Editörler :
01 Haziran 2019 09:34

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur
çünkü TSK da 1000 kişide 900 uzman 80 astsubay 20 subay oluyor. daha kaç gün oldu bir denizci yzb Suriye'de sehit olalı. benim demek istediğim kimse kimseye silah zoruyla bu işleri yaptirmiyor. ülkede herkes zengin değil zaten çoğunluk gariban her gariban da uzman çavuş olmak zorunda değil.
ahkalin, 4 ay önce - Alıntıya git

Ya siz gerçekten kendinizi kalifiyemi sanıyorsunuz? Çok eğlencelisiniz :)

01 Haziran 2019 09:44

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Merhaba güzide silah arkadaşım ...

Öncelikle kanser tedavisi gören kıymetli babanız için geçmiş olsun dileklerimi kabul ediniz

Aile efradınıza ve üstsoyunuza karşı duyduğunuz ahde vefa ve gönül borcu, zaten yurtsever bir birey olduğunuzun yegane delilidir

Asker şahıs olup olmadığı dahi tartışmaya açık bulunan yorumcuların yorumlarına ve kınayıcıların kınamalarına aldırış etmenize lüzum yok

Hak bildiğiniz yolda ilerlemeniz en doğrusu

Her ne kadar klasifikasyonunuzda yer bulamasam da bilmesi gereken prensibini kendime sütre sağlamaksızın, statükocu yaklaşımlarda bulunma kolaycılığına kaçmadan 3ncü bir grubun ihdas edilmesinin rasyonel olacağı kanaatindeyim

;)

Emin olabilirsin ki, sana cevap yetiştirme çabasında olan yorumcu ve kınayıcıların birçoğu ST 'larını açıp okumaya bile üşenmişlerdir

Şehadet şerbetini içen tüm silah arkadaşlarımızın ruhları şad mekanları cennet olsun

Külli iradenin tecellisi ve tezahürü her şeyin üzerinde olmakla birlikte , ülkeniz için hayatta kalma mücadelenizi , ülkünüz uğruna ölümü göze alma perspektifini zi kıymetli buluyor ve alkışlıyorum

Hybrid harbin istatistiki analizlerine girmeyi bu platformda doğru bulmuyorum çünkü statulerin total rakamlarının denkleme dahil edilerek oransal hesaplamalara gidilmesi gerekirken , gerek yaş grubu gerek muh /yrd sınıf ayrımları, görev tanımları, kişilerin TSK 'ne intisab ederken ki amaç arka plan haleti ruhiye beklenti ve moral değerlerinin yanı sıra , mezun olunan okul kaynak sosyoekonomik ve psikososyal birçok değişkenin , çıkan sonucun sihhatini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum

Normatif ve formel açıdan statünüz uzman erbaş olsa da , benim nazarımda bir astsb bçvs kadar ağırlığa haizsiniz

Keşke diğer sözleşmeli ast personel de sizin kadar geniş açıdan bakabilse ve kişisel gelişimini tekamüle erdirebilse

Başarılarınızın devamını diliyorum


Son detail bükücü, 4 ay önce - Alıntıya git

Bu yapıcı yorumunuz için çok teşekkür ederim. Eğer her

rütbedeki Türk askeri sizin gibi olsaydı ne ergenekon kumpası yaşanır ne de fetö Tsk'ya sızıp orduyu bugünkü vahim duruma düşürmezdi.

Kaygı duyup böyle bir başlık açma sebebim, ordumuzun gittikçe yozlaşıyor olması.

Saygılar

01 Haziran 2019 10:43

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Değerli silah arkadaşım Atatürk'ün Askeri 1981;

Ben senin tabirinle TSK.nın içindeki 2'nci gruptan bir silah arkadaşınım.

Yazdığın yazıda o kadar çok yanlış bilgi ve iddialar var ki hangisini düzeltsem bilemedim.

Ama en azından şunları belirtmek isterim.

1. İlk astsubaylık sınavında S1'deki başçavuşunun evrakı mühürlemediği için sınava giremediğini bahsetmişsin. Hiçbir zaman S1.lik yapmadım ama işlerinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. TSK.da birçok birlikte S1.liğe astsubaylar vekalet etmektedir. Vekalet diyorum dikkat et.TMK, ya göre S1. kadrosu binbaşıdır. Ayrıca bir Kd.Bçvş. ve yeteri kadar yazıcı olması gerekmektedir. Ancak S1.deki astsubaylar görevlerini o kadar iyi yapmaktadır ki normalde kısa süreli zamanlarda ve zorunlu hallerde yapılması gereken 2 kişilik yapılabilecek bir iş S1.deki astsubayın sanki asli görevi olarak üzerine yapışmıştır. Gelelim mühür meselesine. S1.deki astsubayı bırak S1 olan binbaşının mühür kullanma yetkisi yoktur. (Mevzuat olarak) Mühür bizzat Tabur Komutanı tarafından kullanılmalıdır. Hele ki kanaat kullanılan bir evrak mühürlenecek ise bunu S1.personelinin bırakın kontrol etmesini, görmesi bile uygun değildir. Mühür eksiği varsa o eksiklik Tabur Komutanınındır.

2. Türk toplumunda herkes konu astsubay olduğu zaman kıyaslama ve eleştirme hakkını kendisinde görmektedir. Özellikle ANTK 41 göre hiç uygun olmayan boşçavuş sözü hiçbir TSK personeline yakışmamakta hatta suç işleme noktasına getirmektedir. Yıllar önce bir kişi general'e keneral dediği için ceza almıştır. Kendini S1.deki astsubayın yerine koy, şöyle düşün bakalım. Amirin olarak bir binbaşı olması gerekirken onun atanmaması nedeniyle onun işini de yapmak zorunda kaldığın, masa başı iş diyerek yeterli yazıcı personel verilmediğini, astın olan bir personel tarafından hangi işlerin yapıldığının sorgulandığı, rütbenle alay edildiği vb. bir ortamda ne kadar verimli çalışabilirsin

3. Ordular mideleri üzerinde yürür sözünü hiç duydunmu bilmiyorum. Sen cephede çatışmaya giderken senin tabirinle 2nci grupta olan personelin görevini eksik yapması nedeniyle maaşının yatmadığını düşün ve evine haciz geldiğini, SGK işlemlerinin yapılmaması nedeniyle doğum yapacak eşinin hastaneye alınmadığını. Bu durumda sağlıklı bir muharebe yürütebilir misin?

4. Bahsettiğin 2nci grup insanlar elektrik gibidir. Olduğu zaman hiçbir aksaklık olmadığında kimse kıymetini bilmez, ancak eksikliğinde insanların dünyası kararır.

