Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Mayıs 2019 17:56   

Norm fazlası öğretmenlerin il içi tercihleri

Hocalarım okulum kapandığı için norm fazlalığından il içi tercih yaparak şimdiki okuluma atandım. Yönetmeliğe göre önceki okulla şimdiki okulda toplam hizmet süresi üç yıl olduğunda il içi yer değiştirmeye başvurabiliriz.Ancak norm fazlası döneminde değil de il içiyle yer değiştirdiğim için tayin hakkım olmadığı söyleniyor. Benim durumumda olup da tayini olan arkadaşlar var mı? Tecrübeli hocalarımdan yardım istiyorum.

10 Mayıs 2019 18:46

asaygin
Editor

Aşağıdaki başlıkta aynı soru var.

https://forum.memurlar.net/konu/2373871/

10 Mayıs 2019 19:55

dmt28
Aday Memur
Hocam ben de sizlere bir sey danismak istiyorum. Okulumuzun kapanacagina dair mufettislerin gorus yazisi geldi. Kapandigi zaman ogretmenlere ne olacak? Ogrencilere tasima vermeyeceklermis. Cevaplarsaniz cok sevinirim.
10 Mayıs 2019 20:55

asaygin
Editor
Hocam ben de sizlere bir sey danismak istiyorum. Okulumuzun kapanacagina dair mufettislerin gorus yazisi geldi. Kapandigi zaman ogretmenlere ne olacak? Ogrencilere tasima vermeyeceklermis. Cevaplarsaniz cok sevinirim.
dmt28, 2 hafta önce - Alıntıya git

Öğretmenim; Atama ve yer değiştirme yönetmeliği der ki;

MADDE 53 ?(1) Eğitim kurumunun ya da bölümün/eğitim kurumunda uygulanmakta olan mesleki ve teknik eğitim alanının kapanması, program değişikliği, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla ders/alan kaldırılması ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde; eğitim kurumunun ya da bölümün kapatılması veya program değişikliği sonucunda bu eğitim kurumlarında görevli öğretmenler, yeni eğitim kurumu açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu eğitim kurumlarına, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan eğitim kurumlarında ya da bölümlerde görevli olanlar ise açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle öğrencilerin taşındığı eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına mazeretleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atanır.

Bu süreci de daha önce yaşamış biri olarak şöyle anlatayım size;

Okul başka bir okulla birleşiyorsa kadronuz öğrencilerin taşındığı okula taşınır. Orada normlar yeniden belirlenir. Fazlalık oluşması durumunda hizmet puanı düşük olan norm fazlası olur. Bununla birlikte okulunuz kapatıldığı / taşındığı için 3 yılınız dolmasa bile özel maddeyi işaretleyerek il içi isteğe bağlı tayin isteme hakkınız olur.

10 Mayıs 2019 23:40

fenci seda
Aday Memur

İşte hocam o özel maddeyi işaretleyip il içi tercih yaptıktan sonra şimdiki okulumuzda üç yılı dol durmadan (önceki okulumuzla şimdiki okulumuzdaki görev süremiz üç yıl olmuşsa) il içi tayin isteyebilir miyiz ?

11 Mayıs 2019 08:50

asaygin
Editor

İşte hocam o özel maddeyi işaretleyip il içi tercih yaptıktan sonra şimdiki okulumuzda üç yılı dol durmadan (önceki okulumuzla şimdiki okulumuzdaki görev süremiz üç yıl olmuşsa) il içi tayin isteyebilir miyiz ?

fenci seda, 2 hafta önce - Alıntıya git

Size linkini yazdığım başlıkta aynı soruya cevap vermiştim öğretmenim. İsteyebilirsiniz

11 Mayıs 2019 10:24

b3rn4
Müsteşar Yardımcısı

Hocalarım ben de şunu sorayım. Eşim eş durunundan zh bi okula geldi. Benim zh bitti ama o şu an hala yapıyor gözüküyor. Okulunda norm fazlası oldu. İl içi atamalarda zh bitmediği için sadece zh okullara mı tayin isteyebilir?

11 Mayıs 2019 10:33

asaygin
Editor

Hocalarım ben de şunu sorayım. Eşim eş durunundan zh bi okula geldi. Benim zh bitti ama o şu an hala yapıyor gözüküyor. Okulunda norm fazlası oldu. İl içi atamalarda zh bitmediği için sadece zh okullara mı tayin isteyebilir?

b3rn4, 1 hafta önce - Alıntıya git

Evet, ekranında yalnızca zorunlu hizmete tabi okullar açılır.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?