Editörler :
03 Mayıs 2019 19:00   

İKM silah

Arkadaşlar İnfaz koruma memurluğuna yeni başlayacağım çalışan arkadaşlarım silah almayı önerir mi, gereklilik durumu nedir ?

03 Mayıs 2019 21:12

hus1988
Aday Memur
bence al bi tane dursun hem vergiden muafsın taşıma ruhsatı da sorun olmaz
03 Mayıs 2019 21:24

denizhanh
Aday Memur
bence al bi tane dursun hem vergiden muafsın taşıma ruhsatı da sorun olmaz
hus1988, 2 ay önce - Alıntıya git
Peki hocam alan arkadaşlar sürekli yanında mı taşıyor, evde ben yokken durursa kafam rahat etmez.
03 Mayıs 2019 22:35

hus1988
Aday Memur
Peki hocam alan arkadaşlar sürekli yanında mı taşıyor, evde ben yokken durursa kafam rahat etmez.
denizhanh, 2 ay önce - Alıntıya git
cezaevine sokmak yasak ama ikm ler dışarıda silah taşıyabilirler hem vergiden de muaflar
17 Mayıs 2019 23:51

Muhammed3800
Aday Memur
denizhanh, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir infaz ve koruma memuru olarak hiç tavsiye etmem çünkü allah muhafaza bi senden başkasının eline geçtimi gençliğini alırlar öyle kolay değil silah almak taşımak. Daha doğrusu almak mesele değil hemen alırsın ama çok mu çok zahmet verici öyle eve bırakıp gitmek kolay değil aklın sürekli silahta kalır evde bırakıyorsanda kilitli çelik kasada bırakıcaksın.

19 Mayıs 2019 01:09

bürodan
Memur

Üzerinde tasıyacaksın diye bir zorunluluk yok ama üzerinde taşıman senin için iyi olur eğer istanbul gibi bir şehirde görev yapıyorsan, bir çok arkadaşımız eski hükümlülerin saldırısına uğradı yanlarında silah olsa bu kadar rahat saldırıya uğramazlardı. Eve bırakmanda sıkıntı yok şarjörü yanına al ya da sakla bir yere, çocuk ulaşsa da bişey yapamaz.

Toplam 5 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?