5. Demek ki masa başında oturan sence işleri çok önemli olmayan personelin ne kadar kalifiye olması gerektiğini en iyi senin anlaman gerekir. Çünkü eksik basılmış bir mühür senin ve ailenin tüm yaşamını değiştirebiliyor sonuçta. Belki astsubay sonra subay belki general olacaktın. Hiç görevi olmamasına rağmen S1'deki astsubay mühürü bassa ve sınavı kazansan acaba s1 astsubayının senin hayatına ne kadar önemli bir dokunuş yaptığını hayatın boyunca düşünecekmiydin?

6. Senin tabirinle sana kesinlikle cahilsin demiyorum. Ama bilgi eksikliğin fazla.Bu birçok arkadaşımda böyle.

7. Örneğin sözleşme evrakını bile takip etmeyen birçok uzman erbaş arkadaşım oldu. Tugay Merkez Şube tarafından uyarmamız gerekti. Bakın 3269 da sözleşme bitimine 4 ay kala uzman erbaş sözleşme için başvurmadığında yıl sonunda sözleşmesi yenilenmeyebilir. O arkadaşın hiçbir hakkı da olmuyor. Düşünün bunu bile biz defalarca uyardık. Görevimiz olmamasına rağmen. Şimdi zamanında başvurmayan uzman erbaşın sözleşmesini tugay komutanı yenilemediği zaman senin gözünde merkez şubedeki başçavuş hatalı olacak değil mi?

8. Çok fazla uzattığımın farkındayım. Ama TSK bir zincirdir. Bütün sınıflar birbirini tamamlar. Muharip arkadaşların muharebede burnunun kanamaması için dua eden ve 14 yaşında TSK ya girdiği için birçok muharip arkadaşı şehit olmuş bir silah arkadaşın olarak söylüyorum.

9. Tabiki serzenişlerinde hak verdiğim konularda var. Ama lütfen bunları sana vermeyenleri belirterek eleştirirsen sevinirim. Sosyal tesislere girmeni engelleyen hiçbir zaman başçavuşlar değil. Sağlıcakla kal....


Astsb0720, 4 ay önce - Alıntıya git

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

1.Mühür yetkisi elbetteki amir de olabilir ama kurum içersinde işlerin nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Sizin cevabınızdan S1 personeli hiçbir kağıda mühür vurmuyormuş anlamı çıkıyor. Öyleyse tamam ama öyle değil bunu biliyoruz.

2.Bu konuda haklısınız özür dilerim. Kullandığım kelime tek bir şahısa yönelikti. Suç unsuru olduğundan değil hatalı olduğumu gösterdiğiniz için.

3.Kusura bakmayın ama onca sorunun arasında maaşlarımız da yatsın bir zahmet.

Ben - 40 ve +40 derece de dışarı da operasyonel birlikte görev yaparken sizlerin böyle bir görevi ihmal suçu işleyebileceğinizi düşünmek bile istemiyorum.

Zira diğer konularda zaten fazlasıyla aksaklık yaşıyoruz. Burada tek tek saymak istemiyorum.

4.Evet bahsettiğim 2.grup personel elektrik gibi bunu en iyi bizler biliyoruz. Çünkü sürekli yokluğunun sorunları ile boğuşuyoruz.

5.Kurumdaki her personelin kalifiye olması gerektiğini düşünüyorum. Madem masa başındaki personel kalifiye peki neden geri hizmetten kaynaklanan sorunlar yumağı ile cebelleşiyoruz?

Gerek karar vericiler gerek uygulayıcılar görevini doğru düzgün yapmadığı için elbette.

6.Herkesin bilgi eksiği var fakat sizinle benim aramdaki fark siz olması gerekeni ama aslında olmayanı bende gerçeği anlatıyorum.

7.Uzman arkadaşlarımın bilgi eksikliği veya şahsi konuları ihmal ediyor olması sizce görevi ihmal mi? Yoksa çoğunun benim gibi her yıl farklı bir birlikte görev yapıyor olması mı?

Kendisine ve ailesine vakit ayıramayan insanların özlük haklarının takip edilmesi sizce Devlet planlama teşkilatının görevi mi?

Elbetteki herşey yanlış değil. İyi niyetle vazifesi dışında emek veren personelimizde çok ancak fotoğrafa geniş bir açıdan bakmanızı bekliyorum.

8.Konu şahsınızla ilgili değil, bu kadar hassasiyet göstermenizi anlıyorum ama biraz da gerçekçi olmanızı Ümit ediyorum.

9. Keşke rütbe milliyetçiliği yerine görev milliyetçiliği yapsaydınız. O zaman söylediklerimin kurumun kanayan yarası olduğunu kabul edediniz. Çözüm merci elbetteki karar verici konumunda olanlardır buna itirazım yok benim verdiğim örnekler örnekleme idi. Birkaç örnek daha vereyim madem öyle..

Uzman çavuşların orduevi veya sosyal tesisten dışlanmış olmasını hem ailecek tanıdığım bir başçavuşum hemde bölük komutanım onaylar mahiyette yorum yapabildiler.

Astsubaylarda genel olarak gördüğüm tavır ; Kuruma küskünlüğün doğurduğu bir motivasyon düşüklüğü. (Bu uzmanlar da daha fazla olabilir ama bizim öyle bir lüksümüz yok.)

Sonuç olarak

Siz kendi bakış açınızla ithmlarımdan rahatsız olmuşsunuz ama doğruları söylemek yerine olması gerekipte olmayan şeyleri yazmışsınız.

Gerçekçi olabilseydiniz keşke..

01 Haziran 2019 10:52

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Güzel adamdın ve o güzel atına binerek gittin be Celal Yzb

Komutanım demekten efendim demeyi unutmuştun , tıpkı Harbiye marşı'nı söylemekten donanma marşı'nı unuttuğun gibi

Meşhurdun , fakat meşhur olduğundan daha fazla mütevazıydın

Sitayisle bahsedilirdin , hep merak ederdim uzaktan

İlkin , bir Pentagon programında , Antep ve Kırşehir'in 2015 yazında kesişti yolumuz , ürdün'den gelen division 30 bileşenlerinden birinci kısmı adam etme görevinde komşu istasyonda faaliyet icrasındaydım ,keskinleri keskinleştirmekten saçını kaşıyacak zamanın yoktu , Hz Eyüp sabrına hayran kalmıştım , azıcık bayır-bucak türkmen ağzı ile azıcık suri levant arapçan ile attığın fırçaların yankılarını duyardım

Kaynaşıp muhabbet ettiğimizde , Belarus'lu bir kızçenin kendi sosyal ağına yüklediği görselimden hareketle soruşturmaya dahil edildiğim ,işaret fişeği olan false flag casusluk kumpasında alabilmeyi başardığım KYOK 'mdan bahisle şakirtlerin sonunun geldiğini görmeden ölmek istemem demiştin azeri şivesiyle , yiğit oğlu yiğit adam

