Editörler : nayzen
07 Mayıs 2019 19:09   

Tayin için yardım istiyorum.

İyi günler...

Ben tayin için dilekçe hazırlayacağım. Memuriyette tecrübesi olan ve farklı kurumda görev almış memur arkadaşlardan bir ricam var. Bana yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.

Arkadaşlar benim için iş hayatında disiplin çok önemlidir. Aldığım paranın hakkını verebilmek için işimi " Adam Gibi " yapabilmeliyim. Bunun için kurallara uyan ve çalıştığı kurumda zevzekleşmeyen, mesai saatinde geyik muhabbetine dalmayan, pişmiş kelle gibi sırıtmayan, işini asmayan, ağırbaşlı, yerini bilen insanların çoğunlukta olması gerekir ki aldığım paranın hakkını layıkıyla verebileyim ve vicdanım rahat bir şekilde uyuyabileyim.

Yukarıda belirttiğim vasıflarda uyan yada bu vasıflara yakın olan devlet kurumları hangi kurumlardır ? Vereceğiniz cevapları değerlendirip tayin için dilekçe hazırlayacağım. Lütfen bana yardımcı olun.

07 Mayıs 2019 22:18

darkjusticer
Aday Memur

Arkadaşlar ben iş yerinde sadece işimle ilgilenmek istiyorum, soytarılıkla yada hovardalıkla değil ! Esnaflıktan geldiğim için para kazanmanın zorluğunu çok iyi bilirim. Aldığı maaşın kıymetini bilmeyip de iki dosyayı imzalamaktan üşenen vurdumduymazlardan bıktım usandım artık...

11 Mayıs 2019 23:44

techie officer
Daire Başkanı

kardeşim çok güzel düşünüyorsun samimi olduğunu anlıyorum ama sizin tasvir ettiğiniz gibi bir kamu kurumu bulursanız banada heber verin bir zahmet. çünkü bende orada çalışmak isterim. çünkü bende sizin yaşadıklarınızı yaşadım yaşıyorum. velevki öyle bir kurum olsa bile oraya sizi hemen alacaklarmı? ve kurumun muvafakat verecekmi? buda ayrı bir mesele tabiki...

Allah kolaylık versin.

13 Mayıs 2019 16:14

er6unnn
Aday Memur

Adliye sizin için uygun olabilir.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?