Editörler :
07 Temmuz 2019 15:39

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Boş bir başlık ve ondan daha boş ve laf salatası pek çok yorum...

red1977, 3 ay önce - Alıntıya git

Şahsınıza münhasır olsun istemiştim. Demek amacına ulaşmış.

Teşekkürler ilginiz için :)

07 Temmuz 2019 20:07

Son detail bükücü
Şef

Şahsınıza münhasır olsun istemiştim. Demek amacına ulaşmış.

Teşekkürler ilginiz için :)

Atatürkün Askeri1981, 2 ay önce - Alıntıya git

Münhasıran beni hedef almıştı

Beni sorguya aldı

Havlu ,19 lt damacana ve 15 derece eğimli tahta getirmemişti

Tedariksiz ve hazırlıksız gelmiş

;)

08 Temmuz 2019 20:40

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur
isine gelmiyorsa yapmayin kardesim disarda bu is icin can atan binlerce genc var kafaniza gore.
Ozan Manas, 2 ay önce - Alıntıya git

Sanırım konuyu anlamamışsınız, yapamayan ben değilim. Görevimi fazlasıyla yerine getiriyorum. Yapamayanlar klimalı odalarında vatan kurtarıp nema hesaplıyorlar.

Bilmem anlatabildim mi?

11 Temmuz 2019 22:11

Son detail bükücü
Şef

Tövbe bismillah , ne boş muhabbet, ne zavallı yorumlar

https://forum.memurlar.net/konu/2331379/1.sayfa

Üşenmedim okudum

Vakit kaybı

4 yıl öncesine kadar Ali Fuat Yilmazer'lere Anadolu ve Yurt Atayun'lere Ömer Köse ve Gaffur Ataç'lara tek kelime etmeyen-edemeyenler şimdi toplanmış , yok önleme araması yok adli arama diyerek garibim pol memurlarına cümle kuruyorlar

:)

Oktay Yıldırım'ın bebeğinin alt bezine kadar aranırken gık demediniz

Hasdal da Silivri de kadınlarımıza kızlarımıza duyarlı kapılarda eziyet edilirken sesiniz hiç çıkmadı

Mamak ta ziyarete gelen garibim kızçe tövbe etmişti, geri kalan hayatında Türk Subayı ile flört etmeyeceğine dair

Az akıllı olun ...

Arar iki gözüm

Bal gibi arar

Niçin kaygılısın ki

Bu korku niçin

Açığın eksiğin giz ve sırrın kanun hilafinda bir eylemin mi var ?

Abdestinden şüphen mi var ?

Artı arasın ne oldu bi yerin mi eksildi ?

Seni arayan Amerika'lı MP olsa bi nebze ego yapmana hak verirdim, bu toprağın polisi arıyor , arasın

Tem kom konutunu ve kışladaki odanı da arasın, siber digitallerini ve muhabereni de arasın , bu korku niçin ?

Yurtdışı göreve gittiğin vakit , pasaport kontrolünde retinana kadar bakıyor , Yeşil YEŞİL bakıyorsun , gık diyemiyorsun da

Narkotimler koğuşları da arasın, ne olur ki ? senin iş yükün hafifler

TV de gördüm eniştesi şakirt olan bi tiyatrocu , enistesine ait binbaşı üniforması ile bu necip milleti dolandırmış , zemin kötü, ülke sülün osman kaynıyor

Üst aramasına itiraz etmeyin, bekçi de arasın ögg de arasın

30bin civarında makul şüpheli var, arasın

Bu toprağın gariban çocukları ile uğraşmayın ,kendinize ego yapacak daha delikanlı uğraşlar bulun

18 Temmuz 2019 04:24

Son detail bükücü
Şef

Dilediğiniz merciye müracaat edebilirsiniz şeklinde yazmıştım ilk iletimde

Tekrarlarsam anlayabilecek misin Red ?

Küfretmeniz acziyetinizi gösterir , kendi çaresizliğinizde boğulursunuz , yoksa beni eksiltmez

Rahatsız olup laf atan provoke eden sizsiniz

Konu TSK nin durumu ...

