Editörler : ayşegül bgm
13 Mayıs 2019 22:52

Eş durumu ile geldim 2 yılım dolmadan geri dönmek istiyorum
Sağlık bakanlığında hemşireyim. Eş durumu ile Gaziantep den Artvin'e geldim. Burası düşündüğüm gibi biyer değil. Ve çocuğuma bakma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Tekrar geldiğim kurumuma Gaziantep'e dönebilir miyim. Daha önce bu konuda tecrübesi olan var mı ?

arzu2016
Aday Memur
16 Mayıs 2019 13:05

Bende aynı durumdayım ben bir yıl biliyorum yönetmelik 2 yıl diyor
17 Mayıs 2019 11:33

Atama ve nakil yönetmenliğinin 26. Maddesi 5. Fıkrasını buldum. 1 defaya Mahsus eski geldiği yere gidebilir yada eski geldiği yerin alt bölgesine gidebilir diyo.
arzu2016, 5 yıl önce
17 Mayıs 2019 11:36

Yönetmenlik 2 yıl diyor dediniz nerede yazıyor kaçıncı madde ben öyle bişey göremedim de.
arzu2016, 5 yıl önce

hemsireck
Aday Memur
18 Mayıs 2019 00:52

EŞİ

hemsireck
Aday Memur
18 Mayıs 2019 00:54

Yeni atanan hemşire eşi kendi işini yapıyorsa devlet memuru değilse çalıştığı ili değiştiremiyorsa tayin durumu nasıl oluyor bilgilendirir misiniz

arzu2016, 5 yıl önce

arzu2016
Aday Memur
18 Mayıs 2019 10:19

Eşin kendi işi ise 2 yıl aynı yerde sigortalı çalışmış olması ve bunu belgelendirebiliyor olması lazım
hemsireck, 5 yıl önce

Yeni atanan hemşire eşi kendi işini yapıyorsa devlet memuru değilse çalıştığı ili değiştiremiyorsa tayin durumu nasıl oluyor bilgilendirir misiniz

hemsireck
Aday Memur
18 Mayıs 2019 15:14

KPSS den 82 puan aldım. Ben yeni atanmış olursam peki benim için bir çalışma yılı şartı aranır mı ?

arzu2016, 5 yıl önce
Eşin kendi işi ise 2 yıl aynı yerde sigortalı çalışmış olması ve bunu belgelendirebiliyor olması lazım

lDeimosl
Genel Müdür
18 Mayıs 2019 15:56

Yeni atanan hemşire 4+2'li olacak. 4+2'li birinin eşi devlet memuru değilse eş durumu hakkı yok.

Konu başlığına gelirsek 5 yıl dolmadan eş durumu mazereti sona eren kişi geldiği yere geri döner.

18 Mayıs 2019 19:09

Eş durumu mazereti devam ediyor fakat yinede geri dönmek istiyorum. Bu konuda bilginiz var mı ?
lDeimosl, 5 yıl önce

Yeni atanan hemşire 4+2'li olacak. 4+2'li birinin eşi devlet memuru değilse eş durumu hakkı yok.

Konu başlığına gelirsek 5 yıl dolmadan eş durumu mazereti sona eren kişi geldiği yere geri döner.

lDeimosl
Genel Müdür
19 Mayıs 2019 11:44

Mazeret beyana bağlıdır. Eş durumu mazeretinizin sona erdiğine dair dilekçe verin veya ocak ayında eş durumunuzu belirten belgeyi kuruma vermeyin.

19 Mayıs 2019 17:52

5. Ve 6. Bölgelerde Ocak ayında belge istemiyorlar. Maalesef 5. Bölgedeyim. Beyan ise boşanmadığın sürece eş durumu mazeretin iptal olmaz ki
lDeimosl, 5 yıl önce

Mazeret beyana bağlıdır. Eş durumu mazeretinizin sona erdiğine dair dilekçe verin veya ocak ayında eş durumunuzu belirten belgeyi kuruma vermeyin.

VeysElif3952
Aday Memur
19 Mayıs 2019 20:03

Alt bolge tayini isteyip eski gorev yerinizie dönebilirsiniz. Alt bolge tayininde süre sarti yok
Akademisyensaglıkcı, 5 yıl önce
5. Ve 6. Bölgelerde Ocak ayında belge istemiyorlar. Maalesef 5. Bölgedeyim. Beyan ise boşanmadığın sürece eş durumu mazeretin iptal olmaz ki
19 Mayıs 2019 20:12

Alt bölgede 2 yıl şartı var. Birde benim geldiğim yer 5. Bölge eski görev yerim 1. Bölge alt bölge ile geçmem imkansız
VeysElif3952, 5 yıl önce
Alt bolge tayini isteyip eski gorev yerinizie dönebilirsiniz. Alt bolge tayininde süre sarti yok

VeysElif3952
Aday Memur
20 Mayıs 2019 08:53

alt bölgede iki yıl şartı yok. uzun zamandır yok. kaldırıldı. yönetmeliği açın 26.maddenin 5.fırkasına bakın. eski görev yeriniz suan calıştıgınız yerin alt bölgesi olmasa dahi bir defaya mahsus eski görev yerinize dönebiliyorsunuz. mesela eski görev yerinize dönmeyecek olsaydınız farklı bir yere isteyecek olsaydınız bile suan calıştıgınız ile eş durumu ile geldiğiniz için eski görev yerinize göre alt bölge isteyecektiniz suan calıştıgınız yerin önemi yok yani.

Alt bölgede 2 yıl şartı var. Birde benim geldiğim yer 5. Bölge eski görev yerim 1. Bölge alt bölge ile geçmem imkansız
20 Mayıs 2019 10:04

O zaman benim 2 yılım dolmadan bir defaya mahsus eski görev yerimin alt bölgesi olan herhangi bir yer isteyebilirim.
VeysElif3952, 5 yıl önce

alt bölgede iki yıl şartı yok. uzun zamandır yok. kaldırıldı. yönetmeliği açın 26.maddenin 5.fırkasına bakın. eski görev yeriniz suan calıştıgınız yerin alt bölgesi olmasa dahi bir defaya mahsus eski görev yerinize dönebiliyorsunuz. mesela eski görev yerinize dönmeyecek olsaydınız farklı bir yere isteyecek olsaydınız bile suan calıştıgınız ile eş durumu ile geldiğiniz için eski görev yerinize göre alt bölge isteyecektiniz suan calıştıgınız yerin önemi yok yani.

VeysElif3952
Aday Memur
20 Mayıs 2019 10:11

aynen. eski görev yerinize ya da eski görev yerinizin alt bölgesi olan bir yere gidebilirsiniz sadece.

O zaman benim 2 yılım dolmadan bir defaya mahsus eski görev yerimin alt bölgesi olan herhangi bir yer isteyebilirim.
20 Mayıs 2019 13:47

Bende öyle bir kanun okudum ama daha önce yapan hiç olmamış sanırım o yüzden burada paylaşmak istedim. Siz nerden biliyorsunuz daha önce böyle bişey başınıza geldi mi
VeysElif3952, 5 yıl önce

aynen. eski görev yerinize ya da eski görev yerinizin alt bölgesi olan bir yere gidebilirsiniz sadece.

09 Nisan 2024 02:35

Merhaba eş durumu iptali yapabildinizmi acaba

s.k.s.k
Memur
09 Nisan 2024 21:52

Eş durumu tayinini nasıl sonlandırabilirim

s.k.s.k
Memur
20 Nisan 2024 10:41

Gncl

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular