Editörler : nayzen
07 Mayıs 2019 17:37   


VHKİ öğretmen olabilir mi?

herkese selam benim aklıma bir şey takıldı milli eğitimde vhki olarak çalısmaktayım ve müdür müdür yardımcılarının aynı zamanda derslere girerek ücret olarak daha fazla para kazandıklarını gördüm bu durumu acaba vhki ler de yapabilir mi yani hem vhki nin görevlerini yapacak hem de aynı zamanda

derslere girerek ek katkı sağlamış olacak ayrıca vhki olarak görev yapanlar sınavlarda görev alabilir

ler mi yani gözetmen olarak bilgili kisiler cevap yazarlarsa sevinirim herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı günler dilerim

07 Mayıs 2019 18:04

memoserif
Şef

Olamaz

08 Mayıs 2019 08:57

Delicfg
Aday Memur

öyle bi dünya yok onların sınıfı ona imkan veriyor sen eöh sınıfı değilsin

08 Mayıs 2019 09:09

mohors
Aday Memur

Öğretmenlik mezunuysan haftada 8 saate kadar derslere girebilirsin. ek ders ücretini alırsın

09 Mayıs 2019 09:04

Delicfg
Aday Memur

Öğretmenlik mezunuysan haftada 8 saate kadar derslere girebilirsin. ek ders ücretini alırsın


mohors, 4 ay önce - Alıntıya git

bu sefer asli görevi ne olacak bu adam vhki olarak 8 5 çalışıyor zaten yanlışınız var

09 Mayıs 2019 11:38

efsane93
Aday Memur

müdür ve müdür yardımcıları da asli görevlerini yaparken öğretmenlik yapabiliyorlar

09 Mayıs 2019 15:01

kanarya13
Aday Memur

dyk kurslarına başvuru yapabilirsin aynı zamanda ösym nin yapacağı bazı sınavlarında cihazcı veya kurya olarak görev alabilrsin. açık öğretim sınavlarında görev iadesi olduğunda gözetmen de olabilirsin. kurumunda sınav hizmetlerine bakan arkadaşlarından daha fazla bilgi alabilirsin.

10 Mayıs 2019 12:24

mohors
Aday Memur

5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununun "Kurumlarda çalıştırılacak personel" başlıklı 8. maddesi 5. fıkrasında; "Uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer Devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilir."hükümleri,

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun "Öğretim görevlileri" başlıklı 31. maddesi 1. fıkrasında; "Üniversitelerde ve bağlı birimlerinde bu Kanun uyarınca atanmış öğretim üyesi bulunmayan dersler veya herhangi bir dersin özel bilgi ve uzmanlık isteyen konularının eğitim-öğretim ve uygulamaları için, kendi uzmanlık alanlarındaki çalışma ve eserleri ile tanınmış kişiler, süreli veya ders saati ücreti ile görevlendirilebilirler." hükümleri ve

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin "Eğitim Programı" başlıklı 33. maddesi 6. fıkrasında; "Fiilen memur statüsünde çalışan uzman eğiticiler bir haftada toplam yirmi saatten fazla ders veremez ve mesai saatleri içerisinde ders vermek üzere bir haftada sekiz saatten fazla izin alamazlar." hükümleri kapsamında Devlet Memurlarına eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilmektedir.

10 Mayıs 2019 14:15

nayzen
Editor

Var olan derslere giremezler. Ancak egzersiz gibi bir zemin üzerinde derslere girebilirler. O da mesai saatlerinin dışında mümkün olur diye biliyorum.

13 Mayıs 2019 10:51

Albertcamus20
Aday Memur

Cerrah olan Başhekimler de bazen ameliyat yapıyor. Hastane de çalışıyorum. Ben de ameliyat yapıp tl gelir sağlayabilir miyim!!! :)))

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?