Editörler :
19 Haziran 2019 18:23

neo123558
Aday Memur

Kağıdı sakla. Geçmiş alımlarda sicil notu kağıdı isteniyordu diye hatırlıyorum. Bu arada bir soru sormak istiyorum. Yedek Subay olarak görev yaparken içerden alımlar oluyor muydu bu konuda bilgin var mı?

TheGodfather05, 4 ay önce - Alıntıya git

iç kaynaktan muvazzaf subay temini adı altında 1 alım oldu , hatta ne acıdırki başvuru bittikten sonra başvuranları duyunca alımın olduğundan haberim oldu

21 Haziran 2019 10:29

easycompany
Aday Memur

iç kaynaktan muvazzaf subay temini adı altında 1 alım oldu , hatta ne acıdırki başvuru bittikten sonra başvuranları duyunca alımın olduğundan haberim oldu

neo123558, 4 ay önce - Alıntıya git
şuan iç kaynak 5, 6 dönem mulakatatlari yapılacak zaten bu yeni askerlik sisteminin pilot uygulaması astegmenlere 2 senedir uygulanıyor bende 365 dönem asteğmenim . ancak yeni sistem oturan kadar böyle devam eder dış kaynak az biraz rahatlatır ciddi açık var hala şuan 2017 den beri verilen mezunlar harbiyenin açığı , atılan personelin yeri dolması için daha 2 3 dönem daha sutasak alırlar . ilanda gelirse bence yine Ekim gibi gözüküyor geçen sene gibi POMEM önce sutasak sonra gelir .
21 Haziran 2019 12:25

neo123558
Aday Memur
şuan iç kaynak 5, 6 dönem mulakatatlari yapılacak zaten bu yeni askerlik sisteminin pilot uygulaması astegmenlere 2 senedir uygulanıyor bende 365 dönem asteğmenim . ancak yeni sistem oturan kadar böyle devam eder dış kaynak az biraz rahatlatır ciddi açık var hala şuan 2017 den beri verilen mezunlar harbiyenin açığı , atılan personelin yeri dolması için daha 2 3 dönem daha sutasak alırlar . ilanda gelirse bence yine Ekim gibi gözüküyor geçen sene gibi POMEM önce sutasak sonra gelir .
easycompany, 4 ay önce - Alıntıya git
dostum dedigin dogru ben kendi donemim icin 1 alim oldugunu dedim yoksa genel olaral elbette 1 den fazla ic kaynaktan alim oldu
26 Haziran 2019 00:31

Turkuludur
Aday Memur

Arkadaşlar bu yeni sistemde, Dış kaynaktan subay alımlarında askerliğini yapanlara ek puan verme olayı nasıl oluyor detaylı bilen biri var mı?

Henüz askere gitmedim.

Bu şekilde bir ek puan avantajı olursa kpss sonrası askere gitsem sene sonundaki alımlara bir faydası olur mu bulamadım net bir bilgi.

26 Haziran 2019 01:55

Snlgks
Aday Memur

Arkadaşlar bende askerlik hizmetini yaptım 15 ay geldikten sonra lisans okudum açıktan subay

alımı olursa bana da askerlik yaptığım için ek puan verilir mi

26 Haziran 2019 06:53

Forrestgump6901
Aday Memur

Askerlik yapanlara ekstra bir puan uygulaması yok arkadaşlar.

26 Haziran 2019 10:18

Turkuludur
Aday Memur

Askerlik yapanlara ekstra bir puan uygulaması yok arkadaşlar.

Forrestgump6901, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam yeni sistemde o şekilde bir madde gördüm ama detayı nedir bilmiyorum. Buna istinaden sordum.

26 Haziran 2019 14:50

GRC17
Aday Memur

.

26 Haziran 2019 15:38

Dextrian
Şef

Muvazzaf ve sözleşmeli uzman çavuş, astsubay ve subay alımlarında

ilk 6 aylık askerlik sonrasında devam etmek isteyenlere %5

ikinci 6 aylık dönemini tamamlayanlara %15'e kadar... ilave puan verilebilir yazıyor

Dostlar, eski sistemde (12 veya 15 ay) askerlik yapanlar 6 aydan sonra kendi isteğimle devam ettim diyebilir mi? Siz zorunlu hizmeti yerine getirmiş oluyorsunuz. O yüzden ben bu maddenin geçmişe dönük bir faydası olacağını sanmıyorum. Zorunlu askerlik hizmetini yerine getirenlere ek puan verilir demiyor zaten. Şimdi gidip 6 ay askerliğini yapana da ek puan yok. Zorunlu hizmetin üzerine kendi istekleriyle 6 ay daha devam edenler faydalanacak bundan

26 Temmuz 2019 10:33

akahve
Aday Memur

Bu yıl jandarma dışında tsk hiçbir subay astsubay alımına çıkmadı. geçmiş yıllarda deniz kuvvetlerinin ara ilanları var ilginç bir yıl

26 Temmuz 2019 16:23

akahve
Aday Memur

Bu yıl jandarma dışında tsk hiçbir subay astsubay alımına çıkmadı. geçmiş yıllarda deniz kuvvetlerinin ara ilanları var ilginç bir yıl

akahve, 3 ay önce - Alıntıya git

ve ilan geldi bugün :) deniz kuvvetlerinden

26 Temmuz 2019 19:02

MrSinan

Yds şartı geçen sene var miydi ?

27 Temmuz 2019 12:45

akahve
Aday Memur

Gecen senenin deniz basvuru kılavuzunda sadece kpss şartı yazıyor sitede var inceleyebilirsin

27 Temmuz 2019 13:19

arıstan
Aday Memur

Geçen senede YDS şartı vardı öğretmen mühendis sizin bahsettiğiniz deniz sınıfı alımı

27 Temmuz 2019 13:23

arıstan
Aday Memur

https://ilan.memurlar.net/ilan/41461/dkk-muhendis-ve-ogretmen-sinifi-muvazzaf-subay-alim-ilani.html

27 Temmuz 2019 13:41

MrSinan

Aslında merak ettiğim konu , 2019 dış kaynak genel subay alımı olursa eğer ek olarakYDS şartı koyarlar mi ?

02 Ağustos 2019 08:22

akahve
Aday Memur

aynı yds şartı geçen yılda varmış arkadaş haklı

Toplam 97 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;