Editörler :
30 Nisan 2019 18:52   


Bekçilikten 166.8 ile elendim. POMEM için ne yapmak gerekir?

Arkadaşlar merhaba. Bekçilik mülakatına girdim. Aslında pomem mülakatlarına girecektim ama denk gelince bekçiliği de denemek istedim. Normalde çıplak ayakla 168-167 gider gelirdi boyum.

Bu zamana kadar hastanede, eczanede vs. onlarca kez ölçtürdüm ( Topuk yerde, çıplak ayak, dik duruş ve karşıya bakış şekilde) fakat 166 sayısını görmüşlüğüm yok. Daha yenide askerden geldim.

Ön sağlıkta şok oldum. Ölçüm sırasında ısrarla çenemi aşağı indirmem istendi, normal boy ölçülürken dik durulan, karşıya bakılan pozisyonda durdutmadılar. Saçma sapan bir pozisyonda boyum ölçüldü. Göğüsüm yukarda, çenem göğsüme yapışık, boynumu içeri göçertti resmen. İlk defa böyle boy ölçme görüyorum. 166.8 olunca sıra sonuna geçtim, tekrar ölçülmek için.Geldim ve normal dik durdum. Topuklar birleşik ve karşıya bakıyorum. Eminim yani yanlışık oldu diye bekliyorum ölçümü. Eliyle gelip çenemi göğsüme yapışıtırdı. Hareket dahi etmememe rağmen çeneni çek çek çek diyerek daha da çektirdi. Boynum ağrıdı artık çekmekten. Tak ölçtü bu seferde 166.6 çıktı. Yapacak bir şey yok dedi. Dedim çektik herhalde beklerken.

Aşırı başvuru nedeniyle elemelerin çok sık olduğunu duymuştum pomemdeki arkadaşımdan. Kaldı ki pomem beklediğim için çokta uğraşmak istemedim ve çıktım. Arkadaşımda kendisini bu şekilde ölçmediklerini söyledi bana normal dik durup karşıya baktım, geçtim dedi. Anlam veremedi o da.

Sorum şu, boy ölçme prosedürü bu mudur bilmem ama pomemde de aynı tarz bir komisyona denk gelirsem ne yapmam lazım? Malum askerden geldiğimden saçım kısaydı ölçülürken. Ön sağlıkta jöleli kabarık saçla gelen çoktu benim boylarda. Saçı biraz uzun tutup, kabartıp wax sürüp mü gitsem ne yapsam. Santim bile değil ya, 2mm ile pomemde elenirsem kafayı yerim. :D

30 Nisan 2019 21:49

cankync
Aday Memur

benim arkadaşım 2 defa bekçilikten ön sağlıktan geçti parkurda elendi boyu 1.67 idi 3. denemesinde boyu 166.7 çıktı 3 mm ile elendi itiraz etmiş orada ama nafile bu sefer elenen çok oldu

14 Mayıs 2019 00:56

methusellah
Aday Memur

normalde bu sınırlar tolere edilliyor senin şansızlığına denk gelmiş birde başvurunun fazla olmasından kaynaklı herhalde birdaha şansını denemende fayda var pomem mülakatında orada boy kilo ölçen polislerden rica edersin abi benim boyda sıkıntı var diye bence yardımcı olurlar

14 Mayıs 2019 14:07

dirk heinen
Şef
Karşıya bakmak yerine kafanı öne eğip ölçtürseydin geçerdin.
17 Mayıs 2019 14:31

Luger P08
Aday Memur
Karşıya bakmak yerine kafanı öne eğip ölçtürseydin geçerdin.
dirk heinen, 2 hafta önce - Alıntıya git

Öyle ölçülmedim zaten başım bastırıldı iki seferde. İlkinde 166.8 ikincinde daha çok bastırdı 166.6 çıktı. Dik ölçse 167 küsür çıkacak zaten.

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?