Editörler : F16 Gökçen

02 Mayıs 2019 12:49

Protein yağ olarak depolanır mı?

3 aydir diyetteyim.diyete baslamadan once olcum yaptigimda vucudumda neredeyse hic kas yoktu.3 aydir diyetteyim ve 8 kilo verdim.aslinda daha fazla verdigimi dusunuyorum.vucudumda sertlesme sikilasma oldukca fazla oldugu icin kas kutlem agirlastigi icin tartida kilo kaybinin fazla yansimadigini dusunuyorum.

Diyete baslamadan once biraz arastirma yaptim.protein yaga donusmez bilgisiyle yola ciktim.protein agirlikli beslendim.et,hindi salam,tavuk,sut,peynir,yumurta,yogurt,tonbaligi...asiri protein protein zehirlenmesine yol acabilecegi icin yag ve karbonhidrat da takviye ettim.

Vucutta once karbonhidrat sonra yag en son da protein erir.protein vucuttan atilmak zorunda oldugu icin metobolizmayi hizlandirip kenfinden onceki tagi da yakmak zorunda kalir diye dusundum

karbonhidrat olarak tam bugday ekmegi yag olarak metobolizma hizlanditici tereyag ve zetinyagini ihmal etmedim.ayruca bal da yiyorum.ara ogunlerde tadim findik fistik bar tuketiyorum.

Calisiyorum ve iste surekli hareket halindeyim.bunun yaninda firsat buldukca hareket ediyorum.her gittigim yere yuruyotum veya evde bazi hareketler yapiyorumama son zamanlarda is disinda fazla hareket etmeye zamanim yok

Internette bazi bilgilere bakiyorum da protein dazlasi atilmazsa tag olarak depolanir deniyor

Sizce bunun asli nedir?

asaygin
Müsteşar
02 Mayıs 2019 13:20

Evet, vücutta kullanılmayan protein ve karbonhidratlar vücut yağına dönüştürülerek depolanır.

Rengarenk91
Kapalı
02 Mayıs 2019 19:33

Oncelikle tesekkurler.ben kalori hesabi yapiyorum.mesela o gun 3000 kalori alip limitimi astim diyelim.ama bunun 1000 kalorisi proteinden olusuyor.o zamanda fazla sayiliyo mu yoksa protein kendi icinde mi degerleniyo.yani 2000 kalorilik yemek yiyip extradan 4000 kalorolik protein aldiginda bu yaga donusebilir ama gunluk 3000 kalori aldiysan bunun 1000 kalorisi proteinse vucuttan atilir mi?

Rengarenk91
Kapalı
02 Mayıs 2019 21:15

Aslinda daha fazla kilo vermek istemiyorum

Yalnizca kilomu korumak istiyorum

sorgulamak
Kapalı
31 Mayıs 2019 08:31

Ben hala kalori hesabı yapanları,diyet tutanları,nasıl zayıflanır bilmeyenleri anlamıyorum...

Zayıflamanın çözümü çok ama çok basit,tabi önemli olan uygulamak

-Şekerli gıdalardan uzak durun

-Unlu gıdalardan uzak durun

-Gece yemeklerinden uzak durun

Diğer besinleri doyana kadar yiyin bişey olmaz,hepsi bu,uzun uzadıya düşünmeye gerek yok

Rengarenk91
Kapalı
31 Mayıs 2019 21:38

Kalori hesabi yapmak,az yemek demek degil ki.ne kadar yedigimi bilip ona gore daha fazla hareketli olmaya calisiyorum ki yediklerimi yakayim.hic ac kalmiyorum.karbonhidrati azalttim tabi ki.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi