Editörler : oto-danisman-expert
30 Nisan 2019 20:42

S1 posterior fuzyon defekti hakkında bilgi acil yardım

uzmanlik sinavlarina girip kazandim ankara gulhane egitim arastirmada herseyi gectim saglam aldim bir tek ortopedi bel acikligi s1 porterior fuzyon defekti yazip uzman olamaz yazdi yaş 23 bu yasima kadar en ufak sikinti yasamadim belimle ilgili en agir sporlari yaptim yonetmeligi gorebilirmiyiz bu tani elenme sebebi mi kac aydir hazirlandim mekik şinav en fazla ben yaptim gruplarda 3.geldim kosuda o kadar emegim boşa mi gidecek

fryNN
Aday Memur
01 Mayıs 2019 00:47

Bel açıklığı elenme sebebi değildir askeri öğrenci olduğumdan biliyorum. Hakem hastaneye gidin.

faruksimsk
Aday Memur
01 Mayıs 2019 08:12

Çok teşekkür ederim hocam itiraz edeceğim bende. Sizede askeri hayayinizda başarilar.

fryNN, 5 yıl önce

Bel açıklığı elenme sebebi değildir askeri öğrenci olduğumdan biliyorum. Hakem hastaneye gidin.

Koshej
Aday Memur
01 Mayıs 2019 10:09

Kardesim tomografi cektir bana da oyle bir şey cikardilar tomografi de tertemiz çıktı karar değişti tabi onune gelene bel açıklığı yazıyorlar

faruksimsk
Aday Memur
01 Mayıs 2019 10:58

Haftaya çarşamba itirazi edip ya rontgen tasa tomografi çektireceğim çok sağol kardeşim

zeyworld
Aday Memur
01 Mayıs 2019 11:09

kardesim jandarma uzmanlık sınavına mı girdin nasıldı mülakat barfikste çok zorladılar mi herşeyi kurallı mı istiyor lar cevaplar san sevinirim

ykdogru
Aday Memur
01 Mayıs 2019 13:19

Aynı tanı ile aynı hastanede elendim. İtiraz ile sağlam raporu aldım. Ayrıca bu durum doğuştan olan bişey hayatının hiçbir evresinde bir eksikliğini görmezsin. Kafan rahat olsun arkadaşım.

Koshej
Aday Memur
01 Mayıs 2019 13:45

Kardesim gulhane de ve askeri hastanelerde önüne gelene boyle yapiyorlar bizzat 10 kisi taniyorum s1 aldi ve tomografi de bende dahil duzelttik bu tani yoktur böyle bir sey tamamen raporu yazan askeri hekimden kaynaklaniyyor insanlari mağdur ettigi gibi raporu duzeltince ortadan kaybolurlar onemli olan kardesimizin duzeltmesi duzeltebiliyorsan ozelden yazdim gata da duzeltirsin yok itiraz edip duzelticem dersen de TOMOGRAFI seni kurtarır Allah yardimcin olsun

17 Mayıs 2019 21:29

Arkadaşlar banada s 1 tanısı konuldu nasıl duzeltiriz

17 Mayıs 2019 21:33

Arkadaşlar banada S1 tanısı koymuş doktor bunu bunu nasıl duzeltiriz

emrekubasik
Aday Memur
18 Mayıs 2019 01:03

Arkadaşlarım merhaba TSK sağlık yönetmenliğinde girin en alt sayfaya inin orada Ek-D tablosu var bakın s1 posterior yönetmeliğin A bendinin 63. Maddesinin 3. Fıkrasına giriyor Ek-D tablosunda uzman olacak arkadaşlar eleniyor astsubay ve subay arkadaşlar muharip olamaz yardımcı olur kararı alır. Bizzat bende yardımcı sınıf oluyorum çok araştırdım ama maalesef durum böyle ha inşallah geçersiniz ama yönetmenliği bilen bir kişi geçireceğini sanmıyorum

adayogrenc
Kapalı
18 Mayıs 2019 03:16

reis bu s1 tanısı muharip olmayada engel değil , doğuştan anne karnında folik asit eksikliğinden olan birşey sokaktan çevir 10 kişinin 5 inde bu tanı çıkar. Ayrıca ilerleme göstermiyor s1 tek seviye a63f3 veriyorlar bu tanıya itiraz edip heyet hastaneden sağlam alan çok var bu tanı asker olmaya muharip olmaya kesinlikle engel birşey değil saçmalık

emrekubasik, 5 yıl önce

Arkadaşlarım merhaba TSK sağlık yönetmenliğinde girin en alt sayfaya inin orada Ek-D tablosu var bakın s1 posterior yönetmeliğin A bendinin 63. Maddesinin 3. Fıkrasına giriyor Ek-D tablosunda uzman olacak arkadaşlar eleniyor astsubay ve subay arkadaşlar muharip olamaz yardımcı olur kararı alır. Bizzat bende yardımcı sınıf oluyorum çok araştırdım ama maalesef durum böyle ha inşallah geçersiniz ama yönetmenliği bilen bir kişi geçireceğini sanmıyorum

emrekubasik
Aday Memur
18 Mayıs 2019 03:31

Maalesef elenen çok sırf A63f3 de açıklama 1 de hava harp okulu öğrencileri hariç dediği için orada öğrenci hariç tüm öğrenci adayları ve tüm personel adayları salam kabul edilir dese bizde olacağız ama olamıyoruz biliyorum herşeyi araştırdım sağlık yönetmenliğini bilen ve düzenleyen kurumdaki Albay (konuya hakim) ile de konuştum o da düzenleme geldiğini fakat hemen girmeyecek dedi ayrıca Ankara Gata da binbaşı var ortopedi doktoru o da biliyor o da güzel bir şekilde açıkladı

adayogrenc, 5 yıl önce

reis bu s1 tanısı muharip olmayada engel değil , doğuştan anne karnında folik asit eksikliğinden olan birşey sokaktan çevir 10 kişinin 5 inde bu tanı çıkar. Ayrıca ilerleme göstermiyor s1 tek seviye a63f3 veriyorlar bu tanıya itiraz edip heyet hastaneden sağlam alan çok var bu tanı asker olmaya muharip olmaya kesinlikle engel birşey değil saçmalık

emrekubasik
Aday Memur
18 Mayıs 2019 03:34

Yani kısaca öğrenciler ve öğrenci adayları sağlam kabul ediliyor s1 tanısı sadece pilot olmaya engel

Candarika
Aday Memur
30 Ocak 2023 01:16

S1 vertable Parsiyel posterior füzyon defekti izlenmiştir yazıyor raporum da. Astsubaylığa engel mi. Tomografi çektirecem aç karnına mı çektirmem doğru olur tok karnına mı ? Yardım eder misiniz

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi