Editörler :
02 Mayıs 2019 17:33   

Uzman Yardımcısı/Yetkili Yardımcısı Alan Bankalar?
Herkese merhaba. Bazı bankalar kendi elemanlarını yetiştirmeyi tercih edip, stajyer pozisyonunda çalışanlara tam zamanlı bir iş için şans tanırken, bazı bankalar da yeni mezunlara şans vermekte. Ben de size hangi bankaların Yetkili yardımcısı, Uzman yardımcısı, Uzman vb. pozisyonları için yeni mezunlara şans tanıdığını sormak istedim. Bilen arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
02 Mayıs 2019 20:31

JanissaryWolves
Daire Başkanı

Öncelikle bütün sektörler gibi bankacılık sektörü de şu an bir daralmanın içerisinde personel alımından çok personel çıkarma var diye takip ediyorum. Yinede dilim döndüğünce sana bu işlerin nasıl yürüdüğünü anlatayım. Sanırım yeni mezunsun burada senin için iki yol var ;

Birincisi elinden tutacak birileri var mı yani işe girmene referans olacak birileri var ise çok vasıf sahibi olmadan da muhtemelen girersin

İkincisi yukarıda yazdığım yoksa ise ; Bankaya stajer yada sokaklarda kredi kartı satarak sektöre adım atarsın eğer satış kabiliyetin iyi ise bir süre çalıştıktan sonra danışma ,gişe elemanı vs. vs. pozisyonlarda çalışarak takriben 5-10 yıl aralığında operasyonel birimlerde yetkili yardımcısı pozisyonuna belki erişebilirsin bu yolda tırnaklarınla kazıyarak ilerleyeceksin rakiplerin olacak ayağını kaydırmak isteyenler olacak iyi bir üniversite ve bölümden mezunsan yabancı dil bilgin vs var ise ilerleme hızını bir tık arttıracaktır.

Toplam 1 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?