Editörler : hopaliSafak Vaktii
05 Mayıs 2019 14:11   

Zorunlu hizmet okulunda kendi isteğiyle çalışanlara ek puan vermeme zulmü

06.05.2010 tarihinde çıkarılan yönetmelik zorunlu hizmetten muaf olduk.Benim gibi kendi isteğimizle zorunlu hizmet okulunda çalışan öğretmenlere zorunlu hizmet puanı verilmiyor.12 yıllık öğretmenin 2010 dan sonra arananlar aynı okulda çalışmamıza rağmen hizmet puanları ben ve benim gibileri geçti.Üstelik bulunduğum ilin tamamı zorunlu hizmet kapsamında.İliçinde bizden sonra atananlar hizmet puanı bizi geçtiği il içinde güzel okullara atamıyorlar bu haksızlık.Meb bu zulme son her.

11 Mayıs 2019 23:20

ahtunc
Şube Müdürü

mağdur yok galiba

14 Mayıs 2019 00:01

redcard
Memur

hocam mağdur çokta konuşmanın faydası yok.yıllardır aynı şeyler konuşuluyor ne değişiyor? adamı olan istediğini yaptırıyor.10 senedir aynı okulda çalışıyorum,yüksek lisans yaptım.idarecilik mülakatlarında soruları cevapladım.ne mi oldu :) ? tahmin edersiniz.okuluma gelen adam 1 ay sonra görevlendirme güzel yerlere gitti :) bilmiyorum sendikalı mısınız.Ama yapacağınız en hayırlı iş sendikanızdan istifa etmek olacaktır.sömürülmeyin.

20 Mayıs 2019 23:01

Ahmet Kaleli
Aday Memur

puanların bi sınırı olsa güzel olurdu, puan alıyoruz diye yer değiştiremiyoruz

24 Mayıs 2019 10:37

mukankaan09
Aday Memur
hocam malesef ben de aynı durumdayım. Dilekçeyle başvurdum. ilden siz muaf olduğunuz için alamazsınız diye cevap geldi. CİMER' e yazdım. onlarda il'e il de ilçeye yönlendirmiş yazıyı. bana cevabı ilçe yazıp gönderdi. Zaten il alamazsın demiş ben bakanlık düzeyinde cevap beklerken bana ilçeden cevap veriliyo. Dava açan Sendikalar var hocam. Sendika aracılığıyla da dava açanlar var forumda yazmışlar. Bakalım sonuç ne olacak? Ama çok büyük haksızlık var. Ben ilk atandığım okulumdayım Benden sonra gelenler puanlarını katlaya katlaya gidiyolar.
25 Mayıs 2019 11:28

memoserif
Şef

2 yıla bir kademe de verilmiyor bize. 2010 affı bizi baya mağdur etti.

25 Mayıs 2019 12:42

ates115
Memur

hocam hayırdır neyin magdurıyetını yaşıyosunuz zorunlu hizmet affına ugramışşınız doguya bile gitmemişsiniz affı getirenlerle sizin gibi ögretmenler birçok inanın hakkına girmişşiniz burdan gelip maval okumayın yok puanmış yok şuymuş yok buymuş diye

25 Mayıs 2019 12:48

b3rn4
Müsteşar Yardımcısı

hocam hayırdır neyin magdurıyetını yaşıyosunuz zorunlu hizmet affına ugramışşınız doguya bile gitmemişsiniz affı getirenlerle sizin gibi ögretmenler birçok inanın hakkına girmişşiniz burdan gelip maval okumayın yok puanmış yok şuymuş yok buymuş diye

ates115, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam farkında mısınız ama konuyu açan arkadaş zorunlu hizmet okulunda çalışıyor. Af geldiği için zorunlu hizmet ek puanı alamadığından şikayet etmiş.

26 Mayıs 2019 02:27

mukankaan09
Aday Memur

ates115, 3 hafta önce - Alıntıya git
Hocam konuyu açan arkadaş da benim gibi zorunlu hizmet olan ve zorunlu hizmetini tamamlamak için bizzat kendi seçtiği okulunda çalışıyor. Af geldiğinde bizim için değişen tek şey şu oldu Mebbis de 'Zorunlu Hizmetten Muaf' yazıyor başka hiçbir etkisi yok! Daha 1 yıl olmamış atanalı anca 15 puanım var. Üstüne bir de alan değişikliği ile yüksek puanlı sınıfçılar geldi. Hala daha aynı okuldayım doğu görevimi devlet af getirmemiş olsa zaten yine kendim tamamlamış olacaktım ne güzel. Afla sanki batının göbeğine gitmişiz muamelesi yapmayın. Senden 1 yıl sonra ve sonrasında okuluna gelen kişilere ek puan verilsin sana verilmesin. Hak mı bu?
26 Mayıs 2019 02:31

mukankaan09
Aday Memur
https://www.memurlar.net/haber/786585/zorunlu-hizmete-ek-puan-konusu-yargiya-tasindi.html Eğitimiş dava açmış bakalım ne zaman sonuçlanacak.
Toplam 9 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?