Editörler : F16 Gökçen


Editör
07 Mayıs 2019 23:32

Forum Kuralları

Hayata dair bölümünü daha paylaşılabilir bir ortam haline getirmek adına uyulması gereken kurallar:

1- Üyeler, bilinen kısaltmalar haricinde büyük harfle başlayan başlık açmamalıdır. Başlık açarken, vurgu amacıyla birden fazla noktalama işareti veya simge konulmamalıdır. Görüntü kirliliğini önlemek amacıyla, editör bu türden başlıkları silebileceği gibi, düzenleme yoluna da gidebilir. Kategoriye uygun olmayan bir başlığın açılması halinde, bölüm editörleri başlığı ilgili kategoriye taşıyabilir. Bu sebeple başlık açmadan önce uygun kategori seçilerek başlık açılması önerilir

2- Forum alanındaki başlıkların kişiselleştirilmemesi ve paylaşımda bulunan üyelere saygısızlık yapılmaması adına , bölüm editörlerine konu başlıklarının silinmesi hakkında talepte bulunmayınız. Konu başlıklarında yapılan yorumlar içinde aynı durum söz konusudur. Değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- Üyeler tarafından kabul görmediği için forumun alt sayfalarına düşen başlıklar "güncel" ifadesi ile güncellenmemelidir. Kendi açtığı başlığı güncelleyerek veya bir mesaj, aynı forum başlığına ya da birden çok forum başlığına tekrarlı olarak gönderilmemelidir

4- Herhangi bir alanda gerçek ve tüzel kişileri, kurum ve kuruluşları, kamu kuruluşlarını ve personelini küçük düşürecek resim, fotoğraf, illüstrasyon, çizim, yazı, alıntı, ses dosyası, video, bağlantı, makale, tablo, mesaj vb içerikler kesinlikle yasaktır. Başka bir site katılımcısını, üçüncü bir şahsı, kurum ve kuruluşları küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz. İletilerin yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

5- Herhangi bir kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmemelisiniz. Üyeleri hedef alan başlık açmamalısınız. Bir başkasının kimlik bilgilerini, telefon numarasını paylaşmamalısınız. Çoklu nick alarak istenmeyen mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler yazmak, tehdit etmek, küfretmek ve nefret söyleminde bulunmak, alkol ve sigara kullanımına özendirmek, pornografik nitelikli ya da şiddeti teşvik eden, çıplaklık ya da görsel, tahrik edici, küçük düşürücü yazılar içeren herhangi bir içerik ile reklam türünde paylaşımlarda bulunmamalısınız.

6- Sitenin herhangi bir alanında yaşadığınız sorunları başka bir bölüme taşımayınız. Yaşanılan

sorunları ilgili bölüm editörüyle görüşmelisiniz.

Not: Forum yöneticilerini veya editörlerini küçümser davranışlar sergilemek ve editörler ile gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. forum bölümünde editörlere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı editörlerin veya yöneticilerin özeline mesaj atarak çözebilirsiniz. Editörler her yazılan paylaşımları göremeyebilirler, uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda bölüm editörleriyle iletişime geçiniz.ulsgkc
Editor
26 Nisan 2021 10:47

Forum yöneticisinin Görevleri Nedir?

1- Memurlar.net editörleri, fikirler karşısında tarafsız kalmakla sorumludur. Ancak, fikir beyan ederken; hakaret içeren, grup veya kişileri küçük düşüren, alaya alan yazışmalar silinecek ve ilgili üye hakkında ceza işlemi uygulanabilecektir.

2- Küfürlü ve reklam içeren yazışmalar direkt olarak editör tarafından silinir. Küfürlü ve reklam içeren yazışmayı yapan üyeye ceza verilir, eğer üyenin iptali gerekiyorsa "üye iptal yetkisi bulunan" editöre bildirilir.

3- Rencide edici veya provokatif nitelikte yazışmalara izin verilmez. Bu başlıklar silinir. İlgili üye ilk olarak uyarılır. Uyarıya rağmen aynı tür hareketlerde bulunan ziyaretçilere ceza verilir, yine aynı faaliyette devam edilirse ve üyenin iptali gerekiyorsa "üye iptal yetkisi bulunan" editöre bildirilir.

4- Kategoriye uygun olmayan bir başlık var ise, silinmeksizin, ilgili kategorisine yönlendirilir.

5- Forum editleri bir hukuk danışmanı değildir. Editörlerin verdiği cevaplar bu çerçevede değerlendirilmelidir.

6- Forum editleri, sadece kendi kategorilerinde, yukarıda yer verilen değişiklikleri yapmakla yetkilidir. Başka bir kategorideki yazışmaya yapılan müdahaleden (küfür veya ağır hakaret durumunda) mutlaka ilgili kategori editörleri bilgilendirilmelidir.

7- Forum editleri görüntü kirliliği oluşmaması için büyük başlıkları küçük harfe dönüştürür ve başlıkları daha anlaşılır kılmak için gerekli müdahalelerle bulunur.

8- Üyeler, bilinen kısaltmalar haricinde büyük harfle başlayan başlık açmamalıdır. Başlık açarken, vurgu amacıyla birden fazla noktalama işareti veya simge konulmamalıdır. Görüntü kirliliğini önlemek amacıyla, editör bu türden başlıkları silebileceği gibi, düzenleme yoluna da gidebilir. Kasıtlı olarak aynı türden davranışlarda bulunan üyelere "Ceza" uygulanabilir.

9- Üyeler tarafından kabul görmediği için forumun alt sayfalarına düşen başlıklar "güncel" ifadesi ile güncellenmemelidir. Kendi açtığı başlığı güncelleyerek veya bir mesaj, aynı forum başlığına ya da birden çok forum başlığına tekrarlı olarak gönderilmemelidir. Forumun rutin akışını bozan üyelere, gerektiğinde, ceza uygulanabilir.

10- Üyeleri hedef alan başlık açılmamalıdır.

Kimlerin Üyeliği İptal Ediliyor?

Memurlar.net'e yeni katılmış veya çok eskiden beri üye olmuş olabilirsiniz. Üye olanlar, becayiş ve haberlere yorum yapma gibi servislerden yararlanabilmekte olup, forumda da yazışabilmektedir.

Ancak forumda yapacağınız düzeysiz yazışmayla, bugüne kadar yaptığınız tüm yazışmalar silinebilir ve üyeliğiniz iptal edilebilir. Üyelik iptali halinde site içi haberleşme ile ilişkide olduğunuz tüm arkadaşlarınızla bağlantınız da kopacaktır. Yine düzeysiz yazışma yaptığınız için hakkınızda savcılık takibi de yapılacaktır.

Bu bağlamda, üyeliğiniz iptal edilmemesi ve sanal âlemin gizliliğinin arkasına sığınıp başınızın derde girmemesi için,

1- Hiçbir üyeye hakaret etmeyiniz. Görüşü ne olursa olsun, üyelere bir insana yakışır seviyede hitap ediniz.

2- Gerek şahsınıza gerekse de gruplara ilişkin olarak karşılaştığınız seviyesiz mesajları forum editörlerine bildiriniz. Tahrike kapılıp siz de mesaj yazmayınız. Aksi halde sizin de üyeliğiniz iptal edilecektir.

3- Kesinlikle reklam amaçlı yazı yazmayınız. Bu, uyarı gerektirmeksizin üyelik iptali nedenidir.

4- Genel ahlaka aykırı kullanıcı adları alan ziyaretçilerin üyeliği, durumun tespiti halinde, iptal edilecektir.

5- Forum editörlerine hakaret etmek üyelik iptal nedenidir.

6- 4 adet "Forumda yazışma yasağı" cezası alan kullanıcının üyeliği otomatik olarak iptal edilecektir. Bu hususu göz önüne alarak, lütfen forum kurallarına uygun yazışınız. Bu uygulama, 4 kez ceza alana kadar yazışılabileceği anlamına gelmemektedir. Üyelik iptalini gerektiren durumlarda, ilk cezada dahi üyeliğiniz iptal edilebilmektedir.

7- Cinsel çağrışımlar içeren ve genel ahlaki kurallara uygun olmayan Üyelik adları iptal edilecek, bu yönde profil bilgisi düzenleyenlerin üyelikleri iptal edilecektir.

8- Birden fazla üyelik adı alarak forum başlıklarındaki paylaşımı sabote eden ve forumun rutin akışını bozan kişilerin tespit edilen üyelik adları iptal edilir.

Kişisel mesajlaşma şikayetleriniz için de mesaj içerisinde ki şikayetet butonunu kullanınız..


ulsgkc
Editor
15 Eylül 2021 11:47

Başka bir platform linki içeren paylaşımlar bölüm editörü veya reklam editörü tarafından kaldırılarak aşağıda ki not düşülür sayın üyeler. Bu şekilde devam eden paylaşımlar olursa o zaman ceza işlemi veya yasak işlemi uygulanmaya başlar. O yüzden lütfen paylaşımlarınızda bu hususa dikkat ediniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi