Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Mayıs 2019 20:37   

Düz memurluk mu ingilizce öğretmenliği mi?

Arkadaşlar yol ayrımındayım ve kafam çok karışık son 2 gündür derin derin düşünüyorum ancak bir sonuca varamadım.

Öğretmenlik istediğim bir meslek ve yükselme şansım da var müdür yardımcılığını düşünüyorum gelecekte.

Ancak son zamanlarda öğretmenlere çok baskı olduğunu görünce soğudum.

Öğrenciler, veliler, ortam, eve iş götürme derdi derken ciddi anlamda soğudum ve kafam memurluğa kaymış durumda.

Değerli öneri ve görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

12 Mayıs 2019 21:43

harita94
Şube Müdürü

öğretmenlikle kıyaslanacak tek memurluk dhmi memuru olmaktır.dhmi de memur olacaksan öğretmenliği salla,yok başka kurum ise öğretmenlik her türlü daha iyidir

13 Mayıs 2019 01:38

korkusuzfırtına
Aday Memur

öğretmenlikle kıyaslanacak tek memurluk dhmi memuru olmaktır.dhmi de memur olacaksan öğretmenliği salla,yok başka kurum ise öğretmenlik her türlü daha iyidir

harita94, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam bu konu ile ilgili daha önce açılan konuları okuyunca öğretmen olan arkadaşların sıkıntılarını okudum iyice soğumuş durumdayım...

13 Mayıs 2019 03:46

focus3489
Şef
Sakın öğretmen olma bitmiş öğretmenlik
13 Mayıs 2019 10:07

Gaziebru
Aday Memur

Bunu düşünmek bile düşündürücü hocam. Ne demek düz memurluk mu öğretmenlik mi? Tabiki öğretmenlik maas olarak memura göre çok iyi ve çalışma saatlari çok daha az. Kime sorarsan sor işini begenmez ve genellikle öğretmenler memnun değildir halinden. Hem kutsal bir meslek hem de o kadar okumussun memur olursan eline geçen maası görünce vah tüh demeye başlarsın. Hele ki bayansan öğretmenlik düşün derim nacizane tavsiyem :)

13 Mayıs 2019 12:39

figo102009
Şube Müdürü

hocam bu konu ile ilgili daha önce açılan konuları okuyunca öğretmen olan arkadaşların sıkıntılarını okudum iyice soğumuş durumdayım...

korkusuzfırtına, 2 hafta önce - Alıntıya git

Düz memurluktan kasıt birim ve kurumdur. Bu doğrultuda nerede neyi kazandınız?

13 Mayıs 2019 17:47

kasirga903
Şef

Bir memur olarak kesinlikle öğretmenlik diyorum.

13 Mayıs 2019 20:34

MoonFighter
Şef

Memurluğu ve öğretmenliği aynı zamanda kazandım bende. Öğretmenliği seçtim. Çünkü herşeyden önce içimde ukte olarak kalmamasını istedim. Diğer şartlara baktığında yer olarak memurluk daha iyiydi. Masa başı çalışacaktım. Maaş ek ders hariç neredeyse aynı. Kafam daha rahat olacaktı. İşimi yapıp çıkacaktım. Öğretmenlikte kafan rahat değil. Bir sürü ıvır zıvır adaylık sözleşmeli olma kıpırdayamama, imkansızlıklar. Buna karşılık saygınlık. Bir başka bakıyorlar öğretmenim deyince..

14 Mayıs 2019 11:19

John Reese
Aday Memur

İlköğretim matematik öğretmenliği mezunu bir memur olarak kesinlikle öğretmenlik diyorum. Kıyas bile kabul etmez. O seviye.

14 Mayıs 2019 12:36

PaTLaDı_GiTTi
Şef

hem sorup hem cevap veriyorsun bence de öğretmen olma.

14 Mayıs 2019 15:12

figo102009
Şube Müdürü

Memurluğu ve öğretmenliği aynı zamanda kazandım bende. Öğretmenliği seçtim. Çünkü herşeyden önce içimde ukte olarak kalmamasını istedim. Diğer şartlara baktığında yer olarak memurluk daha iyiydi. Masa başı çalışacaktım. Maaş ek ders hariç neredeyse aynı. Kafam daha rahat olacaktı. İşimi yapıp çıkacaktım. Öğretmenlikte kafan rahat değil. Bir sürü ıvır zıvır adaylık sözleşmeli olma kıpırdayamama, imkansızlıklar. Buna karşılık saygınlık. Bir başka bakıyorlar öğretmenim deyince..

MoonFighter, 2 hafta önce - Alıntıya git

Peki şu an ki duygu haliniz ne durumdadır? Yine önerir misiniz?

Toplam 10 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?