Editörler : F16 Gökçen
«67891011121314151617»

**recklessxx
Şube Müdürü
24 Nisan 2007 18:52

rascal bı soru sormadan once zahmet ette bı oku mesajları 50 kere sınavın nasıl olacagı ve ne tarz sorular gelecegı yazılmıs tekrar tekrar sormanın ne alemı var hıc yorulayım nası olsa bırı cevaplar anlayısı ...

auris arkadasım senınde sınav konusunda bı yanlıs bılgın var. ben gecen sene hem mt hem muf sınavına gırdım ve 2 sınınde mulakatına kaılmadım . bana yıne muf. sınavı ıcın davetıye gelmıs. yanı kara lısteler eskısı gıbı katı degıl

the_writer06
Kapalı
24 Nisan 2007 18:54

bana gelmedi henüz....

rascal
Şef
24 Nisan 2007 19:59

**recklessxx

abi emin ol ki sorumu sormadan önce okudum ama herkes birbirine soru sormuş kimse benim gibi bir soru sormamış ya da ben göremedim.

Hayatta forumun daha önceki yazılanlarına bakmadan cevap yazmam.Ama görememiş olabilirim.Soruma net bir cevap verebilecek arkadaş var mı?Sadece alan sınavı test mi değil mi?

Teşekkürler.

**recklessxx
Şube Müdürü
24 Nisan 2007 20:05

eyvallah rascal dostum o zaman . ben yardımcı olayım sana .

sınav test sabah ve ogle oturumu var sabah gn gy ıng oglende alan bılgısı var ve son 30*45 dakkada kompozisyon yazıyosun bı konuyla ılgılı konuyu onlar verıyorlar genelde bı bır dusunurun sozu oluyor. sınav gerek sabah gerek ogle oturumundakı konular olsun dogruyu soylemek gerekırse kpss ayarında yanı zor bır sınav dıyebılırız. ıkı oturum arası kese kagıdı ıcınde kola su sandiviç cıkolata seker ve muz vermıslerdı gecen sene. alan bılgıınde 5 der var 3 u secmelı yanı 3 tanesını secıp oyle cevapıyosun

md.rome
Şube Müdürü
24 Nisan 2007 20:07

alan bilgisi klasik olsa daha iyi olabilirdi sanki. yani genelde insanlar çoktan seçmeliyi tercih ederler ama bu gibi sınavlarda öyle cins oluyor ki çoktan seçmeliler, klasik en azından daha net oluyor.yani demek istediğim; soruyu soruyorlar ama yarım yurum oluyor her yöne çekebilirsin şıklardan kıllanıyorsun doğrunun içinde en doğruyu arıyorlar yahut yoruma açık konularda soruyorlar ve illa bir seçenek işaretlemek zorundasın. klasikte daha net sorular. hem seçim de varmış ya.. neyse herkese başarılar. haberim yoktu ne ara başvurmuşum sınava, davetiye geldi bugün :)

rascal
Şef
24 Nisan 2007 20:48

**recklessxx

çok teşekkür ederim cevabın için.Yeterince açıklayıcı oldu benim için umarım güzel bir sınav geçiririz.Herkese bol şans.

dKeAnAiNz
Kapalı
24 Nisan 2007 20:52

arkadaşlar sınava giderken nasıl giyinilmeli sizce?yanı sınav esnasında onemlı nasıl gıyındıgımız?

şimdiden teşekkürler...

ozgunn
Şube Müdürü
24 Nisan 2007 21:46

slm arkadaslar

sizce maile cvp yazarak sınav yerim olan istanbul u

bursa ya cevirebilirmiyim

emrah_26
Şube Müdürü
24 Nisan 2007 21:52

Benim de geldi davetiye Ankara Hukuk'da giriyorum. Uzun ve yorucu bir sınav olacak anlaşılan.

rascal
Şef
25 Nisan 2007 09:04

arkadaşlar şimdi gelen davetiyede bütün bu genel yetenek genel kültür ingilizce alan sınavı kopmpozisyon gibi sınavların hepsinin bir gün içierisinde olacağı yazıyor.

