Editörler : Mehmet Balci
10 Mayıs 2019 20:23   

MSB mülakatı

Sivil memurluk mülakatına çağırılan arkadaşlar mülakat konuları hakkında bilginiz var mı?

10 Mayıs 2019 21:38

syalin
Aday Memur

hocam giresun/tirebolu için çağrıldım. "ilk aşamada word-excel-powerpoint bilgisine ve klavye hakimiyetine, geçersen ikinci aşamada sözlü mülakata alıyorlar burada da özgüvenine, ifade yeterliliğine vs bakıyorlar" diye biliyorum

12 Mayıs 2019 09:13

eyupensar1453
Aday Memur

hocam giresun/tirebolu için çağrıldım. "ilk aşamada word-excel-powerpoint bilgisine ve klavye hakimiyetine, geçersen ikinci aşamada sözlü mülakata alıyorlar burada da özgüvenine, ifade yeterliliğine vs bakıyorlar" diye biliyorum

syalin, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam her kadro için mi world excel gibi programla mülakata başlıyorlar yoksa hepsinde mi ?

12 Mayıs 2019 13:14

kevseren23
Aday Memur

arkadaşlar mülakata Ankara dışından gelecekler için önemli olduğunu düşünüyorum

sağlık raporu için sevk yazısını hemen mülakat bitiminde mi alacağız yoksa mülakat sonuçları açıklandıktan sonra mı sevk edileceğiz. inşallah sevk yazısı için mülakat sonrasında bir daha ankaraya gelmek zorunda kalmayız. maddi açıdan mağdur olmak istemeyen arkadaşlar cvp bekliyorum

12 Mayıs 2019 15:36

syalin
Aday Memur

hocam her kadro için mi world excel gibi programla mülakata başlıyorlar yoksa hepsinde mi ?

eyupensar1453, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam her kadro için durum böyle mi bilmiyorum ama ben 3001 nitelik kodu yani "herhangi bir önlisans mezunu olmak" alanından başvuru yapmıştım bu nitelik kodu başvuru kılavuzunda "tablo-2"de yer alıyor. yani kılavuzda diyor ki tablo-2'ye tabii tutulan her alım uygulamalı mülakata tutulacaktır. bence başvurduğunuz branşın tablo-2'de yer alıp almadığına bir bakın derim. bir de mülakata çağrılma sayfasında sınav yeri "cebeci-ankara" yazıyorsa uygulamalı mülakata gideceksiniz demektir çünkü sonuçların açıkladığı günkü duyuru metnine göre uygulamalı mülakatlar cebeci'de, sözlü mülakatlar mamak'ta yapılacak, başarılar dilerim kolay gelsin

12 Mayıs 2019 15:40

syalin
Aday Memur

arkadaşlar mülakata Ankara dışından gelecekler için önemli olduğunu düşünüyorum

sağlık raporu için sevk yazısını hemen mülakat bitiminde mi alacağız yoksa mülakat sonuçları açıklandıktan sonra mı sevk edileceğiz. inşallah sevk yazısı için mülakat sonrasında bir daha ankaraya gelmek zorunda kalmayız. maddi açıdan mağdur olmak istemeyen arkadaşlar cvp bekliyorum

kevseren23, 1 hafta önce - Alıntıya git

kılavuza göre mülakatları geçip işe alınan aday sağlık raporu sevk edecekmiş

12 Mayıs 2019 15:49

kevseren23
Aday Memur

kılavuza göre mülakatları geçip işe alınan aday sağlık raporu sevk edecekmiş

syalin, 1 hafta önce - Alıntıya git
bilgiyi personel teminden mi aldınız. klavuzda herhangi bir bilgi verilmemiş
13 Mayıs 2019 00:46

syalin
Aday Memur
bilgiyi personel teminden mi aldınız. klavuzda herhangi bir bilgi verilmemiş
kevseren23, 1 hafta önce - Alıntıya git

ilk yayımlanan başvuru kılavuzunda sağlık raporu konusunda "seçilen aday belirlenen hastaden aldığı raporu 2 ağustos 2019 tarihine kadar teslim etmelidir" gibi bir cümle yazıyor yani özetle bizden istenen belge dört tane. nüfus cüzdan fotokopisi, diploma fotokopisi, mülakat duyuru belgesi ve güvenlik arşiv araştırması formu. sağlık raporunu seçilen o 1 kişi halledecek

14 Mayıs 2019 10:54

hiba85
Aday Memur

ilk yayımlanan başvuru kılavuzunda sağlık raporu konusunda "seçilen aday belirlenen hastaden aldığı raporu 2 ağustos 2019 tarihine kadar teslim etmelidir" gibi bir cümle yazıyor yani özetle bizden istenen belge dört tane. nüfus cüzdan fotokopisi, diploma fotokopisi, mülakat duyuru belgesi ve güvenlik arşiv araştırması formu. sağlık raporunu seçilen o 1 kişi halledecek

syalin, 1 hafta önce - Alıntıya git

adli sicil kaydı da isteniyor

Toplam 8 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?