Editörler : Lanet
05 Mayıs 2019 17:00

Kurumlar arası geçiş (Engelli)

İyi günler...

Üniversitelerde tayin işinin zor olduğunu ama %40 ve üzeri engelliler için durumun farklı olduğunu biliyorum. Ayrıca yaşadığım şehirde %97 engelli kardeşim var, kardeşimin bakımında aileme yardım için yaşadığım şehre gitmek istiyorum.

Ben yaklaşık bir buçuk yıldır üniversitede %42 engelli aday memur olarak görev yapmaktayım ve asaletimi henüz almadım. Kurumlar arası geçiş yapmak istiyorum, aşağıda bir kaç sorum var bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1- Kurumlar arası geçiş için birden fazla kuruma tayin için dilekçe vermemin bir sakıncası var mı ? Yoksa dilekçeyi ilk verdiğim kurumun cevabını aldıktan sonra mı diğer kurumlar için dilekçe vermem gerekir ?

3-Dilekçe verdiğim kurumlardan olumlu yada olumsuz olarak mutlaka bir cevap gönderiliyor mu ? Cevap gönderiliyorsa bu süre en çok ne kadar olabilir?

4-Yapılan yeni düzenlemede Cumhurbaşkanının onayı ile artık kurumlar arası geçişlerde kadro ya da pozisyon bulunması şartı aranmayacak deniliyor. Bu durum Üniversite memurları için de bir avantaj sağlıyor mu ?

techie officer
Genel Müdür
12 Mayıs 2019 00:23

asaleti tastik olmayan memur başka bir kuruma nakil olamaz, ama bu engelli kadrsou içinde geçerli mi bilmiyorum. asalatiniz tastik olduğunu varsayarak cevap veriyorum:

birden fazla kuruma dilekçe verebilirsiniz sorun olmaz. her birinden cevap gelmesini beklemeniz şart değil, zaten zaman kaybı olur. ama şunu bilin: eğer hedefiniz belli bir il ise. yani o ilden başka bir ile gitmemekte kesin kararlıysanız, o zaman o ildeki üniversite, belediye ve (varsa) il özel idarelerden başka bir kuruma hiç uğraşmayın. çünkü bakanlıklara muvafakat aldığı halde aylar hatta yıllardır sırada bekleyenler varmış. ama göndermek istiyorsanız gönderin. paşa gönlünüz bilir.

genellikle olumusuzsa cevap gönderirler. cevap göndermeyenler değerlendirme aşamasındadırlar. fakat bu değerlendirmenin ne kadar süreceği belirli bir zamanla ifade edilmez. siz cevap gelmesini beklemeyin gidin yüzyüze yetkili kişilerle görüşün. dilekçe formalitedir. önemli olan kurumu ikna etmektir.

yapılan düzenleme dediğiniz kurumlararası geçici görevlendirmeden bahsediyorsunuz galiba. kurumlararası nakillerde öyle bir düzenleme olmadı çünkü.

ıspartalıtsubasa
Aday Memur
19 Mayıs 2019 15:34

engelliler içinde şart asalet ben kadro buldum asalete takıldı ...

techie officer, 5 yıl önce

asaleti tastik olmayan memur başka bir kuruma nakil olamaz, ama bu engelli kadrsou içinde geçerli mi bilmiyorum. asalatiniz tastik olduğunu varsayarak cevap veriyorum:

birden fazla kuruma dilekçe verebilirsiniz sorun olmaz. her birinden cevap gelmesini beklemeniz şart değil, zaten zaman kaybı olur. ama şunu bilin: eğer hedefiniz belli bir il ise. yani o ilden başka bir ile gitmemekte kesin kararlıysanız, o zaman o ildeki üniversite, belediye ve (varsa) il özel idarelerden başka bir kuruma hiç uğraşmayın. çünkü bakanlıklara muvafakat aldığı halde aylar hatta yıllardır sırada bekleyenler varmış. ama göndermek istiyorsanız gönderin. paşa gönlünüz bilir.

genellikle olumusuzsa cevap gönderirler. cevap göndermeyenler değerlendirme aşamasındadırlar. fakat bu değerlendirmenin ne kadar süreceği belirli bir zamanla ifade edilmez. siz cevap gelmesini beklemeyin gidin yüzyüze yetkili kişilerle görüşün. dilekçe formalitedir. önemli olan kurumu ikna etmektir.

yapılan düzenleme dediğiniz kurumlararası geçici görevlendirmeden bahsediyorsunuz galiba. kurumlararası nakillerde öyle bir düzenleme olmadı çünkü.

19 Mayıs 2019 18:56

Eğer kadro bulduysanız derhal bir avukat tutup doğru idari mahkemeye başvurun kesin sonuç alırsınız. Aşağıdaki linki bir inceleyin

https://www.memurlar.net/haber/721759/engelli-memura-taninan-ozre-bagli-yer-degisikligi-hakki-hangi-kamu-kurumlarini-kapsar.html

ıspartalıtsubasa, 5 yıl önce

techie officer
Genel Müdür
21 Mayıs 2019 00:15

doğrudur ben bilgim olmadığım için kesin yazmadım.

peki siz "kadro buldum" derken kastettiğiniz kurum içi mi, yoksa (kurumlararası) nakil için mi kurum buldunuz?

ıspartalıtsubasa
Aday Memur
12 Temmuz 2019 11:53

https://www.memurlar.net/haber/721759/engelli-memura-taninan-ozre-bagli-yer-degisikligi-hakki-hangi-kamu-kurumlarini-kapsar.html

burada yazanlar kurum içi geçişler için geçerli kurumlarası geçiş söz konusu ise yönetmelik değil direk 657 sayılı kanun bağlıyor

657 sayılı kanun

Madde 54 ? (Değişik: 12/5/1982 - 2670/19 md.)

Sınavlarda başarılı olanlardan Devlet memurluğuna girmek isteyenler başarı listesindeki

sıraya ve 47 nci maddeye göre ilan edilen kadro sayısı kadar, kurumlarınca memur adayı olarak

atanırlar.

Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz

ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz.

ıspartalıtsubasa
Aday Memur
12 Temmuz 2019 11:55

kurumlararası ben özel idaredeyim başka şubesi yok çıktım mı kurumlararası oluyor

doğrudur ben bilgim olmadığım için kesin yazmadım.

peki siz "kadro buldum" derken kastettiğiniz kurum içi mi, yoksa (kurumlararası) nakil için mi kurum buldunuz?

techie officer
Genel Müdür
13 Temmuz 2019 16:09

o zaman siz kurum bulmuşsunuz. "kadro buldum" denilince genellikle kurum içi olarak algılanıyorda onun için sormuştum. bu arada Ispartalımısınız?

kurumlararası ben özel idaredeyim başka şubesi yok çıktım mı kurumlararası oluyor

ıspartalıtsubasa
Aday Memur
14 Temmuz 2019 02:33

evet hocam ısparta eğirdir

o zaman siz kurum bulmuşsunuz. "kadro buldum" denilince genellikle kurum içi olarak algılanıyorda onun için sormuştum. bu arada Ispartalımısınız?

techie officer
Genel Müdür
15 Temmuz 2019 16:48

bende Ispartalıyım ama kendi memleketimde hiç çalışmadım hep gurbetteyiz.

evet hocam ısparta eğirdir

ıspartalıtsubasa
Aday Memur
15 Temmuz 2019 19:08

ben gidecem bakalım inşaallah

bende Ispartalıyım ama kendi memleketimde hiç çalışmadım hep gurbetteyiz.

techie officer
Genel Müdür
16 Temmuz 2019 00:24

inşallah. Allah yardımcın olsun hemşerim.

ben gidecem bakalım inşaallah

ozden87
Aday Memur
26 Temmuz 2019 11:28

arkadaşlar adli tıp kurumunda v.h.k.i. olarak engelli kadrosunda çalışıyorum ve kurumumu değiştirmek istiyorum. Antalya da yaşıyorum ve aynı il içerisinde başka kuruma geçiş yapabilir miyim, engelliye herhngi bir kolaylık var mı? bir de tavsiye edeceğiniz bir kurum var mı lütfen cevap?

talifakumi
Aday Memur
26 Temmuz 2019 14:16

Ben bir ilçe belediyesindeyim. Memleketimden uzaktayım. Ekpss ile atandım. Engelli yakınım yoktur. Benim de bu khk ile nakil şansım var mı aceba? Bilgi amaçlı soruyorum. Yoksa ben Ekpss 2019/1 tercihlerini beklemekteyim.

techie officer
Genel Müdür
27 Temmuz 2019 14:02

yukarıda yazılan yorumlarda sorunuzun cevabı var zaten.

ozden87, 5 yıl önce

arkadaşlar adli tıp kurumunda v.h.k.i. olarak engelli kadrosunda çalışıyorum ve kurumumu değiştirmek istiyorum. Antalya da yaşıyorum ve aynı il içerisinde başka kuruma geçiş yapabilir miyim, engelliye herhngi bir kolaylık var mı? bir de tavsiye edeceğiniz bir kurum var mı lütfen cevap?

techie officer
Genel Müdür
27 Temmuz 2019 14:07

hangi khk ile?

talifakumi, 5 yıl önce

Ben bir ilçe belediyesindeyim. Memleketimden uzaktayım. Ekpss ile atandım. Engelli yakınım yoktur. Benim de bu khk ile nakil şansım var mı aceba? Bilgi amaçlı soruyorum. Yoksa ben Ekpss 2019/1 tercihlerini beklemekteyim.

talifakumi
Aday Memur
29 Temmuz 2019 16:32

karar yerine khk yazmışım, pardon.

hangi khk ile?

techie officer
Genel Müdür
29 Temmuz 2019 22:30

evet sizinde şansınız var ama kurum bulmanız lazım.

talifakumi, 5 yıl önce

karar yerine khk yazmışım, pardon.

02 Ağustos 2019 16:00

Üniversite personeli %40 üzeri engelli de olsa adaylık süresi bitmeden geçiş yapamıyor. Ben bunu direkt olarak aile ve sosyal politikalar bakanlığını arayarak öğrendim. Daha önce bazı kişilerin aday olmasına rağmen geçiş yapabildiğini söylediğimde ise önceden olabiliyordu fakat şimdi böyle bir şey yok dedi.

Sakın ola ki kimse tercih yaparken Üniversiteyi seçmesin !!! Eğer ki bir insan kendine işkence yapılmasından hoşlanıyorsa ona bir şey diyemem.

Şurada 2. senemi doldurmama bir kaç ay kaldı. Asaletten sonra muvafakatımı alamazsam idare mahkemesine... Yoksa aldığım maaşla burada kaldığıma değer mi diye iyiden iyiye düşünmeye başlayacağım. O derece yani !!!

firdevs çapgulaş
Aday Memur
17 Mayıs 2024 15:02

bende hastanede çalışıyorum vhki olarak dsiye geçmek istiyorum rapor sürem bitti fakat kronik rahatsızlığım devam ediyor bu konuda yardımcı olunurmu bilginiz varmı

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi