Editörler :
01 Mayıs 2019 20:18   

Antidepresan kullanımı ve Pomem alımı

Pomem 24. Doneme basvuru yaptim. Ancak suan itibari ile 14 ay once piskiyatriye gitmis bulunuyorum. Eger kazanirsam agustosta okula yerlesirsek 18 ay yani 1.5 yil gecmis olacak uzerinden. Okula girdikten sonra yapilan saglik taramasinda piskiyatri kac yillik gecmis ilac dökumunu istiyor.

01 Mayıs 2019 23:25

Harbiyeli1283
Aday Memur

Kazanmadan önce sorun olmazsa büyük ihtimalle

01 Mayıs 2019 23:26

Harbiyeli1283
Aday Memur

* okuldan sonrada olmaz

03 Mayıs 2019 11:50

0044mrv
Aday Memur

Başka fikri olsn yok mu

03 Mayıs 2019 12:27

hopeisnotdead
Aday Memur

Başka fikri olsn yok mu

0044mrv, 3 hafta önce - Alıntıya git

Merhaba,

Yönetmelikte bununla ilgili kesin bir ifadeye rastlamadım lakin bu konu forumda daha önce açılmış. Sürecin değişiklik gösterdiğini belirtmişler. Genellikle 6 ay-1 sene gibi bir zaman dilimi yazılmış. Linki bırakıyorum buraya; https://forum.memurlar.net/konu/2261600/

04 Mayıs 2019 12:01

ulc41
Aday Memur

Her hastanede değişiyor. mesela biz eczaneden 1 yıl geriye dönük ilaç geçmişi çıkarmıştık.

04 Mayıs 2019 12:03

ulc41
Aday Memur

sağlık daire bir kaç kişiyi eledi. biride oda arkadaşımdı malesef :(

04 Mayıs 2019 12:22

hopeisnotdead
Aday Memur

sağlık daire bir kaç kişiyi eledi. biride oda arkadaşımdı malesef :(

ulc41, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bu durum her psikiyatrik ilaç için mi geçerli? Yeşil reçeteli olanları kapsamıyor mu?

04 Mayıs 2019 12:45

ulc41
Aday Memur

Bu durum her psikiyatrik ilaç için mi geçerli? Yeşil reçeteli olanları kapsamıyor mu?

hopeisnotdead, 2 hafta önce - Alıntıya git

onu bilemiyorum. Ancak arkadaşım kpss ye çalışırken motivasyon için aldığını söylemişti. çok sıkıntılı bir süreç. özellikle kan tahlilinden elenen çok oldu. spor yapanlar toz falan alanlar baya sıkıntı yaşadı. hastane OLUR verse bile ankara s.d acımıyor. kalp sorunları nefes testi vs vs ALLAH yardımcınız olsun

04 Mayıs 2019 15:16

slm08
Daire Başkanı

ilaç geçmişini istiyorlar elenme ihtimalin var

11 Mayıs 2019 10:19

ulc41
Aday Memur

ilaç geçmişini istiyorlar elenme ihtimalin var

slm08, 2 hafta önce - Alıntıya git

1 buçuk yıl önce ilaç kukllanıp şuan niğdede eğitimde olan arkadaşım var. ilacın ne için alındığı çok önemli. hemen kimseyi elemezler. özellikle akademi öğrenciyi kazanmak için gerekli tahlilleri evraklı defalarca yaptırmanıza izin veriyor. Pes etmeyin sonuna kadar.

12 Mayıs 2019 04:26

methusellah
Aday Memur

kardeşim psikoloğa gittiğinde enabızı açtırman gerekiyor daha sonra psikolog sistemden sana mmesaj gönderiyor doğrulama kodu gibi sen kodu doktora söylüyorsun doktor orada senin ile ilgili olan bilgileri görebiliyor benim bildiğim kadarıyla son 2 yıl içerisinde olması lazım

16 Mayıs 2019 12:02

Astsubay123
Aday Memur
Kullandıpın ilacı boşver tanı koymuşlarmı oda önemli son
17 Mayıs 2019 07:17

Emrullah Tokur
Aday Memur
Polis okullarındaki ögrenciler saglık tetkiki yapılır. Bu tetkik ya intibak döneminin ya da eğitim sonu inda(pmyo olabilir) yapılır. Psikiyatri Uzmanları almış oldugunuz ilacın ruh saglıgına etkisine göre bir degerlendirme yapar. Her türlü almiş oldugunuz ilaçlar saglık sisteminde çıkıyor. Bu sebeble yakın zamanda alınan ve etkisi fazla olan ilaçlar elenme sebebi olur.
Toplam 13 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?