Ne mutlu ki, El Bab önünde bizleri bir lokma kumanya ile bir yudum suya muhtaç etmeye çalışan kişilerin isimlerini KHK 'lerde görme bahtiyarlığına eriştik ve bu sayede ikmal bakım ve sair lojistik sistemimize sızmış olan şakirtlerin varlığı ortaya çıkmış oldu , o vakit bizleri açlık ve susuzluk ile sınamaya kalkan hadsizler şimdi kendileri bir lokma ekmeğe muhtaç kaldılar : )

Dinar Dombay esprilerime katlandığın için ayrıca teşekkür ederim iki metrelik dev adam, büyük yürekli insan

Ertesi yıl , bir Cizre kışında yine karşılaşmıştık sabah ezanı öncesi etrafı kolaçan ederken mescid niyetine kullanılan bir viranenin yanından geçtiğimiz esnada içeriden gelen inleme benzeri efektleri duyunca tam içeriye dalmıştım ki , üzerinde pöh kamuflajli pançosu örtmüş olan komiserin sara nöbeti geçirdiği sui zannıyla shh astsb çağırmayı düşünürken arkamdan yetişip kolumdan tutup çekmiştin ve cehaletimin farkına vardığım o anlar dan birini daha yaşamama vesile olmuştun, zikir zakir şakir hor görme virane malik define ve saire :(

Hoş aynı yılın sonunda süper terfi almış zakir komiserim , meritokrasiden bahisle lüzumsuz yere vaktini almayayım

FSA -TEP sonrasında , Cizre merkezinde Şehit Burak Demirci opu bitirmiş Şehit Mehmet Çiftçi opuna başlarken , başlayamadan bittigimde , sen başarılı bir şekilde bitirip yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olarak tufanları göstermeye devam etmiştin beraberindeki keskinlerin ile Silopi meskun mahalde adeta destan yazmıştın

Burak Demirci harekatı esnasında viranenin içerisinde yapılan toplantıda bana edilmedik hakaret yapılmadık mobbing bırakmayan asker özentisi şakirtin , Paulus musun Chuikov mu sorusuna , justa grata honoria 'ya atfen Attila 'nın atını söylemek üzre iken sağ ayağıma yemiştim sol ayağınla yaptığın hamleyi , flavius aetius'tan zerre feyz almamış nasiplenememiş insancıkların maiyetinde vukuat işlemeden çalışabildik verdiğin omuzla , ikinci mümtaz terfiyi dahi ayim yoluyla ancak alabildik üzerimde çok hakkın var, ödeyememem , zaten ödeyemeden gittin koca yürekli uzun adam

Asker özentisinin cebinde bylock çıktığı haberini aldığım vakit Erbil 'de adak kurbanı kesip , lokma tatlısı dağıtmıştım gurebaya , aklıma geldikçe Hüseyin Kağıt erik dalı eşliğinde oynuyorum , yüreğimi soğutmak için

Askeri Lise ve KHO döneminde yaz dönemi mentes atat esnasında ıstırap olan adamcıkların cezaevinde olmasından mutluluk duyuyorum, yabancı uyruklu bir kızçenin sosyal ağında yapmış olduğu masumane görsel paylaşımını ganimet bilerek sözde Bedir Harbi'nde ( ergenekon balyoz atabeyler ankara İzmir casusluk kumpasları ) ismimizi kaydedip soruşturmaya dahil ettiklerinde huseyn olmuştuk la tahzen demiştik , şükür ki uhud harbinde ( 15-16 07 ) rövanşı aldık, sözde bedrin sözde şanlı aslanlarını adeta kediye çevirdik

Zeytin Dalı 'nda bıraktığın izler de hâlâ tazeliğini koruyor

Şehadetinin hemen ertesinde , henüz Oran lojmanlarında taziye ziyaretleri devam ederken , atlantikçi sözde analistler, şehadetine dost ateşinin (rus spetsnaz devriyelerinin ) sebebiyet verdiğine ilişkin twitler atma gafletine dahi düştüler ,Pentagon'un kara gücüm dediği örgütü paklamak ve avrasya jeopolitiğine ket vurabilmek adına, koordinat denilen kavramdan bihaber , haritacılık dersinde uyuklamış olanlar Malikiyye noktası neresi , Tel Rıfat nerede bilmeden tezvirat yapmaya devam ediyorlar , içimizdeki namaz kılan cia ajanları 15 temmuz darbe ve işgal planının arkasındaki büyük şeytan ve küresel efendilerinin emriyle , make economy scream 'den de bihaber ve risale okumaktan operation condor veya plan condor okumaya fırsat bulamayan tapınak şövalyeleri

Bab önlerinde aç biilaç iken konuşurduk tarihsel arka plan, dost aşiretler , güvenli ikmal hatları , kapalı hava sahası, Blackwater academi , hizmet alımı taşeron sistemi, risk minimizasyonu mekkare katırları topçu beygirleri ve sair hususlarda kuvvet geliştirmedeki şakirtlerin hayalleri dahi ulaşamazdı bizim planlarımıza

Işıklar içerisinde uyu , kocaman yürekli uzun adam


Son detail bükücü, 4 ay önce - Alıntıya git

Ne bahsi geçen komutanımı ne de sizi tanımıyorum ama şu yazdığınız yazıdan çok etkilendim sayın komutanım.

Keşke emriniz de çalışma şansım olsaydı.

Bu ülke ayağa kalkacaksa eğer sizlerin sayesinde kalkacak.

Saygılar

08 Haziran 2019 23:59

ffaaiikk
Aday Memur
neden birbirimiz ile uğraşıyoruz derdimiz ney. kardeşim başkalarının ne iş yaptığıyla uğraşacaksan mutlu olamazsın kendini kimseyle kıyaslama illa kıyaslayacaksan cumhurbaşkanı ile kıyasla milletvekili ile kıyasla belediye başkanı ile kıyasla avukatla kıyasla doktorla kıyasla hepsi senden daha kolay ve daha çok para kazanıyorlar. işin özü sen kendinden sorumlusun başkalarının ne yaptığı değil senin ne yaptığın önemli.
13 Haziran 2019 01:22

Son detail bükücü
Şef

Güzel adamdın ve o güzel atına binerek gittin be Celal Yzb

Komutanım demekten efendim demeyi unutmuştun , tıpkı Harbiye marşı'nı söylemekten donanma marşı'nı unuttuğun gibi

Meşhurdun , fakat meşhur olduğundan daha fazla mütevazıydın

Sitayisle bahsedilirdin , hep merak ederdim uzaktan

İlkin , bir Pentagon programında , Antep ve Kırşehir'in 2015 yazında kesişti yolumuz , ürdün'den gelen division 30 bileşenlerinden birinci kısmı adam etme görevinde komşu istasyonda faaliyet icrasındaydım ,keskinleri keskinleştirmekten saçını kaşıyacak zamanın yoktu , Hz Eyüp sabrına hayran kalmıştım , azıcık bayır-bucak türkmen ağzı ile azıcık suri levant arapçan ile attığın fırçaların yankılarını duyardım

