Editörler : uzmantarik
10 Mayıs 2019 19:04   

Amirden izin almadan yurtdışına çıkılabilir mi?

sınır ilinde çalışan bir memur amirinin izni olmadan yurtdışına çıkabilir mi haftasonu

11 Mayıs 2019 00:28

Eses.26.
Memur
İzin alması gerekmektedir aksi halde yurt dışında başınıza iş gelmesinden dolayı sorumlu siz olursunuz meslek hayatınızda sıkıntı yaşarsınız
12 Mayıs 2019 08:45

ser_guem
Aday Memur

15 temmuzdan sonra ek bir izin belgesi isteniyordu artık oda 2 yıl önce kaldırıldı ... yeşil pasaportunuz varsa biletinizi alıp gidebilirsiniz(tabi ABD, İngiltere gibi bazı ülkelerde yeşilede vize isteniyor) ...

https://www.memurlar.net/haber/704267/memurlardan-yurt-disina-cikista-artik-izin-belgesi-istenmeyecek.html

12 Mayıs 2019 09:05

balarest
Genel Müdür

15 temmuzdan sonra ek bir izin belgesi isteniyordu artık oda 2 yıl önce kaldırıldı ... yeşil pasaportunuz varsa biletinizi alıp gidebilirsiniz(tabi ABD, İngiltere gibi bazı ülkelerde yeşilede vize isteniyor) ...

https://www.memurlar.net/haber/704267/memurlardan-yurt-disina-cikista-artik-izin-belgesi-istenmeyecek.html

ser_guem, 1 hafta önce - Alıntıya git
mevzuat gereği izin almak zorundasınız. bazıları 15 temmuza ilave getirilen ve kaldırılan ek izinle karıştırıyor. Khk ile gekken ek izin kaldırıldı. Normal olan duruyor
12 Mayıs 2019 11:54

ser_guem
Aday Memur

ben geçen yaz hiçbir izin almadan iki kez yurt dışına çıktım geldim niye beni havaalanında durdurmadılar o zaman

12 Mayıs 2019 11:56

ser_guem
Aday Memur

normal olan duruyor dediğinizde zaten 15 temmuzdan önce kaldırılmıştı

12 Mayıs 2019 13:30

balarest
Genel Müdür

ben geçen yaz hiçbir izin almadan iki kez yurt dışına çıktım geldim niye beni havaalanında durdurmadılar o zaman

kimse sizi durdurmuyor. şöyle düşünün başınıza bir iş gelmedigi sürece ehliyetsiz araç kullanabilirsiniz
13 Mayıs 2019 10:29

Alemdar11
Memur

konu için teşekkürler peki raporlu iken yurt dışına çıkılırmı pasaport vize vs varken ?

14 Mayıs 2019 13:49

Guiliano Terraneo
Memur

konu için teşekkürler peki raporlu iken yurt dışına çıkılırmı pasaport vize vs varken ?

Alemdar11, 1 hafta önce - Alıntıya git

hayır çıkamazsınız

14 Mayıs 2019 14:18

Alemdar11
Memur

hayır çıkamazsınız

Guiliano Terraneo, 1 hafta önce - Alıntıya git

yani havaalanında soruyorlarmı ki ben hep yıllık izindeyken çıktım sormadılar izin belgesi vs

14 Mayıs 2019 15:39

ser_guem
Aday Memur

Alemdar11, 1 hafta önce - Alıntıya git

kurumunuzdan izinliyseniz yurt dışına çıkamayacağınıza dair mahkeme kararı yoksa elinizi kolunuz sallaya salllaya yurt dışına çıkarsınız hiç bir yere ek başvuru ya da izin talebinde bulunmanıza gerek yok ...

14 Mayıs 2019 16:36

Alemdar11
Memur

kurumunuzdan izinliyseniz yurt dışına çıkamayacağınıza dair mahkeme kararı yoksa elinizi kolunuz sallaya salllaya yurt dışına çıkarsınız hiç bir yere ek başvuru ya da izin talebinde bulunmanıza gerek yok ...

aynen bende öyle düşünüyorum

Toplam 11 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?