigi icin mecbur kaldim.herkes bolumuyle alakali kadroya atansa okumayi dusunmezdim.

kaplumbaga155
Yasaklı
25 Nisan 2019 01:07

buna katılıyorum. kpss lisans forumundakiler mezun olduktan sonra varıyor bu gerçeğin farkına. her zaman mı böyleydi yoksa sadce son yıllarda mı bilmiyorum ancak kpss önlisans lisansa göre daha avantajlı gibi şu anda. devlet bildiğin 4 yıllık okuma 2 yıllık oku daha kolay atanırsın diyor. tabii düz memurluk için bu söylediklerim. e adam da 4 yıllıktan mezun olunca kpss işini araştırıyor ve bu durumun farkına varıyor ama çok geç çünkü 4 yıllıktan mezun olduktan sonra önlisans diploman alsan bile geçersiz sayılıyor tıkanıp kalıyorsun.

ben de normalde iyi bi devlet üniversitesinde (hatta alanında devlet ünileri arasında ilk 3 te diyebilirim) 4 yıllık bi iibf bölümü kazanmıştım ama sonra fark ettim ki en kısa sürede atanmak için kpss a işi yaş. çok uzun bi süreç ve yıpratıcı. kpss b de lisans alım çok az önlisans biraz daha iyi. lise tam ölü (düz liseliyim). ben de bu yüzden açıktan 2 yıllık yazıldım. 4 yıllığı belki ilerde tamamlayıp a kadrolar vs düşünebilrim ama zamanı olmayanlar için hemen atanayım da neresi olursa olsun diyenler için şu sıralar önlisans bi fırsat. tabii burası türkiye 2 yıl sonra kpss 2020 için çok farklı şeyler konuşuyor olabilirz

Alekto, 5 yıl önce
Biraz çalışmak lazım diyorum ya gir kpss lisans formuna 90 dan asagi alan yok onlisans lisansa göre yine kolay bu adamlar üstün yetenekli veya dahi mi dahi olsalar burda olmazlardı demekki 90 100 alınabiliyormus onlisans senden 90 da beklemiyor 85 üstü al yeter yüzlerce binlerce on binlerce kişi 90-95-98-100 gibi puanlar alabiliyorsa sende alabilirsin bende alabilirim imkansiz değil zor hiç değil lise öğrencisi düşünelim marka unilere girmezse işsiz kalır girmesi için aşırı bir çaba lazım ortalama ünide mühendislik vesaire okuyacak varsayalım yinede kpss onlisansa göre daha çok çabalama lazım mezun olunca işsizlik garanti ama bu arkadaş üni sınavı için üniversitedeki final vize için kendini geliştirmek için harcadığı çabanın 10 da 1 mi kpssye harcasa bu iş tamam biraz araştırmacı olmak gerek kpss robotunu iyi kullanmak gerek devlet sana sınırsız okuma yetkisi vermiş iyi kullanmak gerek girersin bi uniye onlisans örgün makine,elektronik,mekatronik gibi bölümlerden birini okursun atıyorum örgün onlisans makine okudun okurken g ehliyet te aldın birde aynı anda Anadolu aöf muhasebe okudun ata aöf tıbbi sekreterlik okudun bu 3 ünü aynı anda okumak mümkün sınavlar çakışmıyor mani bir durumda yok güvenlik alımı da oluyor bi 1000-1500 tlye özel güvenlik kartı alırsın kursa gidip bu da en son 80 le kapatmış oldumu elinde makine,iş makinesi,muhasebe,tıbbi sekreterlik,özel güvenlik,ve bilgisayar işletmeni bunlardan biri illaki kadro acicak en kötü ihtimal de makineci alınmadı iş makinesi alınmadı muhasebe kesin alınır o da alınmadi tıbbi sekreter kesin alınır hadi o da olmadı kadro vermediler özel güvenlik alınır hadi o da olmadı bilgisayar işletmeni alınır sana bi tek kpssye güzelce çalışmak kalır 85 üstü kesin alınır hadi imdada en kötü ihtimali düşünelim 80 puan aldın saydığım bölümlerden birine kesin atanilir mantıken düşünürsek bir lise öğrencisi öküz gibi yks çalışıp ünide kendini geliştirip bir sürü masrafa girmek yerine 2 senede 3 onlisans bölümü okur ünide ettiği masrafın onda biriyle iş makinesi ehliyeti ve güvenlik sertifakisi alır kpss gibi basit bir sınavlada atanır kısaca kpss bitik degil büyük bir nimettir bir tarafta 4-5 sene öküz gibi çalışma olağanustu çaba garanti olmayan iş var bulursanda asgari ücretin biraz üstü bir tarafta 2 senede sıfır çaba ama kesin garanti iş istihdamı ve 4-5 bin maaş var sen atıyorum alım olmayan bir bölüm okuyup beklersen tabi kpss sana göre ölü olur atıyorum sadece ev idaresi çağrı merkezi falan okuyup beklersen çok beklersin ama mantıklı bir insanin yaptığı gibi örgünde makine okursan Anadolu aöf muhasebe ata aöf tıbbi sekreterlik okursan aynı zamanda g ehliyet alırsan ve özel güvenlik belgesi alırsan işin garanti puanında önemi kalmıyor makinede TCDD,Tuvasas,Tulomsas,MKE kesin alım yapar DHMİ iş makinesi sürücüsü alımı yapar bunlar olmazsa mutlaka Muhasebeci alınır o da olmazsa mutlaka tıbbi sekreter alınır o da olmazsa güvenlikçi alınır o da olmazsa bilgisayar işletmeni alınır dünya yıkılsa mümkün değil ama hadi hiç biri olmadı Zabıt katipligine başvur ben kpssyi büyük nimet olarak görüyorum meslek lisesi mezunları için daha da güzel bir çok kurum teknisyen alıyor kpss lise gibi basit bir sınavdan 80 al atan makine teknisyeni 80 le kapatmis kimyadan öyle elektronik raylı sistemler vesaire böyle fazla uzattım ama forumu okuyan kafası karışık veya işsiz ne yapacağını bilemeyen bir arkadaş olursa söylediklerimden yararlanacaktir sende karamsar olma 88 puanla bölümünden kadro açılmıyorsa bile üniversiteye bilgisayar işletmeni olarak kesin atanırsin %100 1 kontenjan açılsa bile atanırsin o yüzden dert etme temmuz atamalarını bekle kadrolara bak eminim 86 a ya kadar düşecek bilgisayar işletmeni kadrosu hayırlısı olsun hakkında

kaplumbaga155
Yasaklı
25 Nisan 2019 01:11

o iş nerden baksan bi 10-15 yıl önce yattı. 10-15 yıl öncesine kadar üni sayısı azdı üni mezunlarına hakkaten değer veriliyordu. sonra her ile üniversite, mantar gibi türeyen özel üniversiteler vs ile milyonlarca kişi üni mezunu oldu. 2019 da geldiğimiz nokta artık hukuk için bile asgari ücret işsiz kalma durumları konuşuluyor. çok değil 5 sene öncesine kadar tıpla birlikte en garanti meslek görülen diş hekimliği için geçenlerde twitterda kadro için tt çalışması yaptılar. düşün dişçiler yapıyor bunu ve tıpçılar için de birkaç yıl sonrası gene parlak değil pek.

senin dediğn üniden mezun olmayı zorlaştırma işini şu an uygulasalar bile bu 15 yılda milyonlarca vasıfsız üni mezunu gene diplomaları ceplerinde olacak. yani ani bi kararla bu yapılsa bile gene yarışan sayısı azalmayacak en azından bi 15 sene daha bu vasıfsız üni mezunu kitlesinin bi yerlere yerleşmesiyle vs geçecek ve bu az ama öz üni mezunu işi en azından bi 20 yıl daha olamayacak. ülkede de bırak eğitimi hangi alanda 20 yıllık planlar yapılıyor? bütün her şey bugünü kurtarmak üzerine. o yüzden kpss çoklar arasından azı seçmesi için şart. şu anlık durum bu maalesef.

Rengarenk91, 5 yıl önce

Artik herkes en az 3 bolum okuyor.universite mezunu olmak cok basitlesti.1 universite mezunu olmak bile zor olmali ki degeri olsun.bende ikinciyi okuyorum ama bolumumun kadrosu 3001 e dagitildigi icin mecbur kaldim.herkes bolumuyle alakali kadroya atansa okumayi dusunmezdim.

Alekto
Kapalı
25 Nisan 2019 02:55

Aynen öyle diyorum ya işte bir lise öğrencisi düşün kardeşim hepimiz öyleydik yksye çalışma süreci dershane süreci sınava girme süreci uniye girdin hazırlık süreci hazırlık yoksa 4 yıl boyunca vize final süreci bi yandan kendini geliştirmeye çalışma falan bu kadar maximumda olan çabayı tytden barajı geçerek 2 yıllık bi teknik bölüm okuyarak hatta dediğim yöntemle 3 bölüm okuyarak bi de onlisans sınavından 85 üstü alarak yapsa daha çabuk sonuca ulaşır mesela araştıracaksin hangi kurum ne alıyor öğreneceksin makine Tuvasas alıyor TCDD alıyor MKE alıyor DHMİ iş makinesi sürücüsü olarak alıyor vesaire yani diceksin aa iyiymiş bu kurumlardan hadi 2 si açmadı 2 si kadro açmadı hadi en kötü ihtimal 3 ü açmadı biri açar ne dedim önlisans makine Anadolu aöf muhasebe ata aöf tıbbi sekreterlik kpss dende 80 i geçmeye bak sence bu 3 lude açıkta kalma şansın var mı er ya da geç biri bi tanede olsa kadro açacak en kötü ihtimali düşünürsek açacak kısaca mantıken bakarsan hepimiz öğrenci olduk ya da hala öğrenciyiz süreci biliyoruz bi arkadaşım ortalama bi ünide makine mühendisliği okuyor büyük ihtimal işsiz kalacak ama kalmamak için verdiği çabayı görsen dersler zaten acayip zor burda ay kpss de zormuş diyenler makinede akışkanlar mekanigini görse ne der acaba kpss matematiği zor diyenler diferansiyel denklemleri görse ne der acaba çocugun gözleri bozuldu sabah 6,30 da kalkıyor akşama kadar ders çalışıyor ayakta kalmak için uyarıcı alıyor buna rağmen geleceği garanti değil işsizlik aşırı yüksek iş bulursa büyük ihtimal asgari ücretten başlayacak ama yazımda bahsettiğimi diğer arkadaşım tembelin teki düz lise mezunu zor bela bitirdi bi sene de kalmıştı araştırmış görmüş mekatronigin atamasını gitti hemen okudu kpssye doğru düzgün çalışmadı bile ben çok dedim çalış mal gibi kalma diye ama çalışmadı ona rağmen 80 puan aldı atandı hemde DHMİ gibi bir kuruma iki arkadaşın arasındaki durumu idrak etmekte fayda var bugün Türkiye de okumak iş sahibi olmak daha da zorlaştı artık ekmek aslanın ağzında piyasada 2 parça et var etrafında dönen 10 larca aslan var üretim ülkesi olmadığımız için istihdam doğmuyor yksde fen matdan iyi yapmak için masa başında neredeyse can vermek mi ünide çalışıp çabalayıp 4 e yakın ganoyla mezun olmak mı ardından ODTÜ İTÜ Boğaziçilerle yarışmak mi yoksa kpss onlisansdan ufacık bi puan almak mı ikimizde cevabını biliyoruz bu sorunun ama arkadaşlar çok karamsar beni kasmazda foruma giren bi genç yanlış yonlenmesin bizde geçtik o yollardan dediğin üni çokluğuda doğru şuan ülkede ucuz iş gücü arttı ve mezun enflasyonu var başı mühendisler çekiyor özelde devlette senelik inşaat mühendisi istihdamın nedir 2 bin o kadar yokta iyimser olmaya çalıştım üni kontenjanlarina bak dostum senede 15,275 mezun veriliyor ee ne yapıyor bu kadar adam çoğu caycilik yapıyor bi tane inşaat mühendisi abimiz iş bulamadığı için intihar etmişti 2 hafta önce işte kpssye girip 90 puan üstü alan ümitlenip bekliyor diğerleri işsizlik kervanına katılıyor sayıyı katlıyor 400-500 bin mühendis işsiz sadece inşaat değil ha aynı durum bütün dallar için öyle mekadan tut elektroniğe kadar hukuk yine aşırı mezun var ama o kadar iş gücü yok hakim savcı olmak kolay değil torpil de lazım ee serbest de ekmeği nam salanlar kaymak tabaka yiyor asgari ücret altına çalışan bir çok avukat var yani üniversite arttı mezun arttı ama bunu karşılayacak alt yapı önceden oluşturulmadi bi tek tıp ve pilotaj var bunlardada planlama var diye öyle yoksa 200-300 binden tıpa giridigni düşün öldürdüğün insanı geç tipcilar atama bekliyor diye ağlarlardi ya da 200-300 binden pilotaja girdiğini düşün Twittera pilotlar atama bekliyor diye tag açarlardi jdjdjs isteyen plan ve denetim önemli genel olarak bakarsakta meslek liseliler şanslı makine teknisyeni kimya teknisyeni elektronik teknisyeni alımı bol kpss de yine tekniker alımida iyi genel olarak işini garantiye almak için iyi araştırıp o bölümü okumak gerek olmadı dediğim gibi bir liseden mühendisliğe üni öğrencisinin çektiği çilenin 10 da 1 ile her türlü kamuda de iş bulursun 3001 85 le kapatıyor diferansiyel gören adama ayrık matematik gören adama otomasyon mühendisliginde ağır soyut matematik gören adama şu kpss nin matematik sorularını göster güler geçer tarih cografyaya hiç girmiyorum belgesel izlesen kitap okuma alışkanlığın olsa fullersin ben çocukluğumdan beri koca koca tarih ansiklopedileri okuyorum tarih belgeselleri izliyorum 2.dunya savaşı faniyim bunlar hobi gibi şeyler kasmaya gerek yok zor da değil yksde dünya coğrafyası soruluyor biliyorsun ama kpss de afedersin ülkemi küçük gördüğüm için değil göt kadar Türkiye coğrafyası soruluyor sadace kanal 360 izleyerek bile fullersin kpss coğrafyayı orda akşama kadar Türkiyenin ekonomik açıdan önemli yerlerini güncel tarihi buluntularini akarsularıni ovalarini turist çeken yerlerini eğlenceli şekilde anlatıyor konu dağıldı iyice velhasıl biraz araştırmacı olmak iyi düşünmek ve doğru adım atmak gerek mantık herseyden önemlidir mantığım yıllarca canla başla çalıştığın cefanin hasını çektiğin binlerce lira harcadığın normal öğrencilik sürecindense atıyorum onlisans Avcılık yaban hayatı oku mat1 tarih coğrafya sorulan sınavdan 75-80 le atan diyor bunları hem sana cevap olarak yazıyorum hemde dediğim gibi bir kardeşimiz forumu okursa karamsarligs kapılmasın yazdıklarımı görsün araştısin doğruysa dediklerimi yapsın hayatına yön versin
kaplumbaga155, 5 yıl önce

o iş nerden baksan bi 10-15 yıl önce yattı. 10-15 yıl öncesine kadar üni sayısı azdı üni mezunlarına hakkaten değer veriliyordu. sonra her ile üniversite, mantar gibi türeyen özel üniversiteler vs ile milyonlarca kişi üni mezunu oldu. 2019 da geldiğimiz nokta artık hukuk için bile asgari ücret işsiz kalma durumları konuşuluyor. çok değil 5 sene öncesine kadar tıpla birlikte en garanti meslek görülen diş hekimliği için geçenlerde twitterda kadro için tt çalışması yaptılar. düşün dişçiler yapıyor bunu ve tıpçılar için de birkaç yıl sonrası gene parlak değil pek.

senin dediğn üniden mezun olmayı zorlaştırma işini şu an uygulasalar bile bu 15 yılda milyonlarca vasıfsız üni mezunu gene diplomaları ceplerinde olacak. yani ani bi kararla bu yapılsa bile gene yarışan sayısı azalmayacak en azından bi 15 sene daha bu vasıfsız üni mezunu kitlesinin bi yerlere yerleşmesiyle vs geçecek ve bu az ama öz üni mezunu işi en azından bi 20 yıl daha olamayacak. ülkede de bırak eğitimi hangi alanda 20 yıllık planlar yapılıyor? bütün her şey bugünü kurtarmak üzerine. o yüzden kpss çoklar arasından azı seçmesi için şart. şu anlık durum bu maalesef.