Kaynaşıp muhabbet ettiğimizde , Belarus'lu bir kızçenin kendi sosyal ağına yüklediği görselimden hareketle soruşturmaya dahil edildiğim ,işaret fişeği olan false flag casusluk kumpasında alabilmeyi başardığım KYOK 'mdan bahisle şakirtlerin sonunun geldiğini görmeden ölmek istemem demiştin azeri şivesiyle , yiğit oğlu yiğit adam

Ne mutlu ki, El Bab önünde bizleri bir lokma kumanya ile bir yudum suya muhtaç etmeye çalışan kişilerin isimlerini KHK 'lerde görme bahtiyarlığına eriştik ve bu sayede ikmal bakım ve sair lojistik sistemimize sızmış olan şakirtlerin varlığı ortaya çıkmış oldu , o vakit bizleri açlık ve susuzluk ile sınamaya kalkan hadsizler şimdi kendileri bir lokma ekmeğe muhtaç kaldılar : )

Dinar Dombay esprilerime katlandığın için ayrıca teşekkür ederim iki metrelik dev adam, büyük yürekli insan

Ertesi yıl , bir Cizre kışında yine karşılaşmıştık sabah ezanı öncesi etrafı kolaçan ederken mescid niyetine kullanılan bir viranenin yanından geçtiğimiz esnada içeriden gelen inleme benzeri efektleri duyunca tam içeriye dalmıştım ki , üzerinde pöh kamuflajli pançosu örtmüş olan komiserin sara nöbeti geçirdiği sui zannıyla shh astsb çağırmayı düşünürken arkamdan yetişip kolumdan tutup çekmiştin ve cehaletimin farkına vardığım o anlar dan birini daha yaşamama vesile olmuştun, zikir zakir şakir hor görme virane malik define ve saire :(

Hoş aynı yılın sonunda süper terfi almış zakir komiserim , meritokrasiden bahisle lüzumsuz yere vaktini almayayım

FSA -TEP sonrasında , Cizre merkezinde Şehit Burak Demirci opu bitirmiş Şehit Mehmet Çiftçi opuna başlarken , başlayamadan bittigimde , sen başarılı bir şekilde bitirip yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olarak tufanları göstermeye devam etmiştin beraberindeki keskinlerin ile Silopi meskun mahalde adeta destan yazmıştın

Burak Demirci harekatı esnasında viranenin içerisinde yapılan toplantıda bana edilmedik hakaret yapılmadık mobbing bırakmayan asker özentisi şakirtin , Paulus musun Chuikov mu sorusuna , justa grata honoria 'ya atfen Attila 'nın atını söylemek üzre iken sağ ayağıma yemiştim sol ayağınla yaptığın hamleyi , flavius aetius'tan zerre feyz almamış nasiplenememiş insancıkların maiyetinde vukuat işlemeden çalışabildik verdiğin omuzla , ikinci mümtaz terfiyi dahi ayim yoluyla ancak alabildik üzerimde çok hakkın var, ödeyememem , zaten ödeyemeden gittin koca yürekli uzun adam

Asker özentisinin cebinde bylock çıktığı haberini aldığım vakit Erbil 'de adak kurbanı kesip , lokma tatlısı dağıtmıştım gurebaya , aklıma geldikçe Hüseyin Kağıt erik dalı eşliğinde oynuyorum , yüreğimi soğutmak için

Askeri Lise ve KHO döneminde yaz dönemi mentes atat esnasında ıstırap olan adamcıkların cezaevinde olmasından mutluluk duyuyorum, yabancı uyruklu bir kızçenin sosyal ağında yapmış olduğu masumane görsel paylaşımını ganimet bilerek sözde Bedir Harbi'nde ( ergenekon balyoz atabeyler ankara İzmir casusluk kumpasları ) ismimizi kaydedip soruşturmaya dahil ettiklerinde huseyn olmuştuk la tahzen demiştik , şükür ki uhud harbinde ( 15-16 07 ) rövanşı aldık, sözde bedrin sözde şanlı aslanlarını adeta kediye çevirdik

Zeytin Dalı 'nda bıraktığın izler de hâlâ tazeliğini koruyor

Şehadetinin hemen ertesinde , henüz Oran lojmanlarında taziye ziyaretleri devam ederken , atlantikçi sözde analistler, şehadetine dost ateşinin (rus spetsnaz devriyelerinin ) sebebiyet verdiğine ilişkin twitler atma gafletine dahi düştüler ,Pentagon'un kara gücüm dediği örgütü paklamak ve avrasya jeopolitiğine ket vurabilmek adına, koordinat denilen kavramdan bihaber , haritacılık dersinde uyuklamış olanlar Malikiyye noktası neresi , Tel Rıfat nerede bilmeden tezvirat yapmaya devam ediyorlar , içimizdeki namaz kılan cia ajanları 15 temmuz darbe ve işgal planının arkasındaki büyük şeytan ve küresel efendilerinin emriyle , make economy scream 'den de bihaber ve risale okumaktan operation condor veya plan condor okumaya fırsat bulamayan tapınak şövalyeleri

Bab önlerinde aç biilaç iken konuşurduk tarihsel arka plan, dost aşiretler , güvenli ikmal hatları , kapalı hava sahası, Blackwater academi , hizmet alımı taşeron sistemi, risk minimizasyonu mekkare katırları topçu beygirleri ve sair hususlarda kuvvet geliştirmedeki şakirtlerin hayalleri dahi ulaşamazdı bizim planlarımıza

Işıklar içerisinde uyu , kocaman yürekli uzun adam


Son detail bükücü, 4 ay önce - Alıntıya git

Celal baba ,

Bugün şehadetinin 40ncı günü devriyesi

İntikamını aldık , alıyoruz , eziyoruz

Fakat tüm bu aldıklarımız , maalesef seni geri getirmeye muktedir değil

Ruhun şad , mekanın cennet , makamın 3 ler 7 ler 40 ların makamı olsun

Işıklar içerisinde uyu , iki metrelik dev adam

24 Haziran 2019 22:21

Son detail bükücü
Şef

Komutanım, Celal Agam , kıymetli büyüğüm, yüzük kardeşim , silah ve kılıç arkadaşım

Yarın şehadetinin 52 nci günü devriyesi

Cebeci Askeri Şehitliği'ne gelip fatiha ihlas ve Türkçe Yasin okumak fırsatını hâlâ bulamadım, henüz bölgede intikamını almakla meşgulüm

Meşguliyetlerin en yücesini icra etmenin verdiği kıvanç ve onuru huşu ve vecd içerisinde yaşıyorum

