Editörler : Mehmet Balci
09 Mayıs 2019 14:29

Otonom Piyade
Aday Memur

Sen de lisans bölümünden is sağlığı ve güvenliği bitirseydin bak o bölüm 65 atanmış, ya da Acil Yardım ve Afet Yönetimi o da 67 ile atanmış, Çok önceki yıllarda Arap Dili ve Edebiyatı 45 ile kapatmış.Bak lisans muhasebe bölümü 73 ile atanmış önlisans muhasebe 84 ile kapatmış o farkı gördün mü ? Bu belirtilen düşük puanlı kadro alımları ya bir kişi ya da iki kişidir. Önlisans bölümünden okumaya gerek de yoktu aslında açık öğretimden okuyup direkt atanmakta olurdu.Artık bu Önlisans-Lisans ayrımının bırakılıp kadro mücadelesinin yapılması gerek...

şirinemmm, 2 hafta önce - Alıntıya git
Katılıyorum kadro mücadelesi için ama senin bahsettiğin çok nadir bölümler falan 1-2 kişide alsa düşük olabilir atıyorum özellikle seramik mezunu alınmış 70 puanla kapatmış Türkiye de kaç seramik okuyan var ki ama yorumlarda arkadaşlarim bahsettiği bakacaksın hangi kurumlara alim var ne ağırlıklı ona göre yol çizeceksin dhmi iş makinecisi her zaman alır ve almaya devam edecek 3-4 kişi de olsa alıyor 3 kişi alınında bile puanlar 80 civarı seyrediyor mke de alim yapıyor puanlar 82 falan gayet düşük bi bölüm okuyorsun makine hem dhmiye hem mke ye hem alırsa tuvasas tulomsas tcddye girme şansın var mutlaka birinden biri kadro acıyor gir robota geriye dönük bütün yıllara bak istatistik analiz önemli tıbbi sekreterkim her sağlık atamasinda alınır puanı 80 Emlak yönetimi alinir puan 75 3 tane onlisans okuma şansın var örgün makine ata aöf tıbbi sekreterlik Anadolu aöf Emlak okursun o arada dhmi iş makinecisi alımı içi seni makine ehliyetini alırsin 80 puanida alırsan atanman garanti bu bölümlerden biri mutlaka kadro açacak ki biri değil hepsi acıyor şehir beğen iş beğen ama sen atıyorum sadece bir bölüm inşaat teknikerligi okudun alim yoksa yoktur olursada 90 puanlara çıkıyor o zaman böyle birisinin uzulmesi kpssyi sevmemesi normaldir biraz düşünmek gerek analiz yapmak gerek 4 yıl universite okuyorsun kendini geliştirmek için uğraşıyorsun kpssnin anaokulu sınavı gibi kaldığı sınavlara giriyorsun ağır matematik fizik görüyorsun bunun sonucunda iş garantinde yok ama kpss de ilkokul matematiği Türkiye coğrafyası Türk tarihi gibi basit şeylerden 80 puan alsan atanıyorsun hangisi mantıklı kpss sana yksde ki gibi dünya coğrafyası sormuyor sorsa heralde herkes dökülür buna bile ağlayan var kpss sana limit türev sormuyor diferansiyel denklem sormuyor bildiğin giriş matematiği çözüyorsun bu kadar basit sınavdan 85 ı doğru düzgün çalışan herkes alır bu adam akıllı bölüm okuduysan 1 den fazla bölüm okuduysan atamaya yeter 80 bile yeter kpss ye girmeden atanıyorsun kadrolar havada uçuşuyor demiyorum gerçekten alımlar az ama biraz da kendimiz mi çabalasak acaba burdan sana zahmet bi lisans formuna gir yazılanları oku adamlar lisans sınavından 90 alıyor düşük diyor sende bi zahmet onlisans dan 90 ı geç kendi bölümünden hayli hayli atanirsin 3001 den kesin atanirsin inanmazsan incele bak ben burda aşağılamiyorum kpssyi küçümsemiyorum ama biraz diğer sınavlara bakarsan dediklerimi anlarsan onlara göre çok çok basit olduğunu görürsün normal bir öğrenim hayatına harcadığın eforun 10 da 1 ile kpss ile kesin olarak iş sahibi olursun kadro az doğru bunun mücadelesi yapılmalı katılıyorum ama insanlarda gidip saçma sapan bölümler okuyup alım olma ihtimali olmayan bölümler okuyup ağlamasın onların kendi hatasi bu hatalar gerçekleri değiştirmiyor birazcık beyni olan robotu tarar kurumları araştırır düşük puanla dünya da yıkılsa alımı olacak bölümü bulur başlığı açan zaten troll forumda herkes bilir büyük ihtimal liberalist bir memur düşmanı ya da başka bir amacı var her 2 ay da bir açar böyle bi başlık
09 Mayıs 2019 16:39

şirinemmm
Aday Memur
Katılıyorum kadro mücadelesi için ama senin bahsettiğin çok nadir bölümler falan 1-2 kişide alsa düşük olabilir atıyorum özellikle seramik mezunu alınmış 70 puanla kapatmış Türkiye de kaç seramik okuyan var ki ama yorumlarda arkadaşlarim bahsettiği bakacaksın hangi kurumlara alim var ne ağırlıklı ona göre yol çizeceksin dhmi iş makinecisi her zaman alır ve almaya devam edecek 3-4 kişi de olsa alıyor 3 kişi alınında bile puanlar 80 civarı seyrediyor mke de alim yapıyor puanlar 82 falan gayet düşük bi bölüm okuyorsun makine hem dhmiye hem mke ye hem alırsa tuvasas tulomsas tcddye girme şansın var mutlaka birinden biri kadro acıyor gir robota geriye dönük bütün yıllara bak istatistik analiz önemli tıbbi sekreterkim her sağlık atamasinda alınır puanı 80 Emlak yönetimi alinir puan 75 3 tane onlisans okuma şansın var örgün makine ata aöf tıbbi sekreterlik Anadolu aöf Emlak okursun o arada dhmi iş makinecisi alımı içi seni makine ehliyetini alırsin 80 puanida alırsan atanman garanti bu bölümlerden biri mutlaka kadro açacak ki biri değil hepsi acıyor şehir beğen iş beğen ama sen atıyorum sadece bir bölüm inşaat teknikerligi okudun alim yoksa yoktur olursada 90 puanlara çıkıyor o zaman böyle birisinin uzulmesi kpssyi sevmemesi normaldir biraz düşünmek gerek analiz yapmak gerek 4 yıl universite okuyorsun kendini geliştirmek için uğraşıyorsun kpssnin anaokulu sınavı gibi kaldığı sınavlara giriyorsun ağır matematik fizik görüyorsun bunun sonucunda iş garantinde yok ama kpss de ilkokul matematiği Türkiye coğrafyası Türk tarihi gibi basit şeylerden 80 puan alsan atanıyorsun hangisi mantıklı kpss sana yksde ki gibi dünya coğrafyası sormuyor sorsa heralde herkes dökülür buna bile ağlayan var kpss sana limit türev sormuyor diferansiyel denklem sormuyor bildiğin giriş matematiği çözüyorsun bu kadar basit sınavdan 85 ı doğru düzgün çalışan herkes alır bu adam akıllı bölüm okuduysan 1 den fazla bölüm okuduysan atamaya yeter 80 bile yeter kpss ye girmeden atanıyorsun kadrolar havada uçuşuyor demiyorum gerçekten alımlar az ama biraz da kendimiz mi çabalasak acaba burdan sana zahmet bi lisans formuna gir yazılanları oku adamlar lisans sınavından 90 alıyor düşük diyor sende bi zahmet onlisans dan 90 ı geç kendi bölümünden hayli hayli atanirsin 3001 den kesin atanirsin inanmazsan incele bak ben burda aşağılamiyorum kpssyi küçümsemiyorum ama biraz diğer sınavlara bakarsan dediklerimi anlarsan onlara göre çok çok basit olduğunu görürsün normal bir öğrenim hayatına harcadığın eforun 10 da 1 ile kpss ile kesin olarak iş sahibi olursun kadro az doğru bunun mücadelesi yapılmalı katılıyorum ama insanlarda gidip saçma sapan bölümler okuyup alım olma ihtimali olmayan bölümler okuyup ağlamasın onların kendi hatasi bu hatalar gerçekleri değiştirmiyor birazcık beyni olan robotu tarar kurumları araştırır düşük puanla dünya da yıkılsa alımı olacak bölümü bulur başlığı açan zaten troll forumda herkes bilir büyük ihtimal liberalist bir memur düşmanı ya da başka bir amacı var her 2 ay da bir açar böyle bi başlık
Otonom Piyade, 2 hafta önce - Alıntıya git