baygörev
Kapalı
25 Nisan 2019 08:49

tabi yukarıdaki puanları yatarak aldık elimizi kaleme bile sürmeden hem de :D seni bomboş KPSS hayallerinle bırakıyorum dikkat et fazla hayallere dalma yukarıdaki arkadaş en güzel örneği vermiş KPSS=kamil kandırma sınavı fazla yoruma gerek yok

Alekto, 5 yıl önce

baygörev
Kapalı
25 Nisan 2019 08:51

90 alsan da boş alımların %90 ı mülakatlı ee bu durumda puanın hiçbir geçerliliği yok herifler senden 10 puan aşağıda birini hiç utanmadan sıkılmadan atayabiliyor yüzleri eşek derisine dönmüş

Rengarenk91, 5 yıl önce

baygörev
Kapalı
25 Nisan 2019 08:53

tespitin dibi arkadaşım eline sağlık

mosyomemur, 5 yıl önce

Alekto
Kapalı
25 Nisan 2019 11:39

Yatarak puan aldığını söylemedin ortaya belirli iki durum karşılaştırmasi koydum uzatmaya gerek yok 90 puanla atanilmiyormus onuda öğrenmiş olduk atananlar nasıl atandı acaba ama sorun yok senin dediğin olsun 88 puanın çöp tercih noel yapma nasıl olsa bütün alımlar mülakatli bu forumda ne işiniz var ki kpss enayi kandırma sınavı sonuçta adam 8 puanla dhmiye atanmış mülakat falan zaten yok demek ki enayi bu siz bu tarz enayiler bosverin bizi aydınlattığın içinde saol sende kpssye girme neden giriyorsun yoksa sende mi enayisin toplam 2000 bin küsür kontenjan açılmış hepsi merkezi mülakatsiz yani 71 puandan başlamış 90 puanla kapatmış bu 72 alıp atanmadiysan senin sorunun bir çok yazı yazdım bölümlerle alakalı vesaire neyse uzatmaya gerek yok senin troll olduğunu büyük ihtimal forumdakilerde anladı zaten sana değil gelipde okuyan bir öğrenci arkadaşım olursa diye yazdım sen 88 le bekle 88 e tek bir kadro bile açılmaz sen %90 ı demişsin ama kpssnin %100 ü mülakatı mülakatsiz tek bir alım yok onlarda hep torpille alıyorlar demek ki sende enayisin bu mevzuya uyanmışsin niye kpssye giriyorsun acaba bilmeden girenler enayi bilipte girenlere ne denir sen hesap et dedikleriminde hepsi yalandı 77 ile iş makinesi sürücüsü olarak atanmışta hemde en yüksek maaş veren kuruma mülakat yoksa bisey yok merkeziden atanmışta falan bunlar hep yalandı şimdi makine formuna 52.sayfaya girip bakarsanız 77 ile atandiklarini yazanlar olmuş onlar hep yalan DHMİ sitesinde atananlari yayınlamıştı bunlar hep yalan bunları kandırdilar yerine akrabalarını aldılar mekatronikden falan 80 le atanacakmissin falan bunlar hep kamil kandırmaca kpss robotun girip onlisans mekatronik 2018/2 aratıyorsun bi bakıyorsun 79 a kadar inmiş memurlar net forumda kandırıyor milleti senden de Allah razı olsun uyandırdin hepimizi bundan sonra kimse de girmez kpssye
baygörev, 5 yıl önce

tespitin dibi arkadaşım eline sağlık

boldblue2
Şef
25 Nisan 2019 16:12

boşuna zaman ayırmayın bu arkadaş her ay açıyor bu konuyu mosyomemurda onun hesabı daha bir sürü hesabı var kendi kendine cevap yazıyor aldırış etmeyin hiç bir yerdede bölümünü söylemiyor sıkıntılı biri

Alekto
Kapalı
25 Nisan 2019 18:56

Rakip mi elemeye çalışıyor acaba yoksa sorunları olduğu ortada ciddiye alınacak yanı yokta bi kaç arkadaş belki faydalınır diye uzun uzun yazdım
boldblue2, 5 yıl önce

boşuna zaman ayırmayın bu arkadaş her ay açıyor bu konuyu mosyomemurda onun hesabı daha bir sürü hesabı var kendi kendine cevap yazıyor aldırış etmeyin hiç bir yerdede bölümünü söylemiyor sıkıntılı biri

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi