Editörler : Lanet
29 Nisan 2019 19:03

Sendikaların Baskısı

Ben Büyükşehir Belediyesinde aday memurum. Seçimden önce göreve başladım. İşe başladığımız ilk gün Bem-Bir-Sen gelip bize üyelik formu imzalatıp sendikaya üye yaptı. Yapılan son seçimde ise Tüm-Bel-Sen'e yakın bir parti seçimi kazandı. Şimdilerde 2 tarafta bize baskı uyguluyor. Tüm-Bel-Sen geçmezseniz sizinle uğraşırız diyor. Bem-Bir-Sen ise sendikanızı değiştirirseniz sonuçlarına katlanırsınız diyor. Bu konularda tecrübeli olan büyüklerimden tavsiye bekliyorum.

Sonduzluk
Aday Memur
29 Nisan 2019 19:43

Hangi belediyede çalışıyorsunuz

xhesoyam
Aday Memur
29 Nisan 2019 20:13

Hocam bunu söylemem doğru olmaz çünkü bu durumda olan tek ben değilim. Diğerlerini sıkıntıya atmak istemem.

Sonduzluk, 5 yıl önce

Hangi belediyede çalışıyorsunuz

mosyomemur
Kapalı
29 Nisan 2019 22:16

başkanlığı hangi parti kazandıysa ona yakın sendikaya geç aksi halde baş ağrıtırlar bem birsenin artık zurnası ötmez

xhesoyam, 5 yıl önce

Hocam bunu söylemem doğru olmaz çünkü bu durumda olan tek ben değilim. Diğerlerini sıkıntıya atmak istemem.

techie officer
Genel Müdür
30 Nisan 2019 23:29

ben belediyede değil üniversitede memurum. onun için merak ettim: hiç bir sendikaya üye olmasınız dahi belediyelerde yine baskı yapan oluyormu acaba?

bizde de rektör değişince sendikalar arası geçişler oluyor fakat baskı ile değil, genelde şahsi menfaatler için gönüllü istifalar ve geçişler oluyor. veya arkadaş tavsiyesiyle oluyor. üniversitelerde hiç bir sendikaya üye olmayanda var. belediyelerde de varmı acaba?

xhesoyam
Aday Memur
01 Mayıs 2019 14:55

Normalde bu kadar olmuyor. Seçimle birlikte Sosyal Denge sözleşmesi bitti. Kanunen yeni sözleşmeyi en fazla üyesi olan sendika yapıyor. Yani aralarındaki rekabetin arasında biz kalıyoruz. Sözleşme imzalandıktan sonra istersen ayrıl fazla sıkıntı çıkarmazlar. Bizim en büyük sıkıntımız asaleti almak.

techie officer, 5 yıl önce

ben belediyede değil üniversitede memurum. onun için merak ettim: hiç bir sendikaya üye olmasınız dahi belediyelerde yine baskı yapan oluyormu acaba?

bizde de rektör değişince sendikalar arası geçişler oluyor fakat baskı ile değil, genelde şahsi menfaatler için gönüllü istifalar ve geçişler oluyor. veya arkadaş tavsiyesiyle oluyor. üniversitelerde hiç bir sendikaya üye olmayanda var. belediyelerde de varmı acaba?

techie officer
Genel Müdür
03 Mayıs 2019 19:40

cevap için teşekkürler. Allah yardımcınız olsun...

xhesoyam, 5 yıl önce

Normalde bu kadar olmuyor. Seçimle birlikte Sosyal Denge sözleşmesi bitti. Kanunen yeni sözleşmeyi en fazla üyesi olan sendika yapıyor. Yani aralarındaki rekabetin arasında biz kalıyoruz. Sözleşme imzalandıktan sonra istersen ayrıl fazla sıkıntı çıkarmazlar. Bizim en büyük sıkıntımız asaleti almak.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi