Editörler :
25 Nisan 2019 11:18   

Aday memurluktan sözleşmeli subaylığa geçilebilir mi?

arakdaşlar aday memurluktan sözleşmeli subaylığa geçilebilir mi? ÇOK ACİLLLL !

26 Nisan 2019 01:35

techie officer
Daire Başkanı

"geçilebilir mi" derken kastettiğiniz istifa etmeden nakil olarak geçiş yapmak ise hayır. çünkü 657 memurluk ile s.subaylık aynı kanuna tabi değilidir.

fakat kastettiğiniz şey s.subaylık sınavlarını kazanıp geçiş yapmak ise evet. memurluktan feragat edip TSK'ya o şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. tercih sizin.

03 Mayıs 2019 15:38

viking2018
Aday Memur

"geçilebilir mi" derken kastettiğiniz istifa etmeden nakil olarak geçiş yapmak ise hayır. çünkü 657 memurluk ile s.subaylık aynı kanuna tabi değilidir.

fakat kastettiğiniz şey s.subaylık sınavlarını kazanıp geçiş yapmak ise evet. memurluktan feragat edip TSK'ya o şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. tercih sizin.

techie officer, 3 ay önce - Alıntıya git

içişleri bakanlığında çalışıyorum yine jandarma subaylığa başvuracam kazanırsam izin verirler mi

03 Mayıs 2019 19:13

techie officer
Daire Başkanı

ister aynı kurum olsun ister faklı kurum olsun farketmez. s.subaylık sınavını kazandıktan sonra izin verilip verilmeme diye bir şey söz konusu değil. TSK'da sivil memurlar hariç hiç bir personel 657'ye tabi değildir. s.subaylıkta zaten 4678'e tabi. farklı personel kanunları arasında geçişlerse muvafakat şartı aranmaz. yani istifa edip geçiş yapacaksınız. ayrıca OHAL'de değiliz artık.

"çok acil" demişsiniz ama 1 hafta sonra cevap yazdınız...

28 Mayıs 2019 19:02

viking2018
Aday Memur

ister aynı kurum olsun ister faklı kurum olsun farketmez. s.subaylık sınavını kazandıktan sonra izin verilip verilmeme diye bir şey söz konusu değil. TSK'da sivil memurlar hariç hiç bir personel 657'ye tabi değildir. s.subaylıkta zaten 4678'e tabi. farklı personel kanunları arasında geçişlerse muvafakat şartı aranmaz. yani istifa edip geçiş yapacaksınız. ayrıca OHAL'de değiliz artık.

"çok acil" demişsiniz ama 1 hafta sonra cevap yazdınız...

techie officer, 3 ay önce - Alıntıya git

ben tsk sivil memurum iç işleri bakanlığı

29 Mayıs 2019 15:34

techie officer
Daire Başkanı

ben tsk sivil memurum iç işleri bakanlığı

viking2018, 2 ay önce - Alıntıya git

aynı kurum olması farketmez, dediklerim aynen geçerlidir. tekrar ediyorum sınavla kazanılan bir hakta muvafakat şartı araranmaz. subaylığı kazanırsanız zaten memuriyetteki hizmet dökmünü de vereceksiniz oraya. onun için bir hak kaybı olmayacak. anlattıklarımdan ikna olmadıysanız personel işlerine sorun detaylı bilgi vereceklerdir.

20 Haziran 2019 08:54

viking2018
Aday Memur

aynı kurum olması farketmez, dediklerim aynen geçerlidir. tekrar ediyorum sınavla kazanılan bir hakta muvafakat şartı araranmaz. subaylığı kazanırsanız zaten memuriyetteki hizmet dökmünü de vereceksiniz oraya. onun için bir hak kaybı olmayacak. anlattıklarımdan ikna olmadıysanız personel işlerine sorun detaylı bilgi vereceklerdir.

techie officer, 2 ay önce - Alıntıya git

kralsın be reis. bir şey daha sormak istiyorum. aday memurum şuan istifa etsem 2 yıl içinde geri dönme hakkımız oluyor mu ?