Acaba bu aşamaların her birinde elemeler olacak mı yani örneğin G.Yetenek ve G.Kültür ve İngilizceye girdikten sonra adaylar arasında elenenler olacak mı yoksa bütün gelen arkadaşlar son aşamaya kadar sınava gireceklermi?

Daha önceki yıllarda aşamalar farklı günlerde yapılmış forumda okuduğum kadarıyla.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

auris
Aday Memur
25 Nisan 2007 09:54

Rascal;

Sınav süresince herhangi bir eleme yapılmıyor. Son aşamaya kadar devam edeceksin. değerlendirme sınavın tamamı üzerinde gerçekleştiriliyor.

Umarım yarımcı olabilmişimdir.

Bu arada bi arkadaş sınavda ne giymem gerek diye sormuş. Rahat olabiliriniz arkadaşlar çünkü mülakat falan yapılmıyor sadece tüm gün süren,son derece uzun ve zorlu bir sınav...

rascal
Şef
25 Nisan 2007 10:34

auris bilgilendirmen için teşekkür ederim.

unemployed:(
Kapalı
25 Nisan 2007 10:45

arkadaşlar ben şu anda bir rahatsızlık geçiriyorum.pazar günü yapılcak sınava bende davet edildim.ancak girebilceğimi sanmıyorum.insan kaynaklarını arayıp mazeretimi bildirsem açılacak olan MT sınavına davet edilirmiyim.

rascal
Şef
25 Nisan 2007 11:28

Arkadaşlar temmuz ayı içerisinde mezun durumda olmak ve bunu belgelemek gerekiyormuş ben ise bu tarihten iki hafta sonra Ağustos ayında mezun olacağımdan İnsan Kaynaklarını aradım ve sınava girsem kazansam bile bunun sorun olacağını söylediler.Bu yüzden sınava girmiyorum.Benim gibi durumda olan arkadaşlar sınav haklarını harcamak istemiyorlarsa bunu insan kaynaklarını arayarak bildirsinler.

yani sınava giremiyorum.artık bir dahaki sınava inşallah.Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

istatistik__
Aday Memur
25 Nisan 2007 12:22

daha önce sınava giren arkadaşlar alan bilgisi ve yazılı anlatım hakkında biraz bilgi verirmiziniz?alan bilgisi zorluyomu?yazılı anlatımda ortak bir konumu veriolar?nasıl bir konu veriliyo?

eymensel
Memur
25 Nisan 2007 12:26

slm arkadaslar,bu mufettis yardimciligi konusunda yapacaklari is,alacaklari maas ve de nerede istihdam edilecekleri konusnda bilgi verebilir msnz?senenin 7 ayi bir yerde kalan kisimlari baska bir yerde geciyormus ya o kisim ozellikle ogrenmek istedigim.

ayrica herkese basarilar dilerim.

25 Nisan 2007 12:37

İK ile konuştum,müfettiş yardımcılığı sınavında başarısız olanlar MT sınavına da davet edilirlermiş.0212 3181262 konuşmak isteyen BURCU hn.

edos
Aday Memur
25 Nisan 2007 13:41

arkadaşlar bana sınav daveti ankara gelmiş ama ben istanbuldayım sınava ankarada girmek isteyen varsa bana ulaşsın isteğe göre yer değişikliği yapabilirlermiş LÜTFEEEEEEEEN!!!!!! [email protected]

edos
Aday Memur
25 Nisan 2007 13:52

gncl

md.rome
Şube Müdürü
25 Nisan 2007 16:48

sınav yerini bursaya çevirmek isteyen arkadaş isterse deneyebilir ancak sınav yerleri ankara ve istanbuldan ibaret diye biliyorum :)

zaten sınav yerlerini adrese göre belirlemişler hiç sormadan.

Toplam 4341 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi