Editörler : Mehmet Balci
10 Mayıs 2019 23:44   


Tüm Alımlar Derhal Puana Göre Yapılsın Mülakat Kalksın!

KULAKLARINIZI YÜZ BİN AÇIP BENİ DİNLEYİN!

Mülakatlarla bütün düşük puanlı insanlar atanıyor, ortada kadro madro bırakmadılar. Benimle aynı bölümde (Büro Yönetimi) ve 5 puan düşük bir arkadaşım da geçen ay belediyenin mülakatına girip atandı, şuan 5000 liraya yakın maaş alıyor. Bu arkadaşım 23 yaşında atandı, ben ise 36 yaşıma geldim ve hala atanamıyorum. Bu sistem yüzünden ne evlenebiliyorum ne de borçlarımı ödeyebiliyorum. Annem, babam, kardeşlerim ve arkadaşlarımın yüzüne dahi bakamıyorum artık. Tüm bunların sorumlusu kim? Bizler zaten Kpss'yle geldik ve belli bir sıralamaya girdik. Bizleri mülakat adı altında tekrar alıp soru sormayın artık. Ne yaptığınızı herkes biliyor. "Yok efendim bize kendinizi tanıtır mısın, sosyal ve siyasal haklarımız nelerdir, Türkiye'nin yüz ölçümü ne kadardır, Kasr-ı şirin antlaşması nedir vb..." Adamlar mülakatta resmen bizimle dalga geçiyor. Ankara mülakatı için arkadaştan borç para aldım, yol parası, bir takım elbise, gömlek, ayakkabı, kravat, kemer, çorap, Ankara'da konaklama, yeme içme vb... 1000 liranın üzerinde masraf gitti ve yarı aç yarı tok, uykusuz bir şekilde mülakata girdim. Puanı olup da parası olmadığı için mülakata başvuramayanlar da var. Benim gibi nice torpilsiz ve kul hakkına girmek istemeyen koca yürekli insanlar var, bizlerin neden günahına giriyorsunuz? Bizler sizlere ne yaptık? Allah aşkına bizlerden ne istiyorsunuz? Dininiz imanınız her şey mi para oldu. Siz insanlar bu kadar alçalamazsınız, sizler bunun için dünyaya gönderilmediniz. Bu mülakat ve eş-dost-adam kayırma sisteminin derhal son bulması lazım. Her kurum puana göre almalı, başka şeylere göre değil. İşe alınan memurları da gördük, adamlar klavyede tuş ararken, ben hepsini cebimden çıkartıyorum. Adamlar işten nasıl kaytarırım diye düşünürken, bizler insanlara daha fazla nasıl yardımcı oluruz, aldığımız maaşı nasıl hak ederiz düşüncesindeyiz. BÜTÜN KURUMLAR DERHAL KPSS İLE ALIM YAPMALI. Kpss de kim hak ettiyse sırayla alınması lazım. Merak etmeyin, mülakatın ne olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Belediyelerin ve diğer kurumların eşlerini ve dostlarını nasıl aldıklarını her gün görüyoruz. BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL, KENDİNİZE GELİN ARTIK. Kul hakkı yemeyi hemen bırakın. Allah rızası için herkes Cimer'e ve Tv programlarına falan yazsın. Devlet büyüklerimiz bu yanlışı çözene kadar yazmaya devam edin. İşine gelmeyen bazı provokatör ve dangalaklar bu yazdıklarımı çarpıtabilir, konuyu değiştirmeye çalışabilir yahut konuyu başka yerlere çekmeye çalışabilirler, sakın onlara kulak asmayın. Bu konu ne siyasi ne de başka amaçla yazılmıştır. Ben ve benim gibiler hak ettiğimiz bir lokma ekmeği istiyoruz. Bu mesajımı forumdaki diğer başlıklara da yazacağım ki benim gibi insanlar ümitsizliğe düşmesin, ben de sizlerden biriyim ve AÇIM !

Allah tüm iyi insanların ve hak edenlerin yardımcısı olsun, sağlıcakla kalın, sizleri seviyorum.

SİZLERDEN BİRİ.

NOT: Bu yazdıklarımı istediğiniz yerlerde paylaşabilirsiniz. (Facebook, Twitter, Instagram vb.) Belki, Allah dostu bir milletvekili veya bir bakan veyahut bir devlet büyüğümüz bu sıkıntılarımızı görüp bizlere derman bulurlar. Çünkü merkezi alımlara kadro bırakmadılar. Herkes akrabasını, eşini, dostunu ve tanıdığını açıktan alımlarla işe alıyor. Bu gidişe bir son verilsin. Lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın.

11 Mayıs 2019 09:06

cerkes0101
Aday Memur

sizin puanınız kaç acaba?

11 Mayıs 2019 15:22

crops35
Aday Memur

Bende sizin gibi düşünüyorum ama ...aması var işte.

11 Mayıs 2019 20:38

Dark b
Aday Memur

change . o r g da baslik acin bence destekleriz

12 Mayıs 2019 01:33

alonestyle
Aday Memur

kimsenin umrunda değil

13 Mayıs 2019 01:15

ridvangunbakar
Aday Memur

İmza kampanyası başlattım ama memurlar net yazıyı kaldırıyor. Yeni konu da açtım. hemen sildiler.

13 Mayıs 2019 10:25

hayirlisibe
Memur

İmza kampanyası başlattım ama memurlar net yazıyı kaldırıyor. Yeni konu da açtım. hemen sildiler.


ridvangunbakar, 5 ay önce - Alıntıya git
daha fazla alımlar başlamadan geç olmadan imza kampanyası baslasin
13 Mayıs 2019 10:52

ziraatci211905
Aday Memur

Benim de 88 puanım var. Ilk 3000 in içindeyim ama gel gör ki atanamıyorum. Cumhurbaşkanına ve her bakana tek tek twit atıyorum hergun belki biri sesimi duyar da yardımcı olur diye. Cimere yazmaktan ise parmaklarım yoruldu artık. Ama gel gör ki nafile. Bir-kac kişiyle olacak iş değil bu. Birlik olup öyle bu işin üstüne yürümemiz lazım. Birlikten kuvvet doğar.

14 Mayıs 2019 01:42

ridvangunbakar
Aday Memur

Arkadaşlar, memurlar net'te mailler yazın, haber yapsınlar mülakatı. Başka türlü bu bozuk sistem düzelmez. Mülakat bahanesiyle bütün kadroları doldurdular. Herkes memurlar net'e yüklensin. Ben hergün yazıyorum. Sizler de yazın ki bu haksızlığa bir an önce son verilsin. Hak edenler yerleşsin. Allah'a emanet olun...

14 Mayıs 2019 02:03

Mehmet Balci
Editor

Yönetime haber isteği olarak iletilmiştir. Lütfen siz de haber gönder butonundan isteğinizi iletin..

15 Mayıs 2019 01:49

selmasanarca
Aday Memur

ARKADAŞLAR!

MEMURLAR NET YÖNETİMİNE MAİL OLARAK "MÜLAKATI HEMEN KALDIRMALARI" İÇİN MAİL YAZIN. TÜRKİYE DAHA FAZLA YARA ALMADAN BU İLLETTEN HEMEN KURTULALIM.

20 Mayıs 2019 05:29

spiderwitch
Aday Memur

Puanım yüksek olmamasına rağmen sonuna kadar destekliyorum ancak kimi kime şikayet ediyorsunuz arkadaşlar mülâkat en başta hükümetin işine geliyor kalksa alacağı adamlar 80-90 alamayacağı için böyle birşey çok zor olur.

20 Mayıs 2019 11:32

hayirlisibe
Memur

Puanım yüksek olmamasına rağmen sonuna kadar destekliyorum ancak kimi kime şikayet ediyorsunuz arkadaşlar mülâkat en başta hükümetin işine geliyor kalksa alacağı adamlar 80-90 alamayacağı için böyle birşey çok zor olur.


spiderwitch, 5 ay önce - Alıntıya git
saglikcilar mulakata asiri tepki gosterdigi icin fox habere cikti.gecen yillarda ogretmenlerde asiri tepki gosterdigi icin konu meclise tasindi ve su an ogretmen mulakatlari daha adil kpss puaniyla orantili veriliyor asiri puan kiramiyorlar.bizde is yokk sadece aglayip sizlaniyor bizim bolumler bska bisey yok
20 Mayıs 2019 16:53

mehmet-0101
Aday Memur

Yönetime haber isteği olarak iletilmiştir. Lütfen siz de haber gönder butonundan isteğinizi iletin..


Mehmet Balci, 5 ay önce - Alıntıya git

o buton işe yarıyor mu gerçekten ?

22 Mayıs 2019 08:29

şirinemmm
Aday Memur

#AynıGemideDeğiliz #HepimizAynıVatandayız #iski461torpilliatamadurdurulsun #iski461torpilliatamayıdurdurun #SagliktaMulakataHayir #ormanda5000torpilsizatama @LiyakatHareketi

Mülakat=Torpil Hayır ! Liyakat İstiyoruz.....

Arkadaşlar birbirimize destek olalım...Bu hg kullanarak mülakat istemediğimizi belirtelim...

Toplam 14 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?