Editörler :
13 Mayıs 2019 17:09

cetinmucahit
Kapalı

bu sene hiç çalışmadıgım için, önümüzdeki sene sınava girmeyi düşünüyorum. ama çok çok iyi netler lazım matematikten en az 40 net çıkarmam gerekiyor. şuan temelimin sıfır oldugunu düşünürsek, nasıl olacak bu iş, çok çalışmak lazım sizce yapılabilir mi? türkçeden açıkcası korkmuyorum en az 50 net yaparım.. benim için önemli kısım matematik o alanda sıkıntı var..

meltem_54, 1 ay önce - Alıntıya git

İlk olarak türkçeyi hafife almaktan vazgeçin. Çünkü yaparım demekle yapmak arasında dağlar kadar fark var. Elbette türkçede dilbilgisi konularının olmaması bir avantaj fakat kimse yeteri kadar çalışmadan bu sınavı kazanamaz. Bende sıfırdan matematik öğrendim youtube da ilyas güneş hoca sayesinde. yukarıya bıraktım linklerini ordan inceleyebilirsiniz.

Mat1 ve türkçe gayet kolay dersler. Önünüzde bir sene varsa konuları 2 3 ay içinde bitirip geriye kalan zamanda deneme çözerek rahatlıkla kazanabilirsiniz. Çok çalışmak önemli değil, düzenli ve verimli çalışmak önemli.

16 Mayıs 2019 14:15

ebru1984
Aday Memur
arkadaşlar deneme almak istiyorum. bir liste yaptım, pelikan yayınları dört dörtlük deneme filozof yayınlar hat trick 3 deneme 657 yayınları 5x60 sayısal / sözel deneme 657 yayınları son prova deneme akıllı adam yayınları yeni nesil zor deneme listedeki denemeleri çözen var mı ? soru kalitesi ve DGS yakınlık olarak nasil? içlerinden alma dediğiniz var mı ya da sizin tavsiye ettiğiniz deneme var mı?
16 Mayıs 2019 14:39

cetinmucahit
Kapalı
arkadaşlar deneme almak istiyorum. bir liste yaptım, pelikan yayınları dört dörtlük deneme filozof yayınlar hat trick 3 deneme 657 yayınları 5x60 sayısal / sözel deneme 657 yayınları son prova deneme akıllı adam yayınları yeni nesil zor deneme listedeki denemeleri çözen var mı ? soru kalitesi ve DGS yakınlık olarak nasil? içlerinden alma dediğiniz var mı ya da sizin tavsiye ettiğiniz deneme var mı?
ebru1984, 1 ay önce - Alıntıya git

Sınava bu kadar zaman varken deneme ayırt etmemeniz gerekiyor. Elinizde ne varsa çözün bence.

16 Mayıs 2019 14:52

muallak
Aday Memur

Sınava bu kadar zaman varken deneme ayırt etmemeniz gerekiyor. Elinizde ne varsa çözün bence.

cetinmucahit, 1 ay önce - Alıntıya git

Sınava bu kadar yakınken bence ayırt edin ve kaliteli sınava yönelik denemeleri çözün

mesela geçmiş yıl sorularını

mesela tasarı

mesela gidip bir dersanede 10 lira verip sınav ortamlı deneme

bir de hukuk kitapları çok pahalı =(

24 Mayıs 2019 16:10

mucopala
Daire Başkanı
Arkadaşlar merhaba. Bugün ALES açıklandı. 47.75 Türkçe 20 matematik. Sizce ALES DGS için bir ipuçu olur mu ? Olursa da bu netleri yapan DGS de kaç nete kadar çıkabilir. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
24 Mayıs 2019 16:12

cetinmucahit
Kapalı
Arkadaşlar merhaba. Bugün ALES açıklandı. 47.75 Türkçe 20 matematik. Sizce ALES DGS için bir ipuçu olur mu ? Olursa da bu netleri yapan DGS de kaç nete kadar çıkabilir. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
mucopala, 4 hafta önce - Alıntıya git

Dgs ile ales yakın sorulara sahip. Yakın netleri yine yapabilirsiniz. Hangi bölüm için soruyorsunuz?

24 Mayıs 2019 16:15

mucopala
Daire Başkanı
Hukuk için soruyorum
24 Mayıs 2019 16:19

cetinmucahit
Kapalı
Hukuk için soruyorum

Hukuk için mat türkçe 45-45 netler lazım en az. Yoksa kazanabilmek mümkün değil maalesef.

24 Mayıs 2019 16:37

mucopala
Daire Başkanı
ALES te 50 Türkçe 50 matematik var
24 Mayıs 2019 17:08

defneakman
Aday Memur
ALES te 50 Türkçe 50 matematik var

55 tr 30 larda da mat yaparsınız bence

ales soruları nasıldı ?

24 Mayıs 2019 18:59

mucopala
Daire Başkanı
Türkçe zordu. Matematik daha kolay geldi bana. Matematik 25 soruya ancak bakabildim. Diğerlerine hiç bakamadım.
25 Mayıs 2019 17:57

defneakman
Aday Memur
Türkçe zordu. Matematik daha kolay geldi bana. Matematik 25 soruya ancak bakabildim. Diğerlerine hiç bakamadım.

süre yetişmediği için mi bakamadınız ?

Toplam 52 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?