Ya hu sen asker dahi değilsin

Sgk dökümünde ihraç 4-C yazıyor

Askerlik şubesindeki dosyanda terhis belgenizde Hv P Er yazıyor

Sefer Görev Emri 'nden bile muafsın

Akıllı kartını ya teslim ettin ya da bloke durumda

Bu başlık boş ise gel doldur diyorum , verebilecek cevabın yok

Sayfalarca yazdım , cevap olarak küfredecegini itiraf ediyorsun , zira verebilecek cevabın yok

S-400 geldi diyorum , hayata küsüyorsun

Peki ...

S-500 ortak üretim ve teknoloji transferi de yapılacak ...

Şimdi ne yapmayı düşünüyorsun ?

Beddua mı edeceksin ?

Tehdit mi edeceksin ?

22 Temmuz 2019 09:28

Beyzanur 46
Aday Memur

sözleşmeli uzman çavuşlara kadro gelir mi?

22 Temmuz 2019 12:59

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

sözleşmeli uzman çavuşlara kadro gelir mi?

Beyzanur 46, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir uzman çavuş olarak cevaplayayım.

Kadro verilmeyecek

Kaldı ki buna gerek yok, 3269 sayılı uzman erbaş kanunu varken kadro verilmesinin bir anlamı yoktur.

22 Temmuz 2019 15:57

Beyzanur 46
Aday Memur

Bir uzman çavuş olarak cevaplayayım.

Kadro verilmeyecek

Kaldı ki buna gerek yok, 3269 sayılı uzman erbaş kanunu varken kadro verilmesinin bir anlamı yoktur.

Atatürkün Askeri1981, 2 ay önce - Alıntıya git

Doğunun en zor bölghesinde komando olarak görev yapıyor kardeşim,görevin zorluk derecesaini sizler daha iyi biliyorsunuz..gururda duyuyoruz endişede..bu kutsal görevi icraa eden bu askeri personele neden kadro gelmez anlamıyorum,bunlar insan evladı değil mi..masa başında çalışan askeri personele de lafım yok illaki birileri büro işinde olacak,ama onlarda operasyona katılmalı,onlarda yaşamalı..

22 Temmuz 2019 21:11

Atatürkün Askeri1981
Aday Memur

Doğunun en zor bölghesinde komando olarak görev yapıyor kardeşim,görevin zorluk derecesaini sizler daha iyi biliyorsunuz..gururda duyuyoruz endişede..bu kutsal görevi icraa eden bu askeri personele neden kadro gelmez anlamıyorum,bunlar insan evladı değil mi..masa başında çalışan askeri personele de lafım yok illaki birileri büro işinde olacak,ama onlarda operasyona katılmalı,onlarda yaşamalı..

Beyzanur 46, 2 ay önce - Alıntıya git

Komando olmak zor iş gerçekten. Ama buna takılarak yaşamayın. Onbinlerce insan aynı durumda.

Bu işi bilerek girdik ancak bu son yıllardaki çok uzun süreli görevler bizi çok yıprattı.

E haliyle bizler cephe de iken askeri kamp'ın plajında selfie yapanlar insanı rahatsız ediyor.

Bende bunları dile getiriyorum.

Tabi bazı amcalar kızıyor bana ama bunlar acı gerçekler. :)

26 Temmuz 2019 19:36

Son detail bükücü
Şef

Ne güzel bir gün

;)

S-400 bataryaları mürted 'e (15 temmuz' da şakirtlerin yuvalandığı )gelmeye devam ediyor

Yargı altın çağını yaşıyor

Ergenekon balyoz vd ciamaat kumpasları çöktü

Kumpas magduru olan sb-astsb lara iadei itibar yapılıyor, görevlerine dönüyorlar

Şakirt askerleri cezaevlerine doldurmaya devam ediyoruz

Ankesörlüden alınanların %90 ı etkin pişman oluyor , ibretlik itiraflar var, gladio çözülüyor , tel tel dökülüyor

Firari şakirt sb-astsb lar yurtdışından sosyal medya vasıtasıyla algı oplarına devam ediyorlar fakat S- 400 konusu morallerini bozdu, psikolojik üstünlük bizde

Geçtiğimiz aylarda kendisini fesh eden ilk harfi alfabenin ikinci harfi olan, son beş harfi -yorum olan bir khklı şakirt sitesinin serverı , rus istihbaratına muzahir olan rus hackerlarca hacklenerek, site içi internal mesaj içerikleri ( dm ) yabancı sitelere düştü (leaked ), log kayıtları ve IP lerde dahil olmak üzere kıymetli bilgileri okuma şerefine nail olduk, ciamaatin algı operasyonlarının boyutlarını tüm çıplaklığıyla ortaya sermesi yönüyle , yetmez ama evet diyerek sevinçle karşıladık , mahut sitenin İhraçları isimli bölümündeki çok vahim paylaşımları analiz etme şansı bulduk, kendimizi bahtiyar hissettik

;)

Yoğun tempoda çalıştık, yorulduk, tatili hakettik, aksaz'ın minik havuzu, erdek 'in üzeri salçalı tostu, bodrum 'un günbatımı panoraması bizi kesmez, ki basit fastfood için dahi kuyruğa girmek artık bayıyor , ayder'de şöyle kuzine sobalı bi kulübede kafa dinlemek, enerji depolamak daha isabetli görünüyor

Cuma mübarek gün

3ncü grupta , hybrid grupta yer alan silah arkadaslarıma hayırlı cumalar diliyorum

30 Temmuz 2019 15:38

SenturkDogan
Aday Memur

Değerli silah arkadaşım Atatürk'ün Askeri 1981;

Ben senin tabirinle TSK.nın içindeki 2'nci gruptan bir silah arkadaşınım.

Yazdığın yazıda o kadar çok yanlış bilgi ve iddialar var ki hangisini düzeltsem bilemedim.

Ama en azından şunları belirtmek isterim.

1. İlk astsubaylık sınavında S1'deki başçavuşunun evrakı mühürlemediği için sınava giremediğini bahsetmişsin. Hiçbir zaman S1.lik yapmadım ama işlerinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. TSK.da birçok birlikte S1.liğe astsubaylar vekalet etmektedir. Vekalet diyorum dikkat et.TMK, ya göre S1. kadrosu binbaşıdır. Ayrıca bir Kd.Bçvş. ve yeteri kadar yazıcı olması gerekmektedir. Ancak S1.deki astsubaylar görevlerini o kadar iyi yapmaktadır ki normalde kısa süreli zamanlarda ve zorunlu hallerde yapılması gereken 2 kişilik yapılabilecek bir iş S1.deki astsubayın sanki asli görevi olarak üzerine yapışmıştır. Gelelim mühür meselesine. S1.deki astsubayı bırak S1 olan binbaşının mühür kullanma yetkisi yoktur. (Mevzuat olarak) Mühür bizzat Tabur Komutanı tarafından kullanılmalıdır. Hele ki kanaat kullanılan bir evrak mühürlenecek ise bunu S1.personelinin bırakın kontrol etmesini, görmesi bile uygun değildir. Mühür eksiği varsa o eksiklik Tabur Komutanınındır.

2. Türk toplumunda herkes konu astsubay olduğu zaman kıyaslama ve eleştirme hakkını kendisinde görmektedir. Özellikle ANTK 41 göre hiç uygun olmayan boşçavuş sözü hiçbir TSK personeline yakışmamakta hatta suç işleme noktasına getirmektedir. Yıllar önce bir kişi general'e keneral dediği için ceza almıştır. Kendini S1.deki astsubayın yerine koy, şöyle düşün bakalım. Amirin olarak bir binbaşı olması gerekirken onun atanmaması nedeniyle onun işini de yapmak zorunda kaldığın, masa başı iş diyerek yeterli yazıcı personel verilmediğini, astın olan bir personel tarafından hangi işlerin yapıldığının sorgulandığı, rütbenle alay edildiği vb. bir ortamda ne kadar verimli çalışabilirsin

3. Ordular mideleri üzerinde yürür sözünü hiç duydunmu bilmiyorum. Sen cephede çatışmaya giderken senin tabirinle 2nci grupta olan personelin görevini eksik yapması nedeniyle maaşının yatmadığını düşün ve evine haciz geldiğini, SGK işlemlerinin yapılmaması nedeniyle doğum yapacak eşinin hastaneye alınmadığını. Bu durumda sağlıklı bir muharebe yürütebilir misin?