Evet haklısınız bana avcılık ve yaban hayatı bölümünü okur musun deseler hayır derdim.Herkes bölümünü ileri ki meslek hayatına göre yönlendirdi.Şimdi insanlar yeni yeni araştırma yapıyor.Yeni yeni her şeyin farkına varıyor.2013 yılına kadar her şey normaldi sonra 2014 yılında kpss kaldırılacak söylentileri oldu ve kadrolar azalmaya başladı. Mülakatlı alımlar yapılıyor. Kpss yok hükmündedir,kpss artık bitmiştir vs... başlıklar açılmasına kızıyorum.Zaten kabullenildi gibi bir algı yaratıyor.Lisans ,önlisans,açıköğretim ayrımının yapılmayıp kadro mücadelesinin verilmesi gerekiyor.

09 Mayıs 2019 22:57

ereniko07
Aday Memur

KULAKLARINIZI YÜZ BİN AÇIP BENİ DİNLEYİN!

Mülakatlarla bütün düşük puanlı insanlar atanıyor, ortada kadro madro bırakmadılar. Benimle aynı bölümde (Büro Yönetimi) ve 5 puan düşük bir arkadaşım da geçen ay belediyenin mülakatına girip atandı, şuan 5000 liraya yakın maaş alıyor. Bu arkadaşım 23 yaşında atandı, ben ise 36 yaşıma geldim ve hala atanamıyorum. Bu sistem yüzünden ne evlenebiliyorum ne de borçlarımı ödeyebiliyorum. Annem, babam, kardeşlerim ve arkadaşlarımın yüzüne dahi bakamıyorum artık. Tüm bunların sorumlusu kim? Bizler zaten Kpss'yle geldik ve belli bir sıralamaya girdik. Bizleri mülakat adı altında tekrar alıp soru sormayın artık. Ne yaptığınızı herkes biliyor. "Yok efendim bize kendinizi tanıtır mısın, sosyal ve siyasal haklarımız nelerdir, Türkiye'nin yüz ölçümü ne kadardır, Kasr-ı şirin antlaşması nedir vb..." Adamlar mülakatta resmen bizimle dalga geçiyor. Ankara mülakatı için arkadaştan borç para aldım, yol parası, bir takım elbise, gömlek, ayakkabı, kravat, kemer, çorap, Ankara'da konaklama, yeme içme vb... 1000 liranın üzerinde masraf gitti ve yarı aç yarı tok, uykusuz bir şekilde mülakata girdim. Puanı olup da parası olmadığı için mülakata başvuramayanlar da var. Benim gibi nice torpilsiz ve kul hakkına girmek istemeyen koca yürekli insanlar var, bizlerin neden günahına giriyorsunuz? Bizler sizlere ne yaptık? Allah aşkına bizlerden ne istiyorsunuz? Dininiz imanınız her şey mi para oldu. Siz insanlar bu kadar alçalamazsınız, sizler bunun için dünyaya gönderilmediniz. Bu mülakat ve eş-dost-adam kayırma sisteminin derhal son bulması lazım. Her kurum puana göre almalı, başka şeylere göre değil. İşe alınan memurları da gördük, adamlar klavyede tuş ararken, ben hepsini cebimden çıkartıyorum. Adamlar işten nasıl kaytarırım diye düşünürken, bizler insanlara daha fazla nasıl yardımcı oluruz, aldığımız maaşı nasıl hak ederiz düşüncesindeyiz. BÜTÜN KURUMLAR DERHAL KPSS İLE ALIM YAPMALI. Kpss de kim hak ettiyse sırayla alınması lazım. Merak etmeyin, mülakatın ne olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Belediyelerin ve diğer kurumların eşlerini ve dostlarını nasıl aldıklarını her gün görüyoruz. BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL, KENDİNİZE GELİN ARTIK. Kul hakkı yemeyi hemen bırakın. Allah rızası için herkes Cimer'e ve Tv programlarına falan yazsın. Devlet büyüklerimiz bu yanlışı çözene kadar yazmaya devam edin. İşine gelmeyen bazı provokatör ve dangalaklar bu yazdıklarımı çarpıtabilir, konuyu değiştirmeye çalışabilir yahut konuyu başka yerlere çekmeye çalışabilirler, sakın onlara kulak asmayın. Bu konu ne siyasi ne de başka amaçla yazılmıştır. Ben ve benim gibiler hak ettiğimiz bir lokma ekmeği istiyoruz. Bu mesajımı forumdaki diğer başlıklara da yazacağım ki benim gibi insanlar ümitsizliğe düşmesin, ben de sizlerden biriyim ve AÇIM !