Meşguliyetlerin haricinde , bildiğin üzre Putin yürüyüş ve oligark fırçalama taklidi yapıyorum, digital casio ile güzel aşık, can -u dilden hâne kıldın akîbet, meftun olarak ve sordum sarı çiçeğe 'yi henüz bitirdim hamd olsun

Şehadetinin 52 nci günü devriyesini idrak ettiğimiz bu günlerde , yerli juan guaido'lar nevzuhur ediyor , örgüte 80 bin TIR dolusu silah ve mühimmat hibe eden atlantik sisteminin dahildeki uzantı ve aparatları avrasya jeopolitikasını baltalamaya yönelik son çırpınışları sergiliyor , tüm olumsuzluklara rağmen vatan savaşına hazırız, iç cepheyi sağlam tutuyoruz, safları sıklaştırdık

İçimizdeki namaz kılan cia ajanları ankesörlü ve kontörlüden alınıyor, çok değil 3-5 yıl önce halı saha maçına düzenli katılan ve kapri giyen şakirtlerin ekseriyeti EP oldu, şakirt ajanların enterne edildiği operasyonları fırsat buldukça kutluyoruz ulusalcı arkadaşlarla birlikte erik dalı eşliğinde

Yurtdışına firar etmeye kalkan ajanları , Meriç nehrinde Okeanos büyük bir iştihâ ile yutuyor ve veyl vadisine transfer ediyor , Kerberos'a kat'i talimat verildi tetikte güçlü ve hazır , çok şükür

Şehadetinin 52 nci günü devriyesinde gıyabında fatiha ihlas ve Türkçe Yasin şerifi okuyorum tanrım kabul buyursun

Işıklar içerisinde uyu iki metrelik uzun adam, babayiğit dev adam

Mekanın Adn cenneti , adresin Firdevs köşkü , Tesnim hem haber ajansı hem de kutsal meşrubatlar içtiğin pınarın ismi , ehli beyt komşuların olsun , inşallah

Şehadetine sebep olan emperyalist aparatları ve içimizdeki cia uzantıları olan şakirtleri unutursak kanımız kurusun , unutmayacağız unutturmayacağız Tanrının izniyle

30 Haziran 2019 18:49

red1977
Aday Memur

Boş bir başlık ve ondan daha boş ve laf salatası pek çok yorum...

04 Temmuz 2019 19:16

Son detail bükücü
Şef

Kuşlar uçuyor , şakirtler düşüyor

Ergenekon balyoz atabeyler askeri casusluk tertiplerinden , hasılı kumpas süreçlerinden hiçbir rahatsızlık duymayanlar bilakis memnuniyetle ellerini ovuşturanlar , yazdıklarımızdan rahatsızlık duymuşlar

Psyop hedefine ulaşmış , attığımız taşlar ürkütücü olmuş , tanrıya şükür

Egg , larva , koza ,kelebek

Uyuyan hücreler uyanıyorlar

Açık düşüyorlar

Şakirtler , rus salatası zinhar sevmezler

;)

05 Temmuz 2019 12:50

red1977
Aday Memur

Öyle bir zamandayız ki fetöye en çok sövüp sayanlar nedense o hainlerle aynı maklube veya her ne zıkkımsa ona kaşık sallayanlardan çıkıyor. Sanal mecrada boş beleş sayfalar dolusu yazmak birinin o şakirt denen şerefsizlerden olmadığı anlamını çıkartır mı, hayır.

Öyle bir zamandayız ki birini en ufak eleştirdiniz diye fetöcü veya şakirt diye suçlanabilirsiniz. Atış serbest nasılsa, nedeni malum..

"Ergenekon balyoz atabeyler askeri casusluk tertiplerinden , hasılı kumpas süreçlerinden hiçbir rahatsızlık duymayanlar bilakis memnuniyetle ellerini ovuşturanlar , yazdıklarımızdan rahatsızlık duymuşlar" :))) Atış serbest, yapıştıııır. Aynı terane.

Senin yazdığının on katı benim o sümüklü hainlerden çekmişliğim var birader, rahat ol. Git süslü alengirli cümleleri kullanacağın bir şiir kitabı falan çıkart da gazını alsın, enerjini boşalt, biraz alkış al, zira ihtiyacın var gibi duruyor.

Bu ülkenin evlatları Balyoz Ergenekon Casusluk kumpaslarında nasıl mağdur edildiyse, şu anda da sen göbek atarken onbinlerce işlem yapılan kişi arasında arada kaynayanlar, mağdur edilenler var. Onu dile getirecek kan var mı? Eğer yoksa git sözlüğe bak ben söylemeyeyim zıt anlamını şimdi.

O mükemmel istatistik bilgin ve süslü kelimelerinle bi oranlayıver bakayım; o zamanki kumpaslarda işlem gören mağdur edilenlerlerin sayısını, bu zamanda işlem yapılan askerleri. Senin mantığına göre TSK nın %99 u fetöcüdür ve sen de o diğer % 1'desindir gerçi ama :)) Bakmak başka, görmek başka şey olsa gerek..

Arada kaynayan mağdurlar yoksa Devlet-i Ala neden komisyon kurmuştur?

"Beraatı zimmet asıldır" ı o gün nasıl savunduysak bugün de savunuruz evelallah. Bazı tribün budalaları buna engel değil.

05 Temmuz 2019 13:44

Son detail bükücü
Şef

Öyle bir zamandayız ki fetöye en çok sövüp sayanlar nedense o hainlerle aynı maklube veya her ne zıkkımsa ona kaşık sallayanlardan çıkıyor. Sanal mecrada boş beleş sayfalar dolusu yazmak birinin o şakirt denen şerefsizlerden olmadığı anlamını çıkartır mı, hayır.

Öyle bir zamandayız ki birini en ufak eleştirdiniz diye fetöcü veya şakirt diye suçlanabilirsiniz. Atış serbest nasılsa, nedeni malum..

"Ergenekon balyoz atabeyler askeri casusluk tertiplerinden , hasılı kumpas süreçlerinden hiçbir rahatsızlık duymayanlar bilakis memnuniyetle ellerini ovuşturanlar , yazdıklarımızdan rahatsızlık duymuşlar" :))) Atış serbest, yapıştıııır. Aynı terane.

Senin yazdığının on katı benim o sümüklü hainlerden çekmişliğim var birader, rahat ol. Git süslü alengirli cümleleri kullanacağın bir şiir kitabı falan çıkart da gazını alsın, enerjini boşalt, biraz alkış al, zira ihtiyacın var gibi duruyor.

Bu ülkenin evlatları Balyoz Ergenekon Casusluk kumpaslarında nasıl mağdur edildiyse, şu anda da sen göbek atarken onbinlerce işlem yapılan kişi arasında arada kaynayanlar, mağdur edilenler var. Onu dile getirecek kan var mı? Eğer yoksa git sözlüğe bak ben söylemeyeyim zıt anlamını şimdi.

O mükemmel istatistik bilgin ve süslü kelimelerinle bi oranlayıver bakayım; o zamanki kumpaslarda işlem gören mağdur edilenlerlerin sayısını, bu zamanda işlem yapılan askerleri. Senin mantığına göre TSK nın %99 u fetöcüdür ve sen de o diğer % 1'desindir gerçi ama :)) Bakmak başka, görmek başka şey olsa gerek..

Arada kaynayan mağdurlar yoksa Devlet-i Ala neden komisyon kurmuştur?

"Beraatı zimmet asıldır" ı o gün nasıl savunduysak bugün de savunuruz evelallah. Bazı tribün budalaları buna engel değil.


red1977, 3 ay önce - Alıntıya git

;)

Evet %1 lik dilimde yer alıyorum

Askeri Lise sınavları öncesi hiçbir dersane ve veya "sorumlu abi '' den yardım almadım , öğretmen ve mühendis olan ebeveynlerimin yönlendirmesi ve şahsi gayretimle kazandım

Artı belki merak ediyorsun gidereyim merakını , Fen Lisesi 'ni de kazanmıştım

O vakitler seninkiler henüz Fen Lisesi Kpss kpds tus vd sınav sorularını çalmaya muktedir değillerdi, ( bkz:meteksan )

;)

Askeri Lise ve Harp Okulu 'nda şok mangalarında şakirt tk k larından çektiğimi de tüm tabur hatta alay bilir ve dahi şahittir

Sonrasında kullandığım telefon hattı kayıtları ve geriye dönük 10 yıllık hts kayıtlarım maddi delildir

Ve evet Belarus uyruklu kızçe şahittir, askeri casusluk davası kayıtları şahittir ( bkz :uyap ve msb lodumlu arşivi )

;)

Yazdıklarım size dokunuyor , evet dokunsun , içinize de oturuyor , otursun, evet Meriç evet Okeanos ve dahi Kerberos , açık kaynak yazıyorum , dilediğin merciye şikayet etmekte özgürsün

:)

Tapınak şövalyesi misali kılıç sallamayınız , zira kılıcınızı kırdık

Size rus salatasını cebren yedirecek değilim , fakat şunu kafanızdan çıkartmayın ki , devriniz bitti , zulmünüz bitti

Beraat bir ceza hukuku terimidir

Elma ile avokadoyu karıştırmayın

Maklube gibi ters yüz etmeyin

Ciamaat salt bir terör örgütü değildir , isth örgütüdür , 15 -16 temmuz uhud harbi salt bir darbe hrk pl değildir , işgal planıdır ve siklet merkezi 10ncu tankerdir , pilotlar sonic boom yapmadan önce risale okumuştur

İdare hukuku'na göre beraat etmenizin ( uyuyan hücre, temiz arşiv, larva ) hiçbir ehemmiyeti de yoktur , içimizde yeriniz yoktur, kurulacak araştırma merkezinde gri memur olmanız da beni ilgilendirmiyor, şayet tabii geri dönebilirseniz

:)

Ciamaatin en büyük hilesi dostluğudur , bu bağlamda biraderiniz değilim , 44 yaşına geldiğiniz halde , halen hitabet kusurları yaşamanızı müntesibi olduğunuz aidiyetinize addediyorum ve mimliyorum

Tribünde olan sizsiniz , bizler sahadayız, lütfen tiyatral üslubunuzdan vazgeçin zira hiçbir şekilde inandırıcı değilsiniz, budala kelimesinin kime yakıştığına da bu satırları okuyan kişiler karar versin, rüyadasınız ve farkında değilsiniz ki , halen karar verici mekanizma olduğunuzu zannetmeye devam ediyorsunuz

;)

2 şık sunuyorum size ,

1 ) Ya kaçın ve kendi başlıklarınızda ciamaatınızın talimatı doğrultusunda mağduriyet algısı yaratma çabalarınıza devam ediniz

2) burada , buradaki boş başlıkta benim dokunuşlarıma maruz kalınız ( bkz : sscb salatası ) , lakin bence abilerinize bi' danışın

05 Temmuz 2019 16:21

red1977
Aday Memur

Diğer yorumdaşlardan özür dileyerek yazıyorum, ama iftiraya da gelemem. Kötü söz sahibinindir.

"Beraat-ı zimmet asıldır" dan bunları mı çıkarttınız şimdi? :)) Ne yazılsa boş artık ama iftira da söz hakkı doğuruyor.

Sanal mevzi atışlarınız ile fetöcü şakirtlerden olacak değiliz. Zira ne halı saha maçına gitmişliğim ne de o soysuzların kaprilerini görmüşlüğüm vardır, bilmem anlamam. Amma ve lakin Belaruslu kızçe falan da bilmem anlamam. Çok şükür aidiyetim Atatürk İlkelerine ve aziz vatanımadır, her türlü HTS kaydımdan ve tüm hayatımdan da % 0,1 lik dilime girdiğimi tüm cümle alem bilir. Yazdıklarınız o halı sahada gördüğünüzü söylediğiniz şakirtlere dokunabilir, en ufak umrumda değil. Beter olsunlar. Ne salya sümük hocaları ne halı sahada maç yapanları ile işim olmadı olmaz. O yüzden seninkiler falan diye iftira atman vız gelir tırıs gider. Bu dediklerimden de hala gri veya siyah olduğumu çıkartıyorsanız gerçekten sıkıntı var.

İnandırıcılıktan kasıt nedir? Yazılarınızın içeriğini değil ama uslubunu beğenmedik, boş ve uzun yorumlar okumak istemedik, alengirli zırvalar, araya harp terimleri ve ecnebi kelimeler sıkıştırmaya çalışıp kendini akıllı gösterme çabaların eğreti durdu onu belirttik diye mi şakirt lafını yedik. Şakirtlerin fillerini mi lanetlemedik de övdük, ciamaatçi köpeklerin gayelerini mi alkışladık burada? Hangi satırda ne suç işledik de hemen fetöcü tarafında addedildik tarafınızca?

Edebiyat yapacağım diye gevelerken en ufak eleştiride karşıdakine fetöcü vs yaftası yapıştıran zümreler türedi ya, onlardan olmuşsunuz intikam hırsınızla ama farkında değilsiniz. Yolda görsem suratına tükürmeye bile değmeyecek şakirtlerden intikam alacağım, içimdeki zehiri kusacağım derken arada yanlış atışların veya bizzat ciamaatçilerin kurbanları da olabileceğini gözardı edecek kadar kör olmuşsunuz. Bunu dile getirecek delikanlılığı göstermek mi ciamaatçilik?

Benim yazdıklarımı okuma zahmetini göstermişsiniz ama anlama zahmetine fen lisesi yüzdelik diliminiz yetmemiş vesselam. o yüzden;

Boş yapmayın...

05 Temmuz 2019 16:42

Son detail bükücü
Şef

Diğer yorumdaşlardan özür dileyerek yazıyorum, ama iftiraya da gelemem. Kötü söz sahibinindir.

"Beraat-ı zimmet asıldır" dan bunları mı çıkarttınız şimdi? :)) Ne yazılsa boş artık ama iftira da söz hakkı doğuruyor.

Sanal mevzi atışlarınız ile fetöcü şakirtlerden olacak değiliz. Zira ne halı saha maçına gitmişliğim ne de o soysuzların kaprilerini görmüşlüğüm vardır, bilmem anlamam. Amma ve lakin Belaruslu kızçe falan da bilmem anlamam. Çok şükür aidiyetim Atatürk İlkelerine ve aziz vatanımadır, her türlü HTS kaydımdan ve tüm hayatımdan da % 0,1 lik dilime girdiğimi tüm cümle alem bilir. Yazdıklarınız o halı sahada gördüğünüzü söylediğiniz şakirtlere dokunabilir, en ufak umrumda değil. Beter olsunlar. Ne salya sümük hocaları ne halı sahada maç yapanları ile işim olmadı olmaz. O yüzden seninkiler falan diye iftira atman vız gelir tırıs gider. Bu dediklerimden de hala gri veya siyah olduğumu çıkartıyorsanız gerçekten sıkıntı var.

İnandırıcılıktan kasıt nedir? Yazılarınızın içeriğini değil ama uslubunu beğenmedik, boş ve uzun yorumlar okumak istemedik, alengirli zırvalar, araya harp terimleri ve ecnebi kelimeler sıkıştırmaya çalışıp kendini akıllı gösterme çabaların eğreti durdu onu belirttik diye mi şakirt lafını yedik. Şakirtlerin fillerini mi lanetlemedik de övdük, ciamaatçi köpeklerin gayelerini mi alkışladık burada? Hangi satırda ne suç işledik de hemen fetöcü tarafında addedildik tarafınızca?

Edebiyat yapacağım diye gevelerken en ufak eleştiride karşıdakine fetöcü vs yaftası yapıştıran zümreler türedi ya, onlardan olmuşsunuz intikam hırsınızla ama farkında değilsiniz. Yolda görsem suratına tükürmeye bile değmeyecek şakirtlerden intikam alacağım, içimdeki zehiri kusacağım derken arada yanlış atışların veya bizzat ciamaatçilerin kurbanları da olabileceğini gözardı edecek kadar kör olmuşsunuz. Bunu dile getirecek delikanlılığı göstermek mi ciamaatçilik?

Benim yazdıklarımı okuma zahmetini göstermişsiniz ama anlama zahmetine fen lisesi yüzdelik diliminiz yetmemiş vesselam. o yüzden;

Boş yapmayın...


red1977, 3 ay önce - Alıntıya git

2nci şıkkı tercih ettiniz

;)

Peki

Şayet 15-16 temmuz gecesi başarılı olsaydınız , Meriç nehrinde okeanos ve kerberos ile bizler muhatap olacaktık

Mağdur , bizler olacaktık

Tıpkı rahmetli Nazligul Dastanoglu gibi

Tıpkı Songül Yakut gibi

Red 1977 de doğmuşsunuz fakat hiç yazılarınıza hc tezahür etmiyor

:)

Reddedildiniz Red

Şüpheniz varsa hâlâ , Murat Eren beni çok iyi bilir

Gidip sorarsınız , nasılsa mesai mevhumunuz yok , muhreçsiniz, vaktiniz bol

Fakat Murat Eren ile konuşurken mezkur üslubunuzu düzeltmenizi tavsiye ederim

Geçiniz ham hayallerinizi

Rüyalarınızda size verildiğini düşündüğünüz muştuları geçiniz

Bir gecede ihraç oldunuz , bir gecede geri döneceksiniz argümanızın imal yeri ve menşei pensilvanya 'daki cia çiftliğidir

İlk iletinizde açık ettiniz

Macun tüpten çıktı

Neyi nasıl tavzih edebilirsiniz ki ?

Rahatsız olduğunuz hususlar belli

Sizi kozanızdan çıkmaya zorlayan hususlar belli

;)

Madem ki 2nci şıkkı tercih ettiniz , evet kızarmanız gerekiyor ,kızartacağım

Ve evet terbiye ediyoruz , rahmetli Cem Çakmak amiralimizin vasiyetini yerine getiriyoruz

Evet tribündesiniz , evet muv ve muh olan bizleriz

Devriniz geçti bitti artık devlet değilsiniz

Dokunduğunuzda yanmıyoruz , mazi oldunuz

Devleti ala idiniz bir zamanlar

Fakat Devlet-i Âli bizleriz

05 Temmuz 2019 18:12

Son detail bükücü
Şef

Boş bir başlık ve ondan daha boş ve laf salatası pek çok yorum...


red1977, 3 ay önce - Alıntıya git

:)

Emredersiniz

'' Altını '' doldurayım

Kan demişsiniz

Evet bu topraklarda bizler kan verdik , gerektiğinde kan aldık

Kan hikayemiz şöyle ,

Kumpas süreçlerinde ağlak ağlak forum köşelerinde merhamet dilenciliği yapmadık

Dik durduk ve dedik ki ,

Yargılanacaksınız dedik

Dediğimiz gibi de yaptık

Yargılıyoruz

( bkz: Ömer Diken )

Kan ...

Belaruslu kızçenin kanı

Ecnebi dediğin o kızçe var ya ...

Ahlak ve namus yönünden , katalogdan sorumlu cemaat ablalarınıza hiç benzemez

Ne ruhunu , ne aklını ne de vücudunu başkalarının iradelerine ipotek etmez

Halihazırda da cebinde akıllı kart vardır, balyoz kumpası mağduru bir binbaşımın eşi hanımefendi'dir

Sizin akıllı kartlar bloke ?

;)

Kanmış , pehh ...

05 Temmuz 2019 19:10

red1977
Aday Memur

Anlaman kıt veya bana karşı kapalı diye açarak yazıyorum ve bu son;

Karşındakini anlamadan yorum yaparak saçmaladığının farkına varmıyorsun. Fetöcünün en büyüğü senin gibi şovmenlerden çıktı. Uyandırayım.

Beraatı Zimmet yani "Masumiyet karinesi" her zaman ve herkese uygulanır. Balyoz Ergenekon Casusluk vs mağdurları da her daim bunu hak etti, alabildi mi hayır? Netice mağdur edildikleri ortaya çıktı malumun ilamı oldu. Ben ne yaptım onların yanında durdum. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedim. Boşa niyet okuyup durma. Yanılmaktasın, boşa gaz vermektesin kendine.

Şimdi ne var en az 650.000 vatandaş işlem görmüş. Kaçı fetöcü? Belki de 600.000 i onu ben bilemem. Belki 650.000 daha işlem görecek. Bunların yanında mıyım? Hayır.