21 Haziran 2019 18:49

techie officer
Daire Başkanı

kralsın be reis. bir şey daha sormak istiyorum. aday memurum şuan istifa etsem 2 yıl içinde geri dönme hakkımız oluyor mu ?

viking2018, 1 ay önce - Alıntıya git

kral değilim benimde bilmediğim çok şey var.

sınavsız geri dönmek istiyorsanız sadece ayrıldığınız kuruma dönmeye hakkınız var. ama almak zorunda değiller, kurumun taktirindedir. aşağıda verdiğim bağlantıda 1.sıradaki yazıda DPB'nın detaylı görüşleri var. normal memurda 6 ay bekleme süresi var ama aday memur için süre belirtilmemiş:

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/yeniden-atanma

kpss ile geri dönmek istiyorsanız aynı sınav sonucuna göre olmamak şartıyla zaten mümkün. bunun detayı da aşağıda verdiğim bağlantıda var:

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kamu-personel-istihdami-personel-baskanligi/kamu-personel-istihdami-dairesi-baskanligi-duyurular/kpss-ile-yeniden-atanma-257

peki bende bir soru sorayım: niye 2 yıl içinde geri dönmeyi soruyorsunuz. "bir süre sözleşmeli subaylık yapayımda, baktım olmuyorsa tekrar memuriyete dönerim" diye plan mı yapıyorsunuz? ayrıca adaylığı bitirin ondan sonra istifa edin. nedir bu kadar acil olan. özel değilse paylaşırmısınız?

04 Temmuz 2019 14:33

viking2018
Aday Memur

kral değilim benimde bilmediğim çok şey var.

sınavsız geri dönmek istiyorsanız sadece ayrıldığınız kuruma dönmeye hakkınız var. ama almak zorunda değiller, kurumun taktirindedir. aşağıda verdiğim bağlantıda 1.sıradaki yazıda DPB'nın detaylı görüşleri var. normal memurda 6 ay bekleme süresi var ama aday memur için süre belirtilmemiş:

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/yeniden-atanma

kpss ile geri dönmek istiyorsanız aynı sınav sonucuna göre olmamak şartıyla zaten mümkün. bunun detayı da aşağıda verdiğim bağlantıda var:

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kamu-personel-istihdami-personel-baskanligi/kamu-personel-istihdami-dairesi-baskanligi-duyurular/kpss-ile-yeniden-atanma-257

peki bende bir soru sorayım: niye 2 yıl içinde geri dönmeyi soruyorsunuz. "bir süre sözleşmeli subaylık yapayımda, baktım olmuyorsa tekrar memuriyete dönerim" diye plan mı yapıyorsunuz? ayrıca adaylığı bitirin ondan sonra istifa edin. nedir bu kadar acil olan. özel değilse paylaşırmısınız?

techie officer, 1 ay önce - Alıntıya git

kazanırsam subaylığı şuan istifa yolu ile bırakmak mecburuz galiba. endişe ediyorum öğrencilik sürecinde bir sıkıntı çıkarda atılır mıyım diye . soruya gelince subayın parası daha fazla para lazım evlenecem

05 Temmuz 2019 00:52

techie officer
Daire Başkanı

kardeşim sizin endişe ettiğiniz şey atılmak ise bu risk sadece öğrencilik için geçerli değil. görevdeyken de atılma riski var. hatta benim şahsi görüşüm görevdeki bir askeri personelin atılma riski, öğrenciyken atılma riskinden daha fazladır. çünkü görevdeyken sorumluluk daha fazla ve daha çok göz önünde olacaksın. velhasıl adım atışına bile dikkat etmen gerekecek.

bence sizin subaylık hakkında bilgi eksikliğiniz var. bu mesleği uzun yıllar yapmaya niyetiniz var ise daha fazla araştırma yapın sonra pişman olmayın. benden dost tavsiyesi. evet maaşı fazladır fakat memuriyet kadar rahat bir meslek değildir subaylık...

Toplam 9 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?