Allah tüm iyi insanların ve hak edenlerin yardımcısı olsun, sağlıcakla kalın, sizleri seviyorum.

SİZLERDEN BİRİ.

NOT: Bu yazdıklarımı istediğiniz yerlerde paylaşabilirsiniz. (Facebook, Twitter, Instagram vb.) Belki, Allah dostu bir milletvekili veya bir bakan veyahut bir devlet büyüğümüz bu sıkıntılarımızı görüp bizlere derman bulurlar. Çünkü merkezi alımlara kadro bırakmadılar. Herkes akrabasını, eşini, dostunu ve tanıdığını açıktan alımlarla işe alıyor. Bu gidişe bir son verilsin. Lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın.

13 Mayıs 2019 15:31

baygörev
Aday Memur

Evet haklısınız bana avcılık ve yaban hayatı bölümünü okur musun deseler hayır derdim.Herkes bölümünü ileri ki meslek hayatına göre yönlendirdi.Şimdi insanlar yeni yeni araştırma yapıyor.Yeni yeni her şeyin farkına varıyor.2013 yılına kadar her şey normaldi sonra 2014 yılında kpss kaldırılacak söylentileri oldu ve kadrolar azalmaya başladı. Mülakatlı alımlar yapılıyor. Kpss yok hükmündedir,kpss artık bitmiştir vs... başlıklar açılmasına kızıyorum.Zaten kabullenildi gibi bir algı yaratıyor.Lisans ,önlisans,açıköğretim ayrımının yapılmayıp kadro mücadelesinin verilmesi gerekiyor.

şirinemmm, 2 hafta önce - Alıntıya git

gecenin saat 3 nde ıssız bir ormana tek başına girebilir misin laf olsun diye yorum yapmayın kardeşim

14 Mayıs 2019 08:58

şirinemmm
Aday Memur

gecenin saat 3 nde ıssız bir ormana tek başına girebilir misin laf olsun diye yorum yapmayın kardeşim

baygörev, 1 hafta önce - Alıntıya git

Seviyeli ol saygılı konuş, yorum yapmak için yapmayın ne demek ? O bölümü okuyan bayan yok mu ? Sadece gece 3 te ormana mı gidiyorlar ?Sen bayansın bu bölümü tercih edemezsin mi diyorlar ? Önceki dönemlerde ileriye dönük meslek ayırdı mı yapılırken şimdi ise kamu kurumlarına göre araştırıp bölüm okunmakta.

14 Mayıs 2019 16:35

baygörev
Aday Memur

Seviyeli ol saygılı konuş, yorum yapmak için yapmayın ne demek ? O bölümü okuyan bayan yok mu ? Sadece gece 3 te ormana mı gidiyorlar ?Sen bayansın bu bölümü tercih edemezsin mi diyorlar ? Önceki dönemlerde ileriye dönük meslek ayırdı mı yapılırken şimdi ise kamu kurumlarına göre araştırıp bölüm okunmakta.

şirinemmm, 1 hafta önce - Alıntıya git

BEN ÖYLE BİR BAYAN TANIMIYORUM KUSURA BAKMA SAYGISIZLIK FALAN DA YAPMADIM

Toplam 46 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?