Kimin yanındayım? Hatalı şekilde mağdur edilenler veya bizzat cemaatçi denilen o yaratıkların araya kaynattıkları olabilecekleri ihtimalini es geçemem. Sayı çok yüksek. Sen bu noktada bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsun. Bak keyfine o zaman. Bozuk plak gibi aynı teraneleri çalıp durma.

Sen ülkede hukukun tam anlamı ile uygulandığını ve tüm işlemlerin nokta atışı olduğunu iddia edebilirsin. Kendi düşüncen. Ama masumiyet karinesi gereği, özellikle de senin bu zihniyetinde kişiler olduğu müddetçe, kişilerin en ince ve hassas şekilde araştırıldıktan sonra geri dönüşü mümkün olmayan bir yola sokulması gerekir. Bu işin grisi elası olmaz. Aslında benim söylediklerim çok açık ama anlamak isteyene.

05 Temmuz 2019 19:32

Son detail bükücü
Şef

Anlaman kıt veya bana karşı kapalı diye açarak yazıyorum ve bu son;

Karşındakini anlamadan yorum yaparak saçmaladığının farkına varmıyorsun. Fetöcünün en büyüğü senin gibi şovmenlerden çıktı. Uyandırayım.

Beraatı Zimmet yani "Masumiyet karinesi" her zaman ve herkese uygulanır. Balyoz Ergenekon Casusluk vs mağdurları da her daim bunu hak etti, alabildi mi hayır? Netice mağdur edildikleri ortaya çıktı malumun ilamı oldu. Ben ne yaptım onların yanında durdum. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedim. Boşa niyet okuyup durma. Yanılmaktasın, boşa gaz vermektesin kendine.

Şimdi ne var en az 650.000 vatandaş işlem görmüş. Kaçı fetöcü? Belki de 600.000 i onu ben bilemem. Belki 650.000 daha işlem görecek. Bunların yanında mıyım? Hayır.

Kimin yanındayım? Hatalı şekilde mağdur edilenler veya bizzat cemaatçi denilen o yaratıkların araya kaynattıkları olabilecekleri ihtimalini es geçemem. Sayı çok yüksek. Sen bu noktada bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorsun. Bak keyfine o zaman. Bozuk plak gibi aynı teraneleri çalıp durma.

Sen ülkede hukukun tam anlamı ile uygulandığını ve tüm işlemlerin nokta atışı olduğunu iddia edebilirsin. Kendi düşüncen. Ama masumiyet karinesi gereği, özellikle de senin bu zihniyetinde kişiler olduğu müddetçe, kişilerin en ince ve hassas şekilde araştırıldıktan sonra geri dönüşü mümkün olmayan bir yola sokulması gerekir. Bu işin grisi elası olmaz. Aslında benim söylediklerim çok açık ama anlamak isteyene.


red1977, 3 ay önce - Alıntıya git

Tüm argümanlarınızı çürüttüm

Budala dediniz

Ecnebi dediniz

%1 dediniz

Fen lisesi dediniz

Üslup dediniz

Süslü kelimeler dediniz

Kozanız çatladı ve görünür oldunuz

Ad hominem yaparak , ucuz ast personel manevraları yaparak suni mağduriyet algısı oluşturmak için can attınız

Boşa çıkarttım hepsini

Tek tek ...

Beyhude uzatmayınız, karar verici değilsiniz, bırakınız buna okuyanlar karar versinler

Tahrik provokate vd için 1977 doğumlu birisi olarak nefesiniz yetmez

FM 3.05-301'i sular seller gibi bilen '' abileriniz '' bile başarılı olamadı , üstelik "samanyolu '' kadar kalabalıktı omuzları

Yeni bir kullanıcı adı edininiz , red eskidi , deşifre oldu , boşa kürek çekmeniz sadece kollarınızı yorar

Çatlasanız da patlasanız da MY 114 1 ve sair mevzuat hilafina bir eylemin konusu edemezsiniz beni

Açık kaynak mecrada olduğumu unutturamazsınız

;)

Rahatsız oluyorsanız da olmaya devam ediniz

Benim açımdan çok eğlenceli

Memnunum sizden , sizin şahsınızda diğer şakirtlere yazmış oluyorum

;)

05 Temmuz 2019 21:03

Son detail bükücü
Şef

Birader hitabı taktiğiniz iflas etti

Kan diyerek vicdanlara oynadınız

Cevabınızı misliyle aldınız

Algı oplarınız nereye kadar ?

Hızınızı alamadınız zira hıncınız hâlâ kor ateş ...

Şimdi de şovmen yaptınız beni ...

;)

Hiç mümkün mü ?

Siz altın çocuklardan fırsat bulamadık ki, Fırat 'ın batısındaki eğitim birliklerinde görev yapmaya

Sahadan geliş gidişler esnasında CN -235 in penceresinden ancak görebilirdik ballı yatış koordinatlarını

Safahatımda yoktur Gösteri ve Tatbikat birlikleri , kim bilir belki bundan sonra olabilir , ki devlet aygıtından cia hücreleri temizlendikçe kadrolar boşalıyor

Simülasyonu severim evet , öncelikle kafamda oynarım olası tüm senaryoları , kapasite kullanımı yönünde problem yaşamayacağımı mütalaa ediyorum

05 Temmuz 2019 22:13

Son detail bükücü
Şef

Sırada ne var , Red ?

Karşıcins nickname 'i alıp " ikinci yeni şiirine bayılırım Bükücü Bey '' veya " parasailingi yüreğim kaldırmıyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim Son Bey " şeklinde flörtöz dm iletileri mi ?

Hemen yutarım zokayı

Yağlı bi sazan gibi yutarım

Honeytrap ...

Zira reelde yapamıyos

;)

Ah şu hızlandırılmış isth ve ikk kursları ah

07 Temmuz 2019 11:31

Ozan Manas
Aday Memur
isine gelmiyorsa yapmayin kardesim disarda bu is icin can atan binlerce genc var kafaniza gore.
07 Temmuz 2019 15:36

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Yazacak çok şey var. Ama sözleşmeliler de ağlamasın bi zahmet . Bütün imkanlardan faydalaniyorlar


44Malatyam, 4 ay önce - Alıntıya git

Hangi imkanlardan?

Mesela ben anlatayım...

Son iki yılımın 1 yılını afrin de son 6 ayını da yine başka bir bölgede geçirdim hâlâ da geçirmekteyim.

Geçen gün daha önce faydalandığımız bir kampa kızım yine bir uzman çavuş kızı olan arkadaşıyla girmek istiyor ama alınmıyor!

Sen hangi imkanlardan bahsediyorsun?

Haaa sende şu koltukta basen yapıp ahkam kesenlerdensin kesin!

Hiç şaşırmam....

Toplam 53 mesaj
 
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?