4. Bahsettiğin 2nci grup insanlar elektrik gibidir. Olduğu zaman hiçbir aksaklık olmadığında kimse kıymetini bilmez, ancak eksikliğinde insanların dünyası kararır.

5. Demek ki masa başında oturan sence işleri çok önemli olmayan personelin ne kadar kalifiye olması gerektiğini en iyi senin anlaman gerekir. Çünkü eksik basılmış bir mühür senin ve ailenin tüm yaşamını değiştirebiliyor sonuçta. Belki astsubay sonra subay belki general olacaktın. Hiç görevi olmamasına rağmen S1'deki astsubay mühürü bassa ve sınavı kazansan acaba s1 astsubayının senin hayatına ne kadar önemli bir dokunuş yaptığını hayatın boyunca düşünecekmiydin?

6. Senin tabirinle sana kesinlikle cahilsin demiyorum. Ama bilgi eksikliğin fazla.Bu birçok arkadaşımda böyle.

7. Örneğin sözleşme evrakını bile takip etmeyen birçok uzman erbaş arkadaşım oldu. Tugay Merkez Şube tarafından uyarmamız gerekti. Bakın 3269 da sözleşme bitimine 4 ay kala uzman erbaş sözleşme için başvurmadığında yıl sonunda sözleşmesi yenilenmeyebilir. O arkadaşın hiçbir hakkı da olmuyor. Düşünün bunu bile biz defalarca uyardık. Görevimiz olmamasına rağmen. Şimdi zamanında başvurmayan uzman erbaşın sözleşmesini tugay komutanı yenilemediği zaman senin gözünde merkez şubedeki başçavuş hatalı olacak değil mi?

8. Çok fazla uzattığımın farkındayım. Ama TSK bir zincirdir. Bütün sınıflar birbirini tamamlar. Muharip arkadaşların muharebede burnunun kanamaması için dua eden ve 14 yaşında TSK ya girdiği için birçok muharip arkadaşı şehit olmuş bir silah arkadaşın olarak söylüyorum.

9. Tabiki serzenişlerinde hak verdiğim konularda var. Ama lütfen bunları sana vermeyenleri belirterek eleştirirsen sevinirim. Sosyal tesislere girmeni engelleyen hiçbir zaman başçavuşlar değil. Sağlıcakla kal....

Astsb0720, 4 ay önce - Alıntıya git
Valla en güzel cevabı arkadaş vermiş. Konuyu açan uzman arkadaş bence bu cevabı fazlasıyla dikkate almalısın.
31 Temmuz 2019 12:14

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı

sene 93' te cengiz topel'de deniz hava birliğinde askerlik yaptım ve tek hayalim uzman onbaşı olmaktı. o dönemler dağ-taş her yer asker ranzalar üç katlı yer yok.

çok istiyordum o dönemler o kadar zordu maalesef boş kadro yoktu nasip olmadı.

şimdi o kadar kolaylaştırmalarına rağmen pek az başvuru var. muhtemelen o yıllarda girseydim önce astsubay daha sonra subay olarak ya emekli olmuştum veya görevdeydim.

fırsat eşitliği ve görevde yükselme imkanları verilsin yeter çalışıp didinip hep ileriye gitmeye bakın.

02 Ağustos 2019 22:19

Son detail bükücü
Şef

Ana vatan , yavru vatan ve mavi vatan sathında güzel şeyler oluyor

Tam bağımsızlık yolunda hızla ilerliyoruz , gladio bu durumdan müthiş derecede rahatsızlık ve huzursuzluk duyuyor

;)

Mahut güzellikleri gölgeleme çabalarını da gözlemliyoruz

Cennetmekan III ncü Mehmed Han döneminde Eğri Seferi esnasında vuku bulan günlük yoklama -Kazan defteri ( genel gayri kazan içi kazan dışı ) hayati öneme haizdir

Esame defteri aslidir , reaya defterinde ne yazdığı bizi ilgilendirmiyor

3ncü grupta , hybrid grupta yer alan silah arkadaşlarımın mübarek cumalarını kutluyorum

El -Rayyan Doha , Erbil, Afrin, Idlib 'de ter döken arkadaşlarımın cumalarını iki kez kutluyorum

Hayırlı cumalar olsun

Jumma mubarak

Blessed friday

Happy friday

Toplam 